Zegarki Vostok Europe działają równie sprawnie jak te szwajcarskie

Wysokiej jakości zegarek Vostok Europe

Zegarki Vostok Europe z Litwy i oryginalne rosyjskie zegarki Vostok pochodzą od dwóch różnych producentów. Obydwaj mają wspólną historię, ale jeden z nich jest znacznie młodszy. Który to?

Treść artykułu

Oryginalny rosyjski zegarek Wostok

Słynne rosyjskie Vostoki (po rosyjsku Восток) z miasta Chistopol pochodzą z 1942 roku. Podobnie jak wiele innych rosyjskich zegarków (Poljot, Raketa), pochodzenie nazwy wywodzi się z czasów zimnej wojny, a konkretnie z nazwy słynnego rosyjskiego pojazdu startowego Vostok. W trudnych czasach rządu komunistycznego Związku Radzieckiego ta marka zegarków głównie wojskowych i nurkowych stała się wyłącznym dostawcą zegarków dla ówczesnego Ministerstwa Obrony. W 1965 roku światło dzienne ujrzał jeden z ich najbardziej stożkowych modeli, stalowy zegarek do nurkowania Vostok Amphibia.

Mimo surowego reżimu komunistycznego zegarek zadebiutował również na światowych rynkach i charakteryzował się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. O sukcesie marki świadczy również fakt, że w 1972 roku została wyeksportowana do 54 krajów na całym świecie. W burzliwych latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, naznaczonych nieuchronnym upadkiem reżimu radzieckiego, pogorszyła się również jakość produkowanych zegarków Vostok. Mimo trudnych czasów producent wypuścił na rynek zegarek replikujący styl lat czterdziestych XX wieku o nazwie Kirovskie K-43, ale także luksusowy zegarek trafnie nazwany Kremlowskim.

Legendarny rosyjski zegarek Vostok Amphibia

Zegarek Vostok Amphibia
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vostok_Amphibia_090916.jpg

Okres od 2003 do 2004 roku był dla Vostok punktem zwrotnym i ich dalszą kontynuacją. W tym czasie doszło do porozumienia między oryginalnym rosyjskim Vostokiem a litewską firmą Koliz, która produkowała zegarki Vostok Europe.

Zegarki Vostok Europe

Vostok Europe Ekranoplan

W każdej serii modelowej zegarków Vostok Europe możemy znaleźć aluzje do ważnych wydarzeń z czasów radzieckich czy też rozmaitych udogodnień technologicznych i naukowych, jakie przyniósł ze sobą ówczesny reżim. Wspomnimy o zegarku Vostok Arktika, którego nazwa nawiązuje do jednego z najsłynniejszych rosyjskich lodołamaczy atomowych, czy męskim zegarku Vostok Ekranoplan, który jest przypomnieniem słynnego „Kaspijskiego Potwora”, jak nazywano ten rosyjski ekranoplan.

Czarny zegarek Vostok Europe Ekranoplan

https://www.vostok-europe.com/6s21-546a508/
Zegarek Vostok Europe Ekranoplan 6S21-546A508

Zegarek Vostok Europe Gaz-14

Jeden z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się modeli, zegarek Vostok Europe Gaz-14 Limousine, zapożyczył swoją nazwę od ówczesnego podboju rosyjskiego przemysłu motoryzacyjnego, limuzyny Gaz 14 Limousine, zwanej również Czajką. Te męskie zegarki charakteryzują się sportowo-eleganckim designem i są produkowane w różnych wzorach. Na tarczy zegarka Vostok Europe Gaz 14 zastosowano mineralne szkło, a oprócz wysokiej jakości materiału kopertę zdobi grawerowany emblemat „Gaz 14 Limousine”. Do wyboru jest wersja ze skórzanym paskiem, budzikiem z chronografem i świecącymi wskazówkami, w postaci modelu Vostok Gaz-14 Limousine Chrono, lub całkowicie metalowy stylowy model z czarną tarczą – zegarek NH35-5651137B.

 

Zegarek Vostok z chronografem

https://www.vostok-europe.com/0s22-5611131/
Vostok Europe Gaz 14 Limousine 0S22-5611131

 

Wskazówka dotycząca artykułu:

Luksusowy męski zegarek Emporio Armani z nutką włoskiej elegancji

Vostok Europe Rocket N1
Inną linią modeli, którą szkoda byłoby przeoczyć, jest męski zegarek Vostok Europe Rocket N1. Jego nazwa nawiązuje do projektu super-rakiety nośnej o nazwie N-1. Charakterystycznym elementem męskiej linii zegarków Vostok Rocket N1 jest niewątpliwie ciekawie ukształtowana luneta, która ma wielokątny kształt. Masywny design i przyciągające wzrok kombinacje kolorów doskonale podkreślają wyjątkowość i pozycję Vostok wśród męskich zegarków na rękę. Szczególnie interesujące jest połączenie koperty z różowego złota i gumowego paska, które twórcy wykorzystali w męskim modelu Vostok Europe Rocket N1 Chrono.

 

Zegarek Vostok N1 Rocket 6S30-2259179

https://www.vostok-europe.com/6s30-2259179/
Zegarek Vostok N1 Rocket 6S30-2259179

Charakterystyka zegarków Vostok Europe

Oprócz nazwy, która wywodzi się z dorobku Związku Radzieckiego, wszystkie zegarki męskie Vostok Europe łączy typowa solidność i masywność zastosowanych elementów. Tarcza zegarka Vostok, z wyjątkiem modeli damskich, nie ma rozmiaru mniejszego niż 40 mm, a nie mniej istotna jest grubość, która w wybranych modelach sięga przyzwoitych 15 mm. Wszystkie zegarki Vostok Europe są zasilane przez wysokiej jakości mechanizmy automatyczne lub bateryjne. Nie pozostają także w tyle jeżeli chodzi o zastosowanie przeróżnych usprawnień technologicznych, wśród których możemy zaliczyć oświetlenie zegarka, tachometr, czy zawór helowy. Wszystkie zegarki Vostok Europe są również dostarczane w stylowym, odpornym na wstrząsy, wodoodpornym pudełku, które oprócz funkcji ochronnej doskonale podkreśla wyjątkowość tych oryginalnych egzemplarzy. Jeśli szukasz zegarka, który będzie prawdziwie oryginalny i zadziwi Cię jakością i wykonaniem, nie przegap innych modeli Vostok. A teraz aby go kupić z pewnością nie musisz jechać na Litwę. Bogatą ofertę zegarków Vostok Europe znajdziesz również w znanym sklepie internetowym z zegarkami Timestore.pl.


Pudełko na zegarek Vostok Europe

https://www.keepthetime.com/
Wstrząsoodporne pudełko na zegarki Vostok Europe

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​