Panie, który minimalistyczny zegarek wybieracie?

Hledáme nejlepší dámské minimalistické hodinky

Minimalistyczne zegarki, ubrania, ale też loga marek. Zmniejszanie, przerzedzanie lub upraszczanie przejawia się dziś prawie wszędzie. Kierunek projektowania jakim jest minimalizm kilka lat temu całkowicie zdominował świat mody i miał również bardzo istotny wpływ na akcesoria modowe. Przed pojawieniem się tego trendu wiele marek modowych zadawało sobie pytanie, jak najbardziej zbliżyć się do docelowej grupy młodych ludzi. Długo ignorowano fakt, że potrzeby klientów zmieniają się i ewoluują. W dobie smartfonów zniknęła potrzeba mierzenia czasu zegarkami, a młodzi ludzie coraz częściej tracili z oczu zegarki jako modny dodatek. Zegarki wydawały im się przestarzałe.

Treść artykułu

Ten trend miał odzwierciedlenie głównie wśród kobiet. Nie ma co do tego wątpliwości, że kobiety chcą się podobać. Lubią być ładnie ubrane, a jeszcze lepiej, jeśli są chwalone za swój wygląd. Jednak klasyczne zegarki od tradycyjnych producentów nie pasowały do ich nowego stroju, nie były wystarczająco fajne i dlatego nie zasługiwały na zdjęcie na profilu instagramowym. Dlatego potrzeba ich noszenia stopniowo zatracała się u zdecydowanej większości młodych kobiet. Jednak przez długi czas tradycyjne marki nie mogły tego zrozumieć ani zastosować rozsądnej strategii biznesowej.

Decyduje cena i styl

Tradycyjne warsztaty zegarmistrzowskie, takie jak Tissot, Swatch czy Citizen, nie były w stanie wskoczyć w nadchodzącą falę modnego minimalizmu. Segment zegarków dla młodych kobiet zaczął się zapełniać nowopowstałymi markami, które pod każdym względem biją tradycyjne marki. Faktem jest jednak, że minimalistyczne zegarki nie mogą (i nigdy nie będą w stanie) dorównać jakością wykonania swoim dalekim krewnym ze Szwajcarii czy Japonii. Modne minimalistyczne zegarki nie mają wysokiej jakości szwajcarskich mechanizmów, nie są wykonane z materiałów pierwszej klasy, ani nie są dziełem marki ze 100-letnią tradycją zegarmistrzowską. W większości produkowane są masowo w Chinach, a marki z tego segmentu są do siebie tak podobne, że czasami bardzo trudno je zidentyfikować.

Jednak w tym przypadku jakość nie odgrywa żadnej roli. Przynajmniej nie dla niewymagającej publiczności płci żeńskiej, dla której zegarek jest jedynie uzupełnieniem ich nowego stroju. Cudownym decydującym czynnikiem jest ich cena. To jednak idzie w parze ze wspomnianą jakością, ale odłóżmy to na chwilę na bok. Dzięki przystępnej cenie i zrozumieniu grupy docelowej minimalistyczne zegarki stały się zjawiskiem, które będzie bardzo trudne do pokonania.

Trudno chyba byłoby znaleźć pioniera minimalizmu, któremu moglibyśmy w największym stopniu przypisać jego rozwój. Bez trudu możemy jednak wskazać największego popularyzatora tego kierunku, jakim jest niewątpliwie marka Daniel Wellington. W naszym artykule, oprócz wspomnianej szwedzkiej marki, skupimy się na markach Rosefield, Cluse i MVMT. Mimo niewielkich różnic marki te łączą w sobie minimalistyczny design, podobną jakość, ale też przystępną cenę. W tym artykule przedstawimy Ci wymienione marki i pomożemy wybrać odpowiednie minimalistyczne zegarki z ich portfolio.

Damskie zegarki Daniel Wellington

W czasie, gdy tradycyjne firmy zegarmistrzowskie borykały się z malejącą popularnością swoich produktów wśród młodych ludzi, nieznana marka z inicjałami DW w logo wystrzeliła jak grom z jasnego nieba. Zegarki Daniel Wellington stały się fenomenem w bardzo krótkim czasie, który niewątpliwie zasługuje na pierwsze miejsce na naszej liście minimalistycznych marek. Są dziełem szwedzkiego biznesmena Filipa Tysandera i pojawiły się na rynku w 2011 r. Opowiedzieliśmy już historię powstania marki Daniel Wellington, pełną legend, w jednym z naszych artykułów, ale teraz podsumujemy wszystkie fakty, które zapewniły tej marce mocne miejsce wśród minimalistyczny zegarków dla pań.

