Co to jest krokomierz i jak działa? + Wskazówki dotyczące zegarków z krokomierzem

Czy wiesz, jak działa krokomierz w zegarku?
Facebook
LinkedIn

Krokomierz to jedna z funkcji, która znajduje pełne zastosowanie w zegarkach na rękę. Oczywiście jego największymi fanami są miłośnicy turystyki, sportu oraz aktywnego trybu życia. Może jednak dostarczyć przydatnych informacji praktycznie każdemu. Dlatego dedykujemy mu następujące wiersze, w których nie zabraknie wskazówek dotyczących konkretnych zegarków z krokomierzem.

Treść artykułu

Co to jest krokomierz?

Ogólnie rzecz biorąc krokomierz to urządzenie, które jest w stanie policzyć liczbę wykonanych kroków. Jest to akcesorium, najczęściej wykorzystywane w różnych aktywnościach sportowych – przykładowo podczas uprawiania turystyki. Warto jednak dodać, że krokomierz ma swoje znaczenie również w życiu codziennym. Eksperci zgadzają się, że w ramach zdrowego trybu życia każdy człowiek powinien wykonać codziennie minimalnie 10 000 kroków. Dlatego w smartfonach i aplikacjach ten cel często jest wyznaczany jako cel dzienny.

Krokomierz jest obecnie standardową częścią większości smart zegarków

Jak działa krokomierz?

Krokomierz, zwany również pedometr, jest zaprojektowany tak, żeby reagował na kołysanie się człowieka. Dzięki temu można każde nadepnięcie na stopę podliczyć jako jeden krok. Ciekawostką jest, że krokomierz nie musi być osobnym urządzeniem, które przypniesz do paska lub do ręki w postaci bransoletki. Oprócz wspomnianych wyżej smartfonów jest obecnie częścią wielu smart zegarków. W parze z takimi funkcjami jak przykładowo pomiar tętna lub liczenie zużytych kalorii, może być przydatnym asystentem sportowym.  

Wskazówki dotyczące zegarków na rękę z krokomierzem

Prawda jest taka, że zegarki sportowe z krokomierzem są w większości przypadków produkowane jako uniseks. Poszczególne modele zazwyczaj różnią się maksymalnie kolorami. Podczas gdy w zegarkach damskich z krokomierzem dominują odcienie białego, złotego lub różowego koloru, w modelach męskich dominuje uniwersalna czerń. Jednak wiele Pań również polubiło ten kolor.

Zegarki męskie z krokomierzem

Jeśli chodzi o zegarki męskie z krokomierzem, na uwagę zasługuje zegarek smartwatch Amazfit T-Rex. Charakteryzuje się solidną konstrukcją w sportowym duchu. Oprócz krokomierza posiadają również funkcję GPS, pomiar tętna i monitoring snu. Dzięki temu możesz go wykorzystać podczas uprawiania sportu.

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele wysokiej jakości zegarków z krokomierzem

Zegarki damskie z krokomierzem

Z damskich smart modeli zaciekawił nas elegancki zegarek z krokomierzem Garmin Fenix 6S PRO Glass v białym wykonaniu połączonym z różowym kolorem. Podobnie jak wspomniany wyżej męski model, również ten zegarek jest wyposażony w funkcję GPS i mierzenie tętna. Nadaje się do różnych aktywności sportowych, z których możemy wymienić przykładowo bieganie. Zadowolą swoją właścicielkę mierzeniem tempa, prędkości oraz przebytej odległości.

Zegarki dziecięce z krokomierzem

Nie zapominamy nawet o najmniejszych i wybieramy do naszego artykułu również dziecięce zegarki cyfrowe z krokomierzem. Szczególnie zainteresował nas zegarek Forever IGO PRO JW-200, który potrafi mierzyć tętno i monitorować sen. Jednak wśród producentów zegarków dziecięcych z krokomierzem można wymienić kilka marek. Warto zwrócić uwagę na Lamax, Careno lub Canyon.

Zresztą, modeli smart zegarków, o których można by napisać, jest naprawdę wiele. Przykładowo Apple Watch SE, zegarek z krokomierzem i manometrem Samsung Galaxy Watch 4 lub bardziej proste zegarki-bransoletki Xiaomi Mi Smart Band 6 i Huawei Band 6. Po prostu, masz szeroki wybór.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​