Zegarki Grand Seiko – wyjątkowe japońskie wyczucie piękna

Wyższy poziom japońskiej jakości i umiejętności - zegarki Grand Seiko
Facebook
LinkedIn

Grand Seiko to luksusowa marka japońska, która do produkcji zegarków wykorzystuje materiały o najlepszej jakości. Pierwsze zegarki Grand Seiko pojawiły się na świecie w 1960 roku. Dzięki designu, jakości, precyzyjnemu wykonaniu i dokładności słusznie zostały oznaczone jako luksusowe i wyjątkowe.

Treść artykułu

Zegarki Grand Seiko oraz ich pochodzenie  

Japońskie zegarki Grand Seiko mają bardzo ciekawą historię. Przed 1960 rokiem uważano, że najlepsze zegarki są szwajcarskie, podczas gdy japońskie były uważane za gorsze. Kintaro Hattori, założyciel Seiko, wiedział, że jest w stanie stworzyć zegarek, który będzie konkurował szwajcarskiemu zegarkowi. Mimo, że Kintaro miał doświadczenia z produkcją zegarków, wciąż czegoś brakowało. W 1960 roku stworzył pierwszy zegarek Grand Seiko, który do dziś uosabia dokładność, czytelność, wytrzymałość i przepiękny design.

Założyciel marki Seiko - Kintaro Hattori

Cztery lata później wprowadzono na rynek pierwszy japoński zegarek na rękę Grand Seiko Self-Dateter, który posiadał kalendarz, stoper i jego wodoodporność została podwyższona do poziomu 50 metrów. Ponieważ producent ciągle nie był maksymalnie zadowolony, w 1967 roku powstał model 44GS, który charakteryzował się swoim wyjątkowym wyglądem. Podobny design jest używany do dziś. Dlatego wszystkie zegarki Grand Seiko mają taki sam blask i urok.

Ciekawostka: Lata 1967 oraz 1968 są dla Grand Seiko bardzo ważne. Wówczas powstały pierwsze zegarki automatyczne Seiko Grand Automatic 62GS. Innym ciekawym faktem jest, że pierwszy zegarek damski Grand Seiko 19GD powstał dopiero w latach 1968- 1973.

3 główne zasady designu zegarków Grand Seiko

Zegarki Grand Seiko mają wyjątkowy design, opierający się na trzech głównych zasadach.

  •     Zasada nr 1 mówi, że zegarek musi mieć płaską powierzchnię i dwuwymiarowe krzywe.
  •     Zasada nr 2 mówi, że płaskie powierzchnie koperty tarczy i wskazówek powinny być jak najszersze.
  •     Zasada nr 3 opiera się na fakcie, że każda powierzchnia powinna mieć efekt lustra.

9 elementów designu zegarków Grand Seiko

Zegarki Grand Seiko charakteryzują się 9 elementami, które nadają im niepowtarzalny japoński urok. Te 9 elementów mówi przykładowo o kącie koperty lub kształcie tarczy. Każdy element koperty zegarka jest zaprojektowany w taki sposób, aby odzwierciedlał nawet najmniejszy promień światła. Ponadto zegarki Grand Seiko mają płaskie tarcze i częściowo wpuszczoną koronkę w kopercie, dla wygodnego noszenia na nadgarstku.

Zegarki Grand Seiko Automatic 62 GS
Źródło: https://wristreview.com/

Zegarki Grand Seiko w czasach dzisiejszych

Obecnie można na rynku znaleźć różne modele zegarków Grand Seiko. Wszystkie z nich reprezentują główne zasady, całej firmy Seiko, mianowicie:

  •     dokładność,
  •     czytelność,
  •     niezawodność.

To prawdziwe luksusowe zegarki, które mogą konkurować przykładowo również renomowanym zegarkom marki Rolex. Mogą poszczycić się jakością, wyrafinowaniem i niewiarygodnym ponadczasowym designem. Pomimo tego, że modele Grand Seiko były pierwotnie skierowane do mężczyzn, obecnie można na rynku znaleźć również wiele luksusowych zegarków damskich Grand Seiko.

Nasza wskazówka: Najbardziej poszukiwanymi i bardzo popularnymi modelami są modele Grand Seiko SBGX263 lub Grand Seiko SBGV225.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​