Pierwszym punktem stojącym za sukcesem marki jest (jak pewnie już wiesz) ich niewymuszony minimalistyczny design. Całkowicie inny od dotychczasowego dizajnu modeli damskich zegarków. Zegarek był inny, świeży i dokładnie według oczekiwań młodych dam. Proste i dyskretne wykonanie zegarka w połączeniu z paskami tekstylnymi NATO uczyniło ten zegarek bestsellerem wśród damskich zegarków. Marka nie oparła jednak swojego sukcesu tylko na jednym zegarku.

Twórcy marki szybko zdali sobie sprawę, że jeśli chcą dotrzymać kroku rosnącej konkurencji, trzeba działać. Stopniowo portfolio marki rozszerzyło się o inne rodzaje minimalistycznych zegarków o różnych rozmiarach i rodzajach pasków. W zależności od rozmiaru zegarka, paski można dowolnie łączyć między poszczególnymi modelami. Tak więc panie mają zegarki dostępne na każdą okazję i nie są ograniczone do jednego projektu.

Damski zegarek Daniel Wellington Classic Petite

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/367043438368049221/

Niewątpliwie sukces marki to także zasługa szczęścia, odpowiedniego wyczucia czasu i pomysłowego marketingu. Jednakże panie, którym spodobał się ten zegarek, były najbardziej zafascynowane jego ceną. W zależności od modelu waha się od 300-450 złotych, co czyni je naprawdę nie drogim zegarkiem.

Werdykt: Zegarki Daniel Wellington to klasyk wśród zegarków minimalistycznych. Są łatwe w łączeniu, a ich design jest wciąż ponadczasowy. Chociaż marka prawdopodobnie ma już za sobą lata świetności i tak stale ma coś do zaoferowania. Przynajmniej jedna pozycja z portfolio zdecydowanie powinna ozdobić Twoją kolekcję dodatków.

Ogromny sukces marki zainspirował także wiele innych znanych już dziś marek. W kolejnych wierszach przyjrzymy się markom takim jak Cluse, Rosefield czy MVMT, które również można zaliczyć do producentów minimalistycznych zegarków.

Wskazówka dotycząca artykułu:

Dlaczego srebrno i różowe zegarki damskie są tak popularne?

Subtelny zegarek CLUSE

Początki marki sięgają 2013 roku, a jej produkty są dziełem dwóch utalentowanych Holendrów. Ed Postmus i Rudyard Bekker nie byli nowicjuszami w branży zegarków – wręcz przeciwnie, od 2009 roku prowadzą internetowy sklep z zegarkami o nazwie Watch 2Day. Wykorzystali swoje doświadczenie w segmencie zegarków i przekształcili je w pomysł stworzenia własnej marki zegarków damskich. Podobnie jak producent zegarków Daniel Wellington, zauważyli, że tradycyjne marki zegarków nie są w stanie w żaden sposób zaspokoić popytu na stylowe i niedrogie zegarki dla kobiet.

Źródło: https://www.elsevierweekblad.nl/

Podobnie jak szwedzka marka zegarków, oparli swój marketing na sile sieci społecznościowych. Gdzie indziej możesz znaleźć grupę docelową młodych kobiet, które chcą być stylowe i modne? Zgadłeś poprawnie – w sieciach społecznościowych. Oprócz ładnych zdjęć z doskonale zaaranżowanymi produktami  Značka CLUSE postawiła również na siłę influencerów. Dzięki przemyślanej strategii marketingowej marce udało się zwiększyć sprzedaż i dogonić konkurencję w postaci wspomnianej już marki Daniel Wellington.

Zegarek damski Cluse nosi wszelkie znamiona, jakich można by oczekiwać od zegarków z kategorii zegarków minimalistycznych. Ma naprawdę prostą konstrukcję, wymienne paski, a cena zwykle nie przekracza 450 zł. Jak twierdzą sami założyciele, marka chce „znaleźć piękno w prostocie, ale nie chce być nudna i oryginalna”.

Dowodem na to są trzy główne kolekcje zegarków, które reprezentują to przesłanie. Pierwsza z nich to kolekcja La Bohéme, która charakteryzuje się kolorowymi skórzanymi paskami, które są zwykle w pastelowych kolorach. Ten zegarek będzie dobrym wyborem dla wszystkich Pań, które szukają niewielkiego, porządnego zegarka wzbogaconego o kolorowy pasek. Wspomnimy również o zegarkach z kolekcji La Vedette, które dizajnem przypominają poprzednią kolekcję, ale ich tarcza jest znacznie mniejsza. Jest o 6 mm mniejsza (24 mm) i ozdobiona charakterystyczną rzymską liczbą 12. Ten analogowy zegarek jest odpowiedni dla Pań o szczuplejszych dłoniach, które szukają subtelnego dodatku do swojego stroju.

