Srebrne zegarki cyfrowe z edycji Casio Vintage

Zegarki Casio Vintage

W przemyśle zegarmistrzowskim jest niewiele marek sprzedających masowo zegarki, które potrafiły w tak skuteczny sposób wykorzystać swoją przeszłość. Jednak jedną z nich jest zdecydowanie marka Casio, która od kilkudziesięciu lat podbija rynek z zegarkami w stylu retro z edycji Vintage

Treść

Z historii zegarków Casio Vintage

Według obecnych obliczeń 1974 rok jest uważany za rok powstania edycji Vintage. W tym okresie marka wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek cyfrowy o nazwie Casiotron. Zegarek był wyposażony ekranem wyświetlającym godziny, minuty i sekundy, był nawet pierwszym w historii zegarkiem wyposażonym w funkcję kalendarza. W latach 70-tych, 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku oryginalny zegarek cyfrowy Casio nie był oznaczany jako “Vintage”, obecnie ale to oznaczenie zawiera wszystkie zegarki w stylu retro, które kopiują design popularnych modeli z przeszłości. Niektóre modele z aktualnej oferty są wierną kopią oryginalnych modeli, inne są natomiast inspirowane designem retro, ale są osadzone w kontekście aktualnych trendów. Nieśmiertelnymi stały się głównie złote zegarki cyfrowe z prostym ekranem LCD, których design jest nie do odróżnienia od swoich poprzedników. Obecnie są zegarki Casio Vintage podzielone do 4 głównych kolekcji: Iconic, Mini, Round i Edgy.

Kolekcje zegarków z edycji Casio Vintage

Kolekcja Casio Vintage Iconic

Najbardziej kluczowe i najbardziej znane modele z edycji Vintage można znaleźć właśnie w kolekcji Iconic. Najpopularniejsze modele z tej kolekcji to uniseks złote zegarki cyfrowe Casio Vintage A159WGEA-1EF, ew. inny złoty model A168WG-9EF. Z kolekcji Iconic jednak potrafią wybrać nie tylko miłośnicy złotego koloru. Zegarki cyfrowe w stylu retro, kopiujące swoich słynnych poprzedników, są dostępne również w czarnym i srebrnym kolorze. Zegarki odróżniają się również kolorystyką swojej tarczy i wykonaniem bransoletki. Popularność zyskują również modele z kodem produktu A1000, należące do najświeższych członków kolekcji Iconic. Design takich zegarków docenią głównie kobiety, gdyż oprócz standardowego złotego i srebrnego koloru, są dostępne również w popularnym różowo-złotym kolorze.

Kolekcja Casio Vintage Mini

Kolekcję Mini polubili głównie kobiety. Głównym powodem jest to, że zegarki Casio Vintage z tej kolekcji, łączą oryginalny design retro innych modeli z mniejszymi wymiarami. Tarcza tego zegarku jest bardziej okrągła. W ofercie można znaleźć również modele z paskami skórzanymi lub bransoletkami typu shark mesh. Poza klasycznym złotym, srebrnym lub czarnym kolorem, można natknąć się również na modele w popularnych odcieniach kolorów pudrowych.

Nie przegap: Zegarek cyfrowy i jego udana podróż wokół świata

Kolekcja Casio Vintage Round

Jak sama nazwa wskazuje, zegarki z tej kolekcji charakteryzują się obłą tarczą. Zegarki Casio Vintage z kolekcji Round łączą w sobie standardowy wygląd innych zegarków na rękę ze znanym designem retro. Zegarek Casio Vintage Round polecamy szczególnie mężczyznom ze względu na jego większe wymiary (w porównaniu do modeli z innych kolekcji).

Kolekcja Casio Vintage Edgy

Największe hity w stylu retro znajdziesz w ostatniej kolekcji o nazwie Casio Vintage Edgy. Jak sama nazwa wskazuje, głównym znakiem rozpoznawczym jest kształt z bardziej wyrazistymi krawędziami koperty w porównaniu do innych modeli. Ale to nie wszystko, co kolekcja Casio Vintage Edgy ma do zaoferowania. Największy fani stylu retro z pewnością docenią zegarki z kodem produktu rozpoczynającym się A100. Są inspirowane kultowym modelem Casio F-100, który jest dobrze znany fanom filmu Intruz. Oprócz kwadratowej koperty charakteryzują się również czterema przyciskami funkcyjnymi umieszczonymi na tarczy zegarka. Serca fanów minionych lat podbije również zegarek Casio CA-53W, nawiązujący do słynnego modelu zegarka z przeszłości. W szczególności jest to zegarek Casio CA-50 z kalkulatorem, który na swojej ręce nosił Marty z filmu Powrót do przyszłości. W ramach kolekcji Vintage Edgy nie możemy zapomnieć o zegarku AQ-230A, który łączy analogowy i cyfrowy zegarek lub model B650W z wyrazistym ekranem LCD.

Złoty zegarek cyfrowy Casio Vintage

W związku z tym, że w ostatnich latach retro styl zyskał ogromną popularność, zegarki z kolekcji Casio Vintage znajdą swoje miejsce nie tylko w kolekcjach osób, które wspominają stare czasy, ale również na nadgarstkach zwolenników aktualnych trendów modowych. Ponadczasowy design jest zawsze aktualny, co potwierdza ponad 40-letnia obecność zegarków cyfrowych Casio na rynku. Zaletą zegarków cyfrowych Casio jest również korzystna cena i precyzyjne wykonanie, którym charakteryzują się japońscy producenci zegarków. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem stylu retro, czy fanem aktualnych trendów, musisz posiadać minimalnie jeden zegarek z kolekcji Vintage!

Jeśli już posiadasz któryś z modeli Casio Vintage, na pewno pomoże Ci nasza instrukcja obsługi dotycząca ustawienia czasu w zegarkach tej edycji > Jak ustawić czas w zegarku Casio Vintage? Instrukcja obsługi z obrazkami. 

Najnowsze artykuły z magazynu​​