Recenzja: Legendarne Casio G-Shock GA-100

Recenzja legendarnej linii modeli Casio G-Shock GA-100

Każdy z czołowych światowych producentów zegarków ma w swoim portfolio linię modelową, która jest ostoją całej marki. Z pewnością słyszałeś już termin reguła Pareto, zgodnie z którą 80% konsekwencji pochodzi z 20% przyczyn. Jeśli przenieść to stwierdzenie do świata zegarków, a konkretnie do marki Casio to jej, zegarki z linii modelowej G-Shock zdecydowanie należą do grupy hipotetycznych 20 proc., co stanowi 80 proc. zysków firmy. Jednak dokładne liczby sprzedaży poszczególnych linii modelowych będą tylko naszym założeniem. To, że G-Shock jest jednym z najlepiej sprzedających się w całym portfolio, jest niezaprzeczalnym faktem.

Oprócz światowej popularności tej linii modelowej, stwierdzenie to potwierdza fakt, że w 2017 roku marka świętowała 100 milionów sprzedanych modeli z tej linii. W 2019 roku poinformowała świat o swoich trzech najlepiej sprzedających się modelach wszechczasów. Dwa z listy, a mianowicie zegarek Casio G-Shock GA-100, zostaną dzisiaj krótko omówione.

Treść artykułu

Matowy zegarek Casio G-Shock GA-100-1A3 z zielonymi wskazówkami

10 lat sukcesu

Linia modeli GA-100, która ujrzała światło dzienne w 2010 roku, została stworzona przez doświadczonego japońskiego projektanta  Ryusuke Moria. Stworzył on między innymi niedrogi retro model Casio F-91W, zegarek DW-6400, czy edycję zegarka GA-110. Zegarek GA-100 stał się natychmiastowym bestsellerem. Mimo, że od oficjalnego rozpoczęcia sprzedaży minęło już prawie 10 lat, jego design jest ponadczasowy i wciąż ma wiele do zaoferowania wymagającej klienteli młodych ludzi. Charakteryzuje się typową solidną kopertą i różnymi specyficznymi elementami konstrukcyjnymi, z których słynie ten outdoorowy zegarek japońskiego producenta. Ciekawie prezentuje się szerokie portfolio kolorów i ich kombinacji, co w przypadku tej edycji można liczyć w dziesiątkach.

Specyfikacja

Jak wspomnieliśmy na wstępie, oprócz szerokiej gamy kolorów, typową cechą charakterystyczną tego zegarka jest bardzo wytrzymała koperta, której kształt i wygląd jest dokładnie tym, po czym rozpoznasz , że to G-Shock. Gumowa obudowa jest produkowana w dwóch rodzajach obróbki powierzchni, a mianowicie matowej i błyszczącej. W zależności od konkretnego modelu, oprócz koloru koperty, zmienia się również kolor poszczególnych detali zegarka. Kolor wskazówek, wskaźniki czasu na obwodzie tarczy, napisy, ale także różne inne mniejsze detale, które są integralną częścią różnorodności kolorystycznej tej serii. Dzięki niezliczonym kolorom i różnym limitowanym edycjom, w przypadku Casio G-Shock GA-100 każdy kolekcjoner znajdzie coś dla siebie.Gama kolorów zegarków z linii modeli Casio G-Shock GA-100

Wskazówka dotycząca artykułu:

Jaki jest najlepszy męski zegarek do 650 złotych?

Oprócz łatwo rozpoznawalnego designu, charakterystyczną cechą jest również trwałość etui i paska, które są wykonane z wysokiej jakości gumy. Ten odporny na wstrząsy zegarek jest dosłownie zaprojektowany, tak aby wytrzymać prawie wszystko. W przypadku tej serii producent deklaruje wodoszczelność na poziomie 200 m, co nie czyni z niego odpowiedniego adepta do głębokiego nurkowania, ale na pewno nie trzeba go zdejmować przed kąpielą. Zegarek posiada szereg cech i funkcji, których potrzebę i praktyczną użyteczność zostawimy każdemu z Was. Należą do nich np. stoper o deklarowanej dokładności 1/1000 sekundy, czy zabezpieczenie antymagnetyczne, którego prawdziwego uzasadnienia niestety nie odkryliśmy nawet przez kilka lat użytkowania.

Czerwono-czarny Casio G-Shock GA-100-1A4

https://hqwatchgallery.com
Casio G-Shock GA-100-1A4

Nawet japońscy projektanci nie są nieomylni, a ta edycja też nie uniknęła błędów. Chyba największym z nich jest tarcza, a konkretnie jej czytelność. W dzień widoczność wskaźników na tarczy jest słaba, podobnie jest i po ciemku. Jeśli polegasz na energooszczędnej żarówce LED, którą producenci zastąpili oświetlenie elektroluminescencyjne w celu uzyskania dłuższej żywotności, będziesz zawiedziony. W tym przypadku światło zegarka jest, że tak powiem, bardziej do ozdoby i nie pomoże ci odczytać aktualnego czasu w ciemności.

Słabe oświetlenie zegarka Casio Casio

Werdykt

Pomimo tego, że od uruchomienia sprzedaży minęło kilka lat, liczebności sprzedaży tej kolekcji nie wykazuje istotnego trendu spadkowego. Pomimo tego, że powstały już nowsze i modniejsze modele to jednak ta linia modelowa jest nadal bardzo popularna. Oprócz zbędnych funkcji i wad w postaci niedostatecznego, wręcz bezsensownego oświetlenia, model ten naprawdę ma coś do zaoferowania wszystkim miłośnikom zegarków sportowych i outdoorowych. Jeśli nie potrzebujesz zegarka z tegorocznej edycji, zapomnisz o drobnej wadzie w postaci oświetlenia i masz upatrzone niektóre modele z  edycji GA-100, na pewno nie pożałujesz zakupu.

Casio G-Shock GA-100-1A4

Wymiary: 50 x 16 mm, Waga: 70g, Napęd: Quartz (bateria), Wodoszczelność: 200m, Płeć: mężczyźni, Gwarancja: 24 miesiące
TOP

Podsumowanie funkcji zegarka Casio G-Shock GA-100

  • Czas światowy – 29 różnych stref czasowych
  • Stoper o deklarowanej dokładności 1/1000 sekundy
  • Minutnik
  • Automatyczny kalendarz
  • Oświetlenie wyświetlacza LED
  • Budzik
  • Alarm z funkcją Snooze
  • 5 niezależnych alarmów przypominających o powtarzających się wydarzeniach w ciągu dnia
  • Szkło hartowane mineralne
  • Gumowa koperta + pasek

Zalety

korzystna cena, szeroka gama kolorów i kombinacji, nieśmiertelny design / ponadczasowość, jakość materiału / trwałość

Wady

gorsza widoczność na wyświetlaczu w ciągu dnia, kiepskie rozwiązanie oświetlenia LED, nieco skomplikowana ustawienia dla laików, niepotrzebne funkcje

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​