Jak z zegarka Heuer powstał zegarek TAG Heuer

Przedstawiamy luksusowy zegarek Tag Heuer
Facebook
LinkedIn

Legