James Bond – zegarki, które nosili aktorzy grający agenta 007

Przedstawiamy marki zegarków, które pojawiły się w filmach o Jamesie Bondzie
Facebook
LinkedIn

Czy wiesz, jakie zegarki nosił filmowy James Bond? Do obowiązkowego wyposażenia kultowego agenta 007 przynależą właśnie zegarki. Dlatego w naszej redakcji stwierdziliśmy, że warto przyjrzeć się jakie marki preferowali poszczególni aktorzy grający rolę Jamesa Bonda. 

W kinach na całym świecie obecnie jest na szczycie film Nie czas umierać, w którym główną rolę agenta 007 po raz piąty otrzymał sympatyczny Daniel Craig. Podczas, gdy przedstawiciel Jamesa Bonda jest automatycznie kojarzony z zegarkiem Omega, na nadgarstkach innych przedstawicieli Bonda można zobaczyć również zegarki innych marek. 

Treść artykułu

Zegarki, które nosił James Bond

Czy wiedziałeś, że rolę legendarnego agenta 007 grało dotychczas 7 różnych aktorów? O to pełna obsada:

 • Sean Connery
 • David Niven
 • George Lazenby
 • Roger Moore
 • Timothy Dalton
 • Pierce Brosnan
 • Daniel Craig

Na nadgarstkach 7 różnych przedstawicieli Jamesa Bonda mogliśmy zobaczyć łącznie 7 różnych marek zegarków. Konkretnie:

 • Rolex
 • Breitling
 • Gruen
 • Pulsar
 • Seiko
 • TAG Heuer
 • Omega

Podczas gdy niektóre z tych marek, takie jak Pulsar, Breitling lub TAG Heuer, pojawiły się tylko w jednym filmie o Jamesie Bondzie, inne przeszły znacznie więcej wspólnej drogi z Jamesem Bondem. Najczęściej jednak filmowego Jamesa Bonda kojarzono z zegarkami Omega i Rolex.

Zegarki Breitling

Zegarki Breitling pojawiły się w połączeniu z Jamesom Bondem tylko raz w filmie Thunderball, który był czwartym filmem o Jamesu Bondowi. W tym czasie agenta 007 zagrał legendarny Sean Connery.

Zegarek Breitling w filmie Thunderball

Zegarki Pulsar

Roger Moore na premierze filmu w roli Jamesa Bonda nosił je razem z zegarkiem Rolex Submariner. Nawiasem mówiąc, aktor Roger Moore powtórzył później rolę agenta 007 jeszcze 6 razy. Z 7 występami dorównał się do najstarszego Bonda – Seana Connery’ego.

Zegarki Gruen

Zegarki Gruen są powiązane wyłącznie z Seanom Connerym jako Jamesem Bondem. Nawet pojawiły się już w pierwszym filmie o Jamesowi Bondowi Dr. No. Jednak bardziej znaczącą rolę odegrały w filmach Żyjesz tylko dwa razy i Diamenty są wieczne.

Zegarki TAG Heuer

Zegarki TAG Heuer weszły w świat Jamesa Bonda w 1987 r. razem z nowym agentem 007, którego wtedy po raz pierwszy zagrał Timothy Dalton w filmie The Living Daylights. Aktor Timothy Dalton powtórzył swoją rolę jeszcze raz po 2 latach, konkretnie w filmie Licence To Kill, ale zegarek TAG Heuer na jego nadgarstku został zastąpiony modelem marki Rolex, który swoim designem przypomina niektóre obecne męskie zegarki Citizen.

Zegarki Seiko

Zegarki Seiko miały swoją „bondowską“ premierę na nadgarstku Rogera Moorea w filmie Szpieg, który mnie nie kochał. Wspomniany film zadebiutował w 1977 r. S kolei Mooreów James Bond nosił zegarek Seiko w 4 kolejnych filmach.

Nasza wskazówka: Zegarki Seiko 5 Sports Automatic – kod produktu SRPC57K1

Zegarki Rolex

Ikoniczne zegarki Rolex pojawiły się w 11 filmach o Jamesie Bondzie. Podczas gdy po raz pierwszy zdarzyło się to już w pierwszym filmie o Jamesie Bondzie Dr. No (1962) z Seanem Connerym, ostatni raz w osiemnastym filmie z Jamesem Bondem – Licence To Kill z roku 1989.

zegarki James Bond - Rolex Submariner / Timothy Dalton

Zegarki Omega

Od 1995 r., czyli od premiery Pierce´a Brosnana w garniturze agenta 007, na nadgarstkach Jamesa Bonda za każdym razem pojawiały się wyłącznie zegarki jednej marki. Mamy na myśli zegarki Omega. We wszystkich filmach o Jamesie Bondzie nosił je Pierce Brosnan (4 razy), Daniel Craig (5 razy, również w filmie No Time To Die). Obecnie nie wyobrażamy sobie Jamesa Bonda noszącego inne zegarki.

zegarki James Bond - Omega Seamaster Diver 300M 007 James Bond Watch

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do