Zegarki Timex: Połączenie europejskiego zegarmistrzostwa i amerykańskiej pomysłowości

Zegarki Timex są popularne głównie ze względu na dostępną cenę i ponadczasowy design
Facebook
LinkedIn

Timex to amerykańska firma, która od 1854 roku produkuje przepiękne, designerskie i wytrzymałe zegarki. W ofercie Timexu znajdziesz różne ponadczasowe, praktyczne i niedrogie zegarki, które są produkowane w różnych ciekawych edycjach i współpracach. Zapoznaj się w naszym artykule z cyfrowymi zegarkami Timex oraz z zegarkami ze wskazówkami.

Treść artykułu

Zegarek cyfrowy w stylu retro Timex Pacman

Zegarki Timex – historia

Timex ma długą historię. Pierwotnie firma nosiła nazwę Waterbury Clock Company i powstała w 1854 roku w Connecticute. V 1941 roku została kupiona przez Thomasa Olsena i przemianowana na Timex. Później firma została nazwana jako Timex Corporation, Timex Group BV i Timex Group US. Pierwszy zegarek marki Timex powstał w 1950 roku. Stanowił połączenie europejskiego zegarmistrzostwa u amerykańskiej pomysłowości.

Początkowo te zegarki były bardzo tanie. W 1896 roku został wprowadzony na rynek nawet jednodolarowy zegarek kieszonkowy Ingersoll Yankee. Firma odniosła sukces również podczas pierwszej wojny światowej, kiedy zaprojektowała pierwszy zegarek na rękę, który posiadał pasek z płótna, wskazówki luminescencyjne i cyfry, które były łatwe do odczytania nawet w nocy. Firma Timex zawarła umowę z Waltem Disneyem, w wyniku czego powstał pierwszy zegarek z Myszką Miki.

Ciekawe edycje zegarków Timex

To nie tylko zwykłe zegarki na rękę lub zegarki cyfrowe. Zegarki Timex są dostępne w wielu ciekawych edycjach – np. Timex Customize, Timex Expedition, Timex Waterbury, Timex Ironman, Q Timex Reissue, Timex X Peanuts, Timex Marlin, Timex American Documents, Timex Easy Reader, Timex Navi, Timex T8 lub M79. Niektóre z nich przedstawimy bardziej szczegółowo.

Zegarki Timex Ironman

Zegarki Timex Ironman należą do kategorii sportowych i fitness modeli. Zostały zaprojektowane, aby nadążyć za Tobą. Oferują wiele wspaniałych funkcji, takich jak ustawienie budzików, nawigację GPS, odliczanie czasu, monitorowanie tętna, określanie stref czasowych lub płatności bezkontaktowe za pośrednictwem Timex Pay. Te zegarki oferują również INDIGLO, czyli system oświetlenia nocnego zegarka, wykorzystującego technologie elektroluminescencyjne. Zegarki Timex są wyposażone w gumowy lub silikonowy pasek, co jest wygodne podczas uprawiania sportu.

timex-2

Zegarki Timex Expedition

Wyrusz w przygodę z zegarkami Timex Expedition. Są to zegarki outdoorowe, które można wykorzystać przykładowo do turystyki. Ciekawe jest, że do ich produkcji wykorzystywane są ekologiczne materiały – np. skóra EKO lub tekstylia z recyklingu.  

Zegarki Timex Waterbury

Te zegarki są stylowe i posiadają prawdziwe chronografy, które mają czysty i przejrzysty design. Są wyposażone również we wbudowany praktyczny stoper. Zegarki Timex Waterbury są:

  •     cenowo dostępne,
  •     łatwe do odczytania,
  •     ponadczasowe,
  •     praktyczne,
  •     niezawodne.

Zegarki Timex Weekender

Na liście nie może zabraknąć kultowych zegarków Timex Weekender, które są czytelne, przejrzyste, wytrzymałe i posiadają podświetlaną tarczę. Zegarki z tej edycji mają idealny rozmiar, są dostępne w różnej kolorystyce i są odpowiednie na każdą okazję.

Timex – zegarki dla każdego

W ofercie firmy Timex znajdziesz nie tylko różne modele designerskie, ale również sportowe modele, inteligentne zegarki lub zegarki z designem retro. Ponieważ marka jest skierowana do obu płci, produkuje damskie oraz męskie zegarki Timex. A warto wspomnieć również o tym, że współpraca z Waltem Disneyem nie była jedyną współpracą. W portfolio marki można znaleźć również zegarki Timex   wyprodukowane we współpracy z Stranger Things, Space Invaders, Snoopy lub Pac-Man. Oferta jest naprawdę bogata, dlatego też każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​