Do najciekawszych pozycji w ofercie marki niewątpliwie należą zegarki z kolekcji La Roche Petite. Ich nieodłącznym elementem jest zdecydowanie tarcza, która swoją powierzchnią przypomina kamień lub marmur. Nie zdobią go żadne indeksy, jedynie minimalistyczne logo marki. Ten wyjątkowy zegarek jest sprzedawany ze skórzanym paskiem i w kilku wersjach kolorystycznych koperty. Cena jest też nieco wyższa niż innych zegarków z oferty marki.

Werdykt: Subtelne i dyskretne, niezbyt ekscentryczne. Tak pokrótce można opisać zegarki marki CLUSE. Jeśli jesteś jednym z młodszych klientów i nie chcesz ozdabiać swojego nadgarstka powszednią marką, ten zegarek zdecydowanie powinien do Ciebie trafić.

 

CLUSE La Roche Petite CL40102

Koperta: stal z powłoką PVD, Kolor koperty: złoty, Tarcza: analogowa, Kolor tarczy: czarny, Kształt zegarka: okrągły, Szkło: mineralne
TOP

Minimalistyczny zegarek Rosefield

Kolejną marką na naszej liście jest holenderski producent zegarków Rosefield. Jednak już na wstępie rozczarowujemy naszych czytelników, ponieważ nie byliśmy w stanie zebrać wystarczającej ilości ciekawych informacji o tym producencie. Na razie niestety nie dowiemy się, czy za stworzeniem tej marki stoi utalentowana osoba, czy grupa pasjonatów. Wiemy jednak, że damski zegarek Rosefield powstał w 2014 roku w Holandii. Jak podaje producent na swojej oficjalnej stronie, zegarek inspirowany jest życiem w Nowym Jorku i Amsterdamie. Łączy klasyczny design z nowoczesnym. Dwa przeciwieństwa, które się przyciągają. A także znane miasta, które stały się inspiracją dla wzornictwa zegarków tej popularnej marki. Tradycyjny Amsterdam oraz energiczny i nowoczesny Nowy Jork. To nie przypadek, że te dwie metropolie trafiły nawet do logo firmy.

Elegancki damski zegarek Rosefield


Źródło
: https://www.rosefieldwatches.com

Jakie są zegarki Rosefield?

Jak widać na pierwszy rzut oka, producent zdecydował się skierować swoje produkty do Pań o bardziej eleganckim guście. W porównaniu do marek Daniel Wellington czy CLUSE, damski zegarek Rosefield jest przedstawicielem minimalistycznych zegarków o nieco bardziej tradycyjnym designie. Marka lubi w swoich zegarkach stosować klasyczne metalowe paski w odcieniach złota lub nowoczesne stalowe paski z siatki. Oczywiście są też zegarki damskie ze skórzanym paskiem, które jednak w przypadku marki Rosefield nie przyciągają wyrazistymi kolorami. Wyjątkiem jest jednak edycja City Bloom, której zegarek przyciąga nie tylko delikatnymi kolorami pasków, ale także pięknymi haftowanymi wzorami.

Rosefield City Bloom CILIR-E93

Koperta: stal z powłoką PVD, Kolor koperty: złoty, Tarcza: analogowa, Kolor tarczy: biały, Kształt zegarka: okrągły, Szkło: mineralne
TOP

Marka lubi czerpać inspirację odnosząc się do dawnych czasów.  Dowodem na to jest na przykład kolekcja zegarków Rosefield The Boxy, która jest idealnym ucieleśnieniem filozofii marki. Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, zegarki damskie z tej kolekcji inspirowane są kwadratowymi kształtami, które były szczególnie modne w przeszłości. Jednakże zegarek został zaprojektowany tak, aby spełniać kryteria mody współczesnej kobiety. Jeśli interesują Cię zegarki, które podkreślą Twój elegancki styl, to zegarki z tej kolekcji po prostu muszą być Twoje.Przekonaj się sama, że wśród minimalistycznych zegarków bardzo trudno byłoby znaleźć bardziej elegancki egzemplarz.

Hranaté dámské hodinky značky Rosefield - kolekce The Boxy

Werdykt: Zegarki Rosefield to niewątpliwie najbardziej elegancka marka z naszej listy. Jeśli wolisz bardziej elegancki styl ubierania się, to zegarki tej marki powinny być dla Ciebie jasnym wyborem.

