Zegarki Lacoste: Ponadczasowy design inspirowany sportem

Zegarki Lacoste zajmują czołowe miejsce wśród zegarków modowych
Facebook
LinkedIn

Na korcie tenisowym nazywali go „Krokodyl“. W świecie mody odnoszący sukcesy francuski tenisista René Lacoste zasłynął głównie jako twórca popularnej męskiej koszulki z logo aligatora. Ale czy odnosząca sukcesy firma lifestylowa może oferować wysokiej jakości zegarki? W tym artykule przyjrzymy się bliżej marce Lacoste i historii kryjącej się za kultowym logo aligatora. Spójrzmy bliżej na zegarki Lacoste z punktu widzenia historii, designu oraz poziomu technicznego.

Treść artykułu

Z kortu do butików: Historia marki Lacoste

Marka Lacoste to francuska firma założona w 1933 roku przez tenisistę René Lacoste we współpracy z biznesmenem André Gillierem. Oferuje odzież sportową, obuwie, okulary, akcesoria, perfumy i zegarki. Znakiem rozpoznawczym marki jest kultowe logo aligatora.

Jak powstał aligator

René Lacoste był niezwykle utalentowanym francuskim tenisistą, który w latach 20-tych i 30-tych XX wieku zdobył 7 tytułów w Grandslamie. Jego miłość do tenisa doprowadziła go również do wynalezienia maszyny do produkcji piłek tenisowych i pierwszej stalowej rakiety tenisowej. Dzięki swojemu podejściu do tenisa i umiejętności radzenia sobie z przeciwnikami Lacoste zyskał przydomek „Krokodyl“.

Istnieje kilka opowieści o powstaniu marki. Najbardziej wiarygodna opowiada o tym, jak Lacoste podczas swojej podróży do Bostonu założył się z kapitanem drużyny o walizkę ze skóry aligatora, że wygra mecz. Na podstawie tego otrzymał przydomek „Aligator“. Francuscy fani nazwali go później „Krokodylem“. Lacoste był prawdopodobnie jedyny mężczyzna na świecie, którego pseudonim stał się jedną z odnoszących największe sukcesy marek na rynku.

Wielki debiut w świecie mody

Lacoste wszedł do świata mody z André Gillierem, właścicielem i prezydentem największej francuskiej firmy dziewiarskiej. Zaczęli od produkcji rewolucyjnej koszulki tenisowej z kołnierzykiem i wyhaftowanym na piersi logo aligatora. Została zaprojektowana przez samego René Lacoste, który nosił ją również na kortach tenisowych.

Portfolio Lacoste powiększa się

Podczas lat 50-tych XX wieku zaczęła marka eksportować odzież Lacoste do całego świata. 10 lat później pojawiła się na scenie pierwsza woda toaletowa Lacoste a w kolejnej dekadzie seria okularów przeciwsłonecznych i kolekcja skórzana, zawierająca paski, torebki i torby sportowe. Popularne trampki Lacoste zostały wprowadzone na rynek dopiero w latach 90-tych i wkrótce potem marka zaprezentowała się na targach w Bazylei ze swoją pierwszą gamą zegarków z produkcji szwajcarskiej firmy Roventa – Henex.

Marka Lacoste zasłynęła głównie dzięki tenisowi

Zegarki Lacoste

W 2006 roku została podpisana umowa licencyjna z firmą Movado Group na produkcję i dystrybucję zegarków. Pierwsza kolekcja zegarków Lacoste z produkcji Movado pojawiła się na rynku w 2007 roku. Od tego czasu w sklepach pojawiły się chronometry z logo aligatora w różnych designach od estetycznie delikatnych przez sportowe po krzykliwe i prowokacyjne. Sprzedawane są w ponad 60 krajach świata. Ich największą zaletą jest wyjątkowo atrakcyjny wygląd. Oprócz dobrze znanego logo marki, zegarki Lacoste charakteryzują się również wyważonym stosunkiem jakości do ceny.

Design zegarków Lacoste

Marka oferuje swoje zegarki w sportowym i klasycznym designie. Na rynku można znaleźć proste minimalistyczne, eleganckie modele, ale także zabawne i pomysłowe modele w pstrych kolorach. Męskie zegarki Lacoste pojawiają się z klasycznym paskiem skórzanym i silikonowym oraz ze stalową bransoletką. Tarcze są zwykle jednokolorowe, zawsze oznaczone logo marki, w niektórych przypadkach są wyposażone w subtarcze. Damskie zegarki Lacoste oferowane są głównie w eleganckim designie z paskami skórzanymi – często w gustownych wariacjach kolorystycznych lub z metalowymi bransoletkami. Producent oferuje również nowoczesne uniseks i dziecięce zegarki Lacoste w zabawnych kolorach – w większości z paskiem silikonowym.

Poziom techniczny zegarków Lacoste

Zegarki Lacoste są projektowane i montowane we Francji na podstawie licencji z Movado Group. Większość z nich jest wyposażona w mechanizm kwarcowy, prawdopodobnie japońskiego lub szwajcarskiego pochodzenia (producent nie udziela informacji o napędzie). W ofercie można znaleźć tańsze modele z plastikową kopertą oraz bardziej wytrzymałe zegarki w masywną kopertą stalową. Zegarki te są dokładnym czasomierzem, które można sklasyfikować jako wysokiej jakości zegarki modowe. Funkcjonalne wyposażenie jest zróżnicowane od okienka z datownikiem przez stoper i budzik po wysokościomierz w przypadku wyłącznie sportowych modeli.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Czy wiesz, że możesz używać zegarka analogowego jako kompasu?

Jak używać zegarka analogowego jako kompasu?

Do orientacji w terenie i prawidłowego określenia kierunków świata można wykorzystać dowolny zegarek analogowy. Północ można znaleźć za pomocą zegarka, wykonując prostą 5-etapową procedurę. Możesz

Poznaj różnicę między zegarkami analogowymi i cyfrowymi

Analogowe kontra cyfrowe zegarki: Zalety i wady

Zegarki cyfrowe napędzane są wyłącznie mechanizmami kwarcowymi i wyróżniają się wyrafinowaną funkcjonalnością. Zegarki analogowe mają wyższą wartość inwestycyjną i działają bezobsługowo w przypadku mechanizmów mechanicznych.