Zegarki retro – nostalgiczne spojrzenie na najbardziej udane egzemplarze współczesności

Przedstawiamy przegląd popularnych zegarków retro

Zegarki retro, inaczej zwane zegarkami vintage, cieszą obecnie wielu zadowolonych właścicieli. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za sukcesem tych oldschoolowych zegarków? I dlaczego nas tak nieustannie przyciągają? Na zegarek w stylu retro możemy spojrzeć z dwóch stron. Pierwsza z nich to oryginalne egzemplarze kolekcjonerskie z bogatą historią i nieśmiertelną duszą. Natomiast druga to udane egzemplarze retro, oblegające aktualną rynkową ofertę zegarków na rękę. Tym razem nasza uwaga skupi się na najbardziej udanych zegarkach retro teraźniejszości.

Co kryje się za sukcesem zegarka retro?
Spójrzmy prawdzie w oczy – naprawdę ciężko jest ignorować aktualne trendy na rynku zegarków. Niezależnie od tego, czy są to masywne tarcze męskie, zegarki damskie ozdobione ozdobnymi kamieniami, czy inne różne gadżety. Zegarek na rękę po prostu toruje swoją nowoczesną ścieżkę. W żadnym wypadku nie chcemy sugerować, że gardzimy tymi nowoczesnymi trendami. Wręcz przeciwnie, opieramy się na niektórych z nich w naszych poprzednich artykułach i sami jesteśmy ich fanami. W tej chwili jednak zastanawiamy się, dlaczego wspomniani oldschoolowcy przeżywają comeback.

Ciekawe spojrzenie na ten temat daje jeden zagraniczny artykuł, w którym autorka przedstawiła 5 powodów, dla których warto kupić zegarek retro. Ale jaka jest nasza opinia? Mówi się, że dobry design jest ponadczasowy. Dotyczy to również zegarków na rękę. Patrząc na oryginalne zegarki vintage, możemy zauważyć specyficzne cechy, które są również charakterystyczne dla nowych zegarków retro. Co to oznacza? Renomowani producenci zainspirowali się projektami najbardziej udanych modeli z ubiegłego wieku.Przyjrzyjmy się konkretnym modelom i kolekcjom retro zegarków, cieszących się obecnie dużą popularnością.

Najbardziej udany dziś zegarek retro

Przy wielu znanych na całym świecie markach można zauważyć różne drobne elementy, które można określić jako rodzaj elementów retro. Mamy na myśli na przykład cyfry rzymskie, mniej skomplikowane (minimalistyczne) tarcze, kwadratowe kształty, wyblakłe odcienie czy kolory łososiowe i srebrne. W związku z nostalgicznym spojrzeniem na dzisiejsze zegarki szczególnie zainteresowały nas marki Casio, Festina i Prim. Te trzy firmy odegrają główną rolę w kolejnych akapitach tego artykułu.

Wskazówka dotycząca artykułu:

Jak i gdzie kupić tanie zegarki po promocyjnych cenach?

Retro zegarki Casio Vintage

Japońska firma Casio już od jakiegoś czasu jest zadomowiona na rynku zegarków naręcznych. Kolekcja z metką Vintage świadczy o tym, że nie zapomino o jej początkach i historii marki. Znajdują się tu męskie i damskie zegarki retro, które charakteryzują się ponadczasową cyfrową tarczą, kwadratowymi kształtami i szeroką gamą ciekawych kolorów. Na szczególną uwagę zasługują pastelowe odcienie nawiązujące do nowości z tej kolekcji. Ogólnie rzecz biorąc, możemy zauważyć, że zegarki Casio Vintage przenoszą stylowy i charakterystyczny dizajn zegarków z lat 70-tych i 80-tych do chwili obecnej.

Stylowe retro zegarki - Casio Vintage

Źródło: https://www.alltime.ru/obj/catalog/watch/casio/img/big/A1000MCG-9EF__9.jpg

Retro zegarki Festina

Zegarek Festina również słynie ze swojego stylu retro. Dowodem na to są 3 kolekcje, które ucieszą zwłaszcza męskie oko. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja Retro, która zachwyca garniturowym wyglądem i pięknymi skórzanymi paskami. Wzrok przykuwają  też męskie zegarki Festina Classic w stylu retro, wśród których znajdziemy kilku przedstawicieli ze stalowymi bransoletkami. Nie można jednak zapomnieć o linii modeli Retrograde z minimalistycznymi, ale jednocześnie ponadczasowymi tarczami.

Festina Retro 6852/2

Wymiary: 43 x 43 mm, napęd: kwarcowy (akumulator) Wodoszczelność: 100 m (pływanie powierzchniowe), Płeć: mężczyźni Gwarancja: 24 miesiące
TOP

Retro zegarki Prim

Nie musisz szukać daleko poza granicami, aby znaleźć fajny zegarek retro. Wystarczy, że staniesz na palcach i spojrzysz trochę przed siebie, szczególnie na naszych czeskich sąsiadów, którzy są znani z czeskiej retro marki Prim. Choć marka ta koncentruje się na zegarkach męskich, jak i damskich, to szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na męskie zegarki Prim w stylu retro. Nie tylko miłośnicy skórzanych pasków, ale także zwolennicy stalowych bransoletek mogą wybierać spośród tych wspaniałych modeli. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na czytelną tarczę, cyfry rzymskie, czy wolisz chronografy, na pewno nie pożałujesz. Do produkcji zegarków Prim używane są najlepsze czeskie technologie i wysokiej jakości materiały.

Prim Republika W01C.13005.J

Rozmiar: duży (szerokość 4-5,49 cm) Gwarancja: 2 lata Typ mechanizmu: automatyczny - naciąg ruchem ręcznym Czas chodu: 42 godziny, mechanizm: Miyota 8218 Koperta: stal - częściowo pozłacana
TOP

Kilka dodatkowych wskazówek

Marka Fossil to także typowy przedstawiciel stylu vintage. O tym wspominaliśmy już w naszym wcześniejszym artykule. Jeśli szukasz nowoczesnego zegarka retro, który rozbudzi w Tobie wspomnienie przeszłości, zwróć uwagę na tych 6 modeli.

Dlaczego warto kupić zegarek retro?

W poprzednich wierszach odnieśliśmy się do artykułu, w którym podano 5 powodów, dla których warto kupić zegarek retro. Dodamy Ci jednak jeszcze tylko jedną radę. Decydującym czynnikiem przy wyborze zegarka w stylu retro powinno być to, jak będzie on pasował do Twojego osobistego stylu. Tzw. retro, czy vintage styl, po prostu trzeba pokochać.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do