Świeże zegarki MVMT dla młodych ludzi

Ostatnim graczem, który tasuje karty w świecie minimalistycznych zegarków, jest marka MVMT. Początki firmy sięgają 2013 roku i została stworzona, aby zaspokoić zapotrzebowanie na stylowe minimalistyczne zegarki dla młodych ludzi. Twórcy zegarków MVMT na  swojej stronie internetowej deklarują, że sami nie byli zadowoleni z oferty zegarków od tradycyjnych producentów. Niezadowolenie wynikało głównie z przestarzałego wzornictwa zegarków tych producentów, ale także z ich ceny. Marki takie jak Tissot, Certina czy Citizen produkują wysokiej jakości zegarki, ale ich cena również odpowiada tej jakości. Szwajcarskie czy japońskie zegarki były po prostu niedostępne dla większości studentów i młodych ludzi. Dlatego twórcy Jake Kassana i Kramer La Plante wprowadzili na rynek zegarki, które były niedrogie i stylowe. Narodziła się marka MVMT.

Historia zegarka MVMT jest o wielkim szczęściu, determinacji i odpowiednim wyczuciu czasu. Sukces marki jest z pewnością niezaprzeczalny.Nie trzeba się długo zastanawiać, aby wiedzieć, że marka tak naprawdę nie wymyśliła niczego nowego. Jest to w zasadzie kombinacja powtarzalnych formuł, o których wspominaliśmy już w powyższych wierszach. Tani produkt o świeżym designie, silny marketing w sieciach społecznościowych i niezadowolona grupa docelowa szukająca alternatywy. Nie chcemy jednak w żaden sposób umniejszać zasług marki MVMT, wręcz przeciwnie. Nie chcemy i nie będziemy drążyć tematu jakości tego zegarka. Nie będziemy ich w żaden sposób porównywać z zegarkami tradycyjnych zegarmistrzów. Ten zegarek sprzedaje ich styl, który młodzi ludzie po prostu kochają. Przychody w wysokości 60 milionów dolarów od 2016 roku są wystarczającym dowodem masowego sukcesu tego zegarka na całym świecie.

Damskie zegarki MVMT

Dziś jednak jesteśmy tu przede wszystkim ze względu na minimalistyczne damskie zegarki. te pochodzące od marki MVMT (przynajmniej projektowo) naprawdę wyróżniają się z tłumu. Ich design jest oryginalny i mimo stosunkowo podobnego portfolio innych minimalistycznych marek mają coś co przyciąga. W przypadk marki MVMT panie mają naprawdę w czym wybierać. Mają do wyboru zegarek ze skórzanym lub metalowym paskiem i chronografami z edycji MVMT Nova lub minimalistyczny zegarek ze skórzanym lub shark mesh paskiem z kolekcji Boulevard.

Dla wszystkich Pań, które szukają naprawdę fajnego zegarka, producent przygotował edycję MVMT Mod. Jest to typowa tarcza w kolorze białym z pięknie wypukłymi wskazówkami. Miękkość tego zegarka podkreślają również wskazówki z logo marki, które są gustownie dopasowane do koperty i paska zegarka.

MVMT Mod FB01-S

Koperta: Stal nierdzewna, Kolor koperty: Srebrny, Tarcza: analogowa, Kolor tarczy: Srebrny, Kształt zegarka: Okrągły Szkło: mineralne
TOP

Nie można nie wspomnieć o edycjach Bloom i Signature. Ta pierwsza podbije serca kobiet kolorowymi paskami i nietradycyjną tarczą. Typowy dla niej jest chronograf znajdujący się wskazówkami. Edycja Signature to połączenie designu pozostałych kolekcji. Charakteryzuje się metalicznymi kolorami i dyskretnie wkomponowanym datownikiem na stonowanym tle tarczy, co doskonale łączy się z kolorystyką zegarka.

Delikatny minimalistyczny zegarek MVMT Bloom

Źródło: https://top10watches.net

 

Werdykt: Jeśli nie szukasz szwajcarskiej jakości, a zegarek jest dla Ciebie, że tak powiem, sezonowym wydarzeniem, koniecznie sięgnij po damski zegarek MVMT. Modele tego producenta są gustowne, pomysłowe i eleganckie. Już nigdy nie będziesz musiał martwić się, że Twój zegarek wyjdzie z mody, ponieważ minimalistyczny zegarek MVMT zawsze będzie wykonany zgodnie z najnowszymi trendami.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​