Zegarki Festina i ich niezatarte dziedzictwo w świecie kolarstwa

Zegarki Festina są historycznie silnie związane ze światem kolarstwa
Facebook
LinkedIn

W związku z marką Festina wiele osób najpierw myślało o rowerach lub o zawodach kolarskich jako takich. Czy to z powodu powiązania Festiny z kilkoma prestiżowymi wyścigami kolarskimi, jej postaci w imieniu profesjonalnej drużyny kolarskiej, ale też skandalu dopingowego czy po prostu sportowych kolekcji zegarków?

Treść artykułu

Zegarki Festina i ich związek z kolarstwem

Marka Festina jest teraz prawie znana ze swojego kultowego związku z kolarstwem. Wraz z tym popularnym sportem przekazał światu trwałe przesłanie, którego jednak nie można oglądać tylko przez różowe okulary.

W każdym razie fakt, że Festina od prawie 25 lat jest oficjalnym chronometrażystą najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego na świecie, Tour de France, jest więcej niż godna podziwu. Ponadto Tour de France nie jest jedynym wyczynem tej marki. Giro d´Italia, Vuelta i España lub Tour de France … Te wyścigi również mają wspólną przeszłość z Festiną.

Wskazówka dotycząca artykułu:

Zegarki Festina The Originals przyciągają swoimi kolorami

Festina jako profesjonalna drużyna kolarska

Festina występowała w imieniu profesjonalnej drużyny kolarskiej, czyli jako jej sponsor w latach 1989-2001.

  • 1989 / Lotus-Zahor
  • 1990 do 1992 / Lotus-Festina
  • 1993 do 1999 / Festina-Lotus
  • 2000 do 2001 / Festina
Drużyna kolarska Festina

Źródło: Wikipedia.org

Zespół wokół Festiny odniósł znaczący sukces indywidualny i zbiorowy. Podobnie, ale w negatywnym sensie, został również uwidoczniony przez niesławny skandal dopingowy. Nie zmienia to jednak faktu, że Festina pozostawiła niezapomniany i znacząco pozytywny ślad w świecie sportu.

Trwałe dziedzictwo w postaci zegarka sportowego

Nieusuwalne dziedzictwo w świecie kolarstwa, na które zwracamy uwagę w samym tytule tego artykułu, można również przekształcić w sportowy zegarek Festina. Liczne modele bazujące na na ofercie męskich zegarków Festina mogą pochwalić się nazwami po wyżej wspomnianych prestiżowych wyścigach. Przykładami są zegarki La Vuelta lub Tour de France.

Nie możemy jednak zapomnieć o liniach modelowych The Originals czy Chrono Sport, które mają ducha sportowego ukrytego nie tylko głęboko w środku, ale także widocznie przekształcony w ich design. Jednak tak zwana legendarna kolekcja Chrono Bike zasługuje na szczególną uwagę. Dzięki kolorowym gumowym paskom jest również w stanie uzyskać ciekawe spojrzenia ze swoim tradycyjnym ambasadorem, którym jest były odnoszący sukcesy francuski kolarz Richard Virenque.

Marka Festina ma niezatarty ślad w historii kolarstwa szosowego

O Festinie

Festina została założona w 1902 roku w szwajcarskim mieście La Chaux-de-Fonds. Z punktu widzenia kierunku marki nie mniej ważny jest jednak rok 1984, kiedy to cała firma znalazła się pod patronatem hiszpańskiego biznesmena Miguela Rodrigueza. To on przekształcił wizerunek Festiny w markę lifestylową lub modową.

Festina do dziś pozostaje wierna spuściźnie szwajcarsko-hiszpańskiej. Dowodem na to jest fakt, że podczas gdy siedziba firmy znajduje się w Barcelonie w Hiszpanii, kolejne topowe centrum produkcyjne znajduje się w Szwajcarii. Oprócz tego Festina posiada również oddziały we Francji i Szwajcarii, a także w Niemczech, Włoszech, krajach Beneluksu, Chile, Czechach, Polsce i na Słowacji.

 

Nawet dzięki niezwykle wrażliwemu zmysłowi biznesowemu Festiny, który jest zakorzeniony, by tak rzec, w DNA, jej zegarek jest słusznie popularny na całym świecie. Podczas gdy męskie zegarki Festina na ogół przyciągają bardziej sportowymi i eleganckimi modelami, zegarek damski przyciąga uwagę gustownym połączeniem z kryształami Swarovskiego.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do