Bransoleta i pasek do zegarka? Pokażemy Ci najbardziej popularne

Czy znasz wszystkie modele bransolet i pasków do zegarków?
Facebook
LinkedIn

Od czasów, kiedy bransolety i paski zostały stabilną częścią przemysłu zegarmistrzowskiego, naturalnie również oddziaływają one na wybór zegarków na rękę. Innymi słowy, logiczne jest, że podczas gdy prawdziwi eleganci najczęściej sięgają po paskach skórzanych, sportowcy preferują bardziej wytrzymałe typy – np. gumowe lub silikonowe paski. Wspomnieliśmy jednak tylko parę zegarków z tych, które można zdobyć na rynku. Jest znacznie więcej bransolet i pasków. Więc jaką bransoletę i pasek do zegarka wybrać? Pokażemy Ci najpopularniejsze.

Treść artykułu

Najbardziej popularne bransolety i paski do zegarków

Ogólnie najbardziej popularne bransolety i paski do zegarków to zdecydowanie skóra i stal. Możemy jednak rozgałęziać te dwie kategorię. Podczas gdy pasek skórzany do zegarka może być wykonany z różnych rodzajów skóry o różnych kolorach i z różnymi sposobami szycia, bransoleta stalowa może występować np. jako Oyster, Shark Mesh lub Jubilee. Zapoznajmy się z nimi po kolei.

Pasek skórzany do zegarka

Pasek skórzany do zegarka najczęściej widzimy u mężczyzn. Oczywiście nie jest to niczym niezwykłym również w przypadku modeli damskich, ale faktem jest, że częściej występuje w zegarkach męskich. Jest to idealny wybór do garnituru i eleganckich strojów.  Jak wspomnieliśmy wyżej, do jego niezaprzeczalnych zalet przynależy, że jest na rynku dostępny w wielu kolorach i z różnymi sposobami szycia. Dodatkowo, potrafi wygodnie owinąć się wokół nadgarstka, dzięki czemu bardzo dobrze się nosi. W końcu, sama skóra jest niezwykle przyjemna w dotyku.

Z drugiej strony, problemy mogą pojawić się przy cieplejszej pogodzie, kiedy nadgarstek ma tendencję do pocenia się pod nim. Ponadto wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli jednak zaopiekujesz się nim, będzie Ci ciepło na nadgarstku przez wiele lat.

Pasek skórzany do zegarka to elegancki wybór

Bransoleta stalowa do zegarka

Popularne są również bransolety stalowe do zegarka. Pod względem bardziej ogólnych atrybutów i właściwości są one zdecydowanie cięższe od wspomnianych wyżej pasków skórzanych. Chociaż nie możesz oczekiwać, że rozgrzeją Ci nadgarstek jak skóra, podczas dni letnich mogą mieć odwrotny efekt. Twoja ręka nie będzie się pod nim pocić i dodatkowo Twój nadgarstek zostanie przyjemnie ochłodzony. Co ważniejsze, bransolety stalowe należą do najtrwalszych i jednocześnie o najprostszej pielęgnacji zegarków. Z przyjemnością będą Ci służyć przez długi czas.

Najpopularniejsze rodzaje bransolet stalowych to:

  • Oyster – została wprowadzona na rynek przez firmę Rolex w pierwszej połowie XX wieku. Rozpoznasz ją dzięki szerokiej części środkowej i mocnemu trzyczęściowemu połączeniu, które przekłada się na jej wysoką wytrzymałość.
  • Shark Mesh – wytrzymała, mocna i jednocześnie elastyczna i wygodna. W przeciwieństwie do innych bransolet stalowych Shark Mesh potrafi owinąć się wygodnie wokół nadgarstka.
  • Jubilee – podobne jak bransoleta stalowa Oyster, również typ Jubilee pojawił się na rynku dzięki firmie Rolex. Rozpoznasz go dzięki trzem wąskim błyszczącym połączeniom, które są umieszczone pomiędzy znaczenie grubszymi bocznymi połączeniami w matowym wykonaniu.
Bransoleta stalowa do zegarka

NATO – pasek tekstylny do zegarka

Tak, również paski tekstylne mają swoich zagorzałych fanów wśród zegarkowych entuzjastów. Wynika to głównie z tego, że są one niedrogie, lekkie i łatwe do zdejmowania.

Czy wiedziałeś, że paski NATO zostały pierwotnie zaprojektowane dla żołnierzy armii brytyjskiej w ubiegłym stuleciu – konkretnie w latach 70-tych?

Paski tekstylne do zegarków są szczególnie znane z pasków typu NATO

Gumowy/Silikonowy pasek do zegarka

Oprócz poprzednich typów nie możemy zapomnieć o gumowym, ew. silikonowym pasku do zegarka. Jego największymi fanami są sportowcy i ludzie aktywni. Łączy w sobie właściwości chyba wszystkich wyżej wspomnianych typów. Jest lekki, wytrzymały i przyjemny w dotyku.

Marka Casio i jej modele G-Shock z gumowymi paskami

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Czy wiesz, że możesz używać zegarka analogowego jako kompasu?

Jak używać zegarka analogowego jako kompasu?

Do orientacji w terenie i prawidłowego określenia kierunków świata można wykorzystać dowolny zegarek analogowy. Północ można znaleźć za pomocą zegarka, wykonując prostą 5-etapową procedurę. Możesz

Poznaj różnicę między zegarkami analogowymi i cyfrowymi

Analogowe kontra cyfrowe zegarki: Zalety i wady

Zegarki cyfrowe napędzane są wyłącznie mechanizmami kwarcowymi i wyróżniają się wyrafinowaną funkcjonalnością. Zegarki analogowe mają wyższą wartość inwestycyjną i działają bezobsługowo w przypadku mechanizmów mechanicznych.