Barometr w zegarku: Co to jest i do czego służy?

Barometr w zegarku jest częścią nowoczesnego zegarka
Facebook
LinkedIn

Czy wiesz, do czego służy barometr w zegarku? Właściciele wielu modeli, zwłaszcza smart zegarków, bardzo wysoko oceniają jego obecność w zegarku. Tak, mamy na myśli dokładnie to urządzenie, które wielu z was może kojarzyć z dziadkami, ew. z przeszłością. Jednak jego zastosowanie w smart zegarkach jest nieco bardziej złożone. To jest również jeden z powodów, dla których wybraliśmy go jako główny temat naszego kolejnego artykułu.

Treść artykułu

Co to jest barometr i do czego służy?

Gdybyśmy mieli ogólnie zdefiniować barometr, można go charakteryzować jako urządzenie, służące do pomiaru ciśnienia atmosferycznego. Co ciekawe, że w przeszłości służył głównie do prognozowania pogody. Jak to jest możliwe?

  • Kiedy ciśnienie jest wysokie, zwykle nadchodzi bezchmurna pogoda.
  • Gdy ciśnienie spadnie, można zakładać, że bezchmurną pogodę zastąpi deszcz.
  • Kiedy ciśnienie nagle spada, zwykle oznacza to, że zbliża się burza.

Starsze pokolenia znały całą tę mądrość. Dlatego barometr znajdował się na ścianach w wielu domach.

Do czego służy barometr w zegarku?

Barometr w zegarku, dokładniej w smart zegarku ma obecnie znacznie bardziej złożone zastosowanie niż ten, który wisiał dziesiątki lat wcześniej na ścianach w starszych domach.

Zapamiętaj sobie: Zegarek z barometrem potrafi zanotować metry wysokości w czasie rzeczywistym.

Barometr służy głównie do dokładnego pomiaru wysokości w smart zegarku.

Idealna funkcja nie tylko dla turystyki

Może po przeczytaniu poprzednich słów, zastanawiasz się, czym właściwie był by dla Ciebie barometr w zegarku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie przechylenie i jaką wysokość nad poziomem morza pokonałeś podczas uprawiania sportu, zajrzysz do swojej aplikacji. Właśnie w czasach dzisiejszych nie brakuje aplikacji z takimi możliwościami.

Uwaga! Chociaż aplikacja zanotuje po zakończeniu aktywności sportowych informacje o wejściu i zejściu, nigdy nie zaoferuje Ci informacji w czasie realnym.

I to jest dokładnie największą zaletą smart zegarka z barometrem. Przed aktywnością sportową skalibrujesz barometr, następnie masz na bieżąco dokładne dane o wysokości i ciśnieniu, na jakim się znajdujesz.  Oznacza to, że możesz zobaczyć, jakie przechylenie realnie pokonujesz. Naturalnie z tego wynika, że jest to funkcja, która nadaje się nie tylko do uprawiania turystyki, ale również do biegania lub innych aktywności sportowych.

Nasza wskazówka: Najlepszy tani smart zegarek na rynku (2021)

Jak działa barometr w zegarku?

Barometr w zegarku nawet po latach pozostał wierny swojemu pierwotnemu przeznaczeniu. Dzięki ocenie ciśnienia atmosferycznego w czasie rzeczywistym jest w stanie zarejestrować przechylenie. Najprostszej to można wytłumaczyć następująco: im wyżej znajdujesz się, tym niższe jest zarejestrowane ciśnienie. Na wyższych miejscach jest mniej powietrza.

Zapamiętaj sobie: Aktualne wartości ciśnienia potrafi barometr w smart zegarku przeliczyć na pokonane metry – w górę lub w dół.

Jaki zegarek z barometrem wybrać?

Barometr w zegarku jest obecnie często wyszukiwaną funkcją zwłaszcza przez miłośników sportu. Przyda się jednak w dni powszechne, kiedy poinformuje Cię o przewyższeniach, które pokonałeś. Dodatkowo, zawsze go możesz wykorzystać do przybliżonej prognozy pogody. Jeśli chodzi o konkretne zegarki z barometrem, warto zwrócić uwagę na przykład na smart zegarek Suunto. Możemy również wspomnieć o smart zegarku Apple i szeregu innych marek.

Oto wybór 5 ciekawych modeli zegarków z barometrem:

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​