Zegarki Frederique Constant: Od historii do współczesności

Szwajcarskie zegarki Frederique Constant
Facebook
LinkedIn

Szwajcarskie zegarmistrzostwo przeplata się znanymi markami takimi jak Rolex, Omega lub Patek Philippe. Ale czy słyszałeś o marce Frederique Constant? Pomimo tego, że jest stosunkowo młodą firmą zegarmistrzowską zdążyła już wypracować sobie stabilne miejsce na rynku. Udało się to dzięki połączeniu najwyższej jakości, eleganckiemu designowi i progresywnej innowacyjności. Producent stara się to wszystko zaoferować jak najszerszemu gronu użytkowników pod hasłem „dostępny luksus”. Jakie są więc zegarki Frederique Constant? Dziś przedstawimy Ci je bardziej szczegółowo.

Treść artykułu

Marka Frederique Constant należy do grona luksusowych szwajcarskich zegarków

Z historii marki Frederique Constant

Szwajcarska firma Frederique Constant została założona przez holenderskie małżeństwo Alettę Stas-Bax a Petra Stasa w 1988 roku. Nazwa marki miała pochodzić od połączenia imion ich dziadków, Frederique Schreiner i Constant Stas. Swoją pierwszą kolekcję zegarków wprowadzili na rynek cztery lata później. Składała się z sześciu modeli wyposażonych w szwajcarskie mechanizmy i zmontowane przez zegarmistrza z Genewy.   

Wielkie chwile w historii Frederique Constant

Wraz z luksusem i jakością, cechą charakterystyczną zegarków Frederique Constant jest innowacyjność. Przypomnijmy sobie chociaż niektórych przełomowych momentów, którymi marka wywołała poruszenie w świecie zegarków.

  • 1994: Pierwszy zegarek Frederique Constant Heart Beat z otworem na godzinie dwunastej, co pozwala rzucić okiem na mechanikę mechanizmu.
  • 2002: Marka Frederique Constant odniosła sukces w przejęciu i ożywieniu szwajcarskiej marki Alpina Watches, rozszerzając swoją ofertę o zegarki sportowe.
  • 2004: Marka wprowadziła na rynek swój mechanizm mechaniczny kaliber FC-910.
  • 2008: Frederique Constant przedstawił światu limitowaną edycję Tourbillon Manufacture ze zintegrowanym tourbillonem.
  • 2012: Marka wprowadziła na rynek zegarek wyświetlający strefy czasowe 24 referencyjnych miejsc na świecie.
  • 2015: Frederique Constant zadziwił świat pierwszym szwajcarskim inteligentnym zegarkiem. Analogowy zegarek został wyposażony w moduł elektroniczny osadzony na mechanizmie kwarcowym i podłączony do aplikacji Frederique Constant Smartwatch.
  • 2018: Marka uruchomiła produkcję tzw. zegarków hybrydowych, które łączą kaliber kwarcowy i mechanizm mechaniczny.  
  • 2020: Kolekcja Smartwatch Vitality pojawiła się na rynku z analogową tarczą, która na żądania odsłania ekran cyfrowy. Zegarki były wyposażone w zintegrowany czujnik tętna.
Zegarki Frederique Constant charakteryzują się jakością i precyzyjnym wykonaniem

Zegarki Frederique Constant

Marka Frederique Constant oferuje swoje zegarki w dziewięciu kolekcjach, z których każda ma swój styl i funkcjonalność. Ale co ogólnie charakteryzuje zegarki Frederique Constant?

Design zegarków Frederique Constant

Każdy zegarek Frederique Constant jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Charakteryzuje go raczej klasyczny lub tradycyjny design, który można określić jako ponadczasowy.  

Męskie zegarki Frederique Constant są delikatne i eleganckie. Na bardzo oficjalne okazje szczególnie dobrze sprawdzają się zegarki z kolekcji Slimline, które dzięki swojej cienkiej kopercie wygodnie mieszczą się nawet pod mankietem koszuli. Nawet Frederique Constant Smartwatch mają klasyczny design i pasują bardziej do biura niż na siłownię.

Damskie zegarki Frederique Constant również nie odbiegają od eleganckiego stylu, ale w odróżnieniu do męskich kolekcji bywają smuklejsze z bardziej rozbudowaną dekoracją. Producent nawet dedykuje jedną kolekcję zegarków automatycznych wyłącznie kobietom. Pod nazwą Ladies Automatic znajdziesz kwiatowe wzory lub tarcze z masą perłową otoczoną znakami wysadzanymi diamentami. Na tylnej stronie koperty znajduje się szkiełko szafirowe, które pozwala rzucić okiem na działanie mechanizmu mechanicznego.

Jakość zegarków Frederique Constant

Frederique Constant jest znana z ciągłego inwestowania w badania i innowacje, aby swoim klientom zaoferowała wysokiej klasy szwajcarskie zegarki. Jej zegarki mogą poszczycić się wyjątkową jakością i perfekcyjną dokładnością konstrukcji i działania. Każdy model jest składany ręcznie przechodzi rygorystyczny proces kontroli.

Zegarki Frederique Constant Manufacture wyróżniają się tym, że zawierają własne komponenty. Wysokiej jakości mechanizm jest w uzupełniony o np. tourbillon, chronograf lub wskaźnik faz księżyca, wszystko bezpośrednio z produkcji Frederique Constant. Bogatsza funkcjonalnie jest oczywiście kolekcja Smartwatch, która oferuje wiele ciekawych gadżetów, takich jak wskaźnik jakości snu, czujnik tętna lub budzik.

Cena zegarków Frederique Constant

Producent rzetelnie wyznaje swoje kredo „dostępny luksus”. Zegarki Frederique Constant nie są tanie, ale w zasadzie są dość przystępne cenowo. Większość cen w katalogach waha się od 4 000 do 12 000 złotych, co odpowiada ich jakości i wartości. Jednak najbardziej luksusowe modele, których ceny osiągają 80 000 złotych, są uważane przez ekspertów za zawyżone i mogą nie oferować wartości, jakiej można by oczekiwać w tej kategorii cenowej.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do