Jakie są zegarki MVMT i co kryje się za ich sukcesem?

Jakie są zegarki MVMT?

Jak być stylowym i fajnie wyglądać, ale jednocześnie żyć pełna piersią w ramach możliwości, tym co oferuje życie młodego człowieka? Właśnie o to pytają założyciele marki modnych dodatków z MVMT, która zmieniła świat zegarków, ale przede wszystkim jego postrzeganie przez tzw. „Millenialsów”. Popytu na stylowe i nowocześnie wyglądające dodatki modowe, które nie „zrujnują” portfeli młodych ludzi, światowi producenci zegarków nie mogli w wystarczającym stopniu zaspokoić.

Zegarki MVMT i początek ich drogi do sukcesu
Oferta zegarków marek o silnej tradycji zegarmistrzowskiej, takich jak Tissot, Citizen czy Seiko, została mocno ograniczona. Cena zegarka była często przesadzona, a dizajn zegarka był przestarzały i niemodny. To właśnie przeciwko tym faktom założyciele marki MVMT postanowili walczyć. Starali się stworzyć stylowy, nowoczesny i minimalistyczny zegarek w przystępnej cenie, który doskonale spełni wszystkie wymagania stawiane modnemu akcesorium dla pokolenia młodych ludzi.

Narodziny zegarka MVMT

Mimo ogromnego sukcesu zegarek MVMT jest stosunkowo młodą marką, której początki sięgają 2013 roku. Powstał w ramach kampanii crowdfundingowej na platformie Indiegogo, w ramach której założyciele Jake Kassan i Kramer LaPlante zebrali przyzwoite 290 000 dolarów na swoją premierę.

Oprócz przystępnej ceny i wzornictwa, które dokładnie spełniały oczekiwania młodych ludzi, za ogromnym światowym sukcesem zegarków MVMT stoją jeszcze  dwa równie ważne fakty. Po pierwsze, założyciele dokładnie wiedzieli, jak i gdzie znaleźć i dotrzeć do swojej grupy docelowej. Marka w pełni wykorzystała potencjał portali społecznościowych, na których grupa docelowa millenialsów spędza sporo czasu. O dużej popularności tego zegarka wśród młodych ludzi z pewnością świadczą liczby prawie 3,7 mln fanów na Facebooku i 1,1 mln obserwujących na Instagrame. Drugi fakt jest taki, że twórcy radykalnie zmienili sposób sprzedaży. W ten sposób zegarki MVMT stały się pierwszą znaną na całym świecie marką zegarków, która sprzedawała swoje produkty online bezpośrednio swoim klientom, a nie z pomocą innych sprzedawców detalicznych, jak to jest w zwyczaju w świecie zegarków.

„Zegarki MVMT opierają się na prostym założeniu, że stylowy zegarek nie powinien rujnować Twojego budżetu”.

W 2016 roku wizja założycieli zamieniła się w rzeczywistość i pierwsze zegarki z logo MVMT ujrzały światło dzienne. Jako ciekawostka logo tej marki to skrót od angielskiego słowa movement, które w tłumaczeniu oznacza ruch. To właśnie to słowo symbolizuje rzeczy, które są w ciągłym ruchu – ludzi, czas, ale także ruchome części we wnętrzu zegarka.

Wskazówka dotycząca artykułu:

Zegarek Fossil – typowy przedstawiciel stylu Vintage

Zegarki MVMT i ich popularne linie modeli

Męski zegarek MVMT Voyager

Wspomnijmy w tym miejscu o trzech liniach modelowych męskich zegarków MVMT, które stały się ucieleśnieniem wizji założycieli zegarków MVMT a są produkowane do dziś. Przede wszystkim warto wspomnieć o zegarku MVMT Voyager, którego znakiem rozpoznawczym jest minimalistyczny design i czysta tarcza ozdobiona dwoma pionowymi budzikami chronograficznymi. Konstruktorzy starali się sprostać wymaganiom różnych typów klientów przy projektowaniu tych zegarków, dlatego są one produkowane w kilku wersjach kolorystycznych i z różnymi rodzajami pasków. Na przykład bardzo popularna stała się wersja „shark mesh”, która doskonale uzupełnia czyste i minimalistyczne linie tego zegarka.

MVMT Voyager MV01-S2

Wymiary: 42 mm, Napęd: Quartz (bateria), Wodoszczelność: 100m (pływanie powierzchniowe), Płeć: mężczyźni, Gwarancja: 24 miesiące
TOP

Męskie zegarki MVMT 40 Series

Zegarki MVMT z linii modelowej „40 Series” opierają swój design przede wszystkim na swobodnej elegancji. Zapewnia to wysokiej jakości pasek ze skóry, metalu lub shark mesh, który wizualnie łączy się bardziej tradycyjną tarczą bez cyfr. Oferowane są w kilku odcieniach kolorystycznych. Zegarek MVMT MT01-BLBR z kopertą z różowego złota i brązowym pikowanym paskiem to zdecydowanie jeden z najbardziej stylowych modeli. Na pierwszy rzut oka przypomina modele konkurencyjnych producentów zegarków, a ich cena, w zależności od sprzedawcy, wynosi około 450 złotych.

Elegancki zegarek MVMT ze skórzanym paskiem

Zegarki MVMT MT01-BLBR
https://www.mvmtwatches.com/products/rose-gold-brown-leather?variant=7713818117

Męskie zegarki  MVMT Chrono

Ostatnią linią modeli, którą zaprezentujemy w dzisiejszym przeglądzie, jest zegarek MVMT Chrono. Jak sugeruje nazwa linii modelowej, głównym znakiem rozpoznawczym tego zegarka są trzy chronograficzne subtarcze. Tłem dla nich jest czysta, ultra minimalistyczna tarcza, którą uzupełnia datownik w prawym dolnym rogu. Tarcza jest dostępna w kilku kolorach, z możliwością wyboru między czystym odcieniem czerni i szarości lub kontrastowej bieli i błękitu. Jak to bywa w przypadku zegarków MVMT, tak i w przypadku linii modeli Chrono można również wybierać spośród wzorów z różnymi rodzajami pasków. Szczególnie zainteresował nas model MVMT Chrono MC01-GML, w którym producenci postawili na ciekawe połączenie czarnej tarczy, niebiesko-czarnych wskaźników oraz bladego skórzanego paska.

Jeden z najpopularniejszych zegarków MVMT - model Chrono z czarną tarczą

Zegarki MVMT Chrono
https://www.instagram.com/p/B5tXRiUnN1g/

Zegarki MVMT cieszą się światowym sukcesem, o czym świadczy wartość firmy, która po premierze w 2016 roku osiągnęła wartość 60 mln dolarów. Twórcom udało się to również dzięki temu, że nie zapomnieli o płci pięknej, dla której powstało kilka bardzo udanych linii modelowych, zajmujących już silną pozycję w ofercie MVMT. Podobnie jak modele męskie zachowują typowo minimalistyczne wykonanie, proste i czyste linie, ale przede wszystkim cenę, która skłoniła tysiące kobiet do zakupu zegarka z kultowym napisem MVMT na środku tarczy.

Trudno jest wybrać jedną linię modelową damskich zegarków MVMT jako głównego przedstawiciela szerokiego portfolio zegarków MVMT dla pań. Nie możemy jednak nie zwrócić uwagi na linię modeli MVMT Bloom z niemal całkowicie czystą tarczą i jednym chronografem. Warto również wspomnieć o linii modeli MVMT Mod, która zwraca uwagę atypową tarczą. Nie jest prosta, ale składa się z dwóch części. Jej krawędź jest lekko podniesiona i sprawia wrażenie trójwymiarowej.

Piękny minimalistyczny zegarek od marki MVMT

Damskie zegarki MVMT-FR01-RGP

Nie możemy w żaden sposób przewidzieć rozwoju ani oszacować przyszłego tempa wzrostu marki MVMT. Jednakże trend minimalistyczny, charakteryzujący się prostymi i czystymi kształtami, stale rośnie. Dlatego zakładamy, że ta marka z Los Angeles przejdzie do historii jako silna firma, która na zawsze zmieniła świat zegarków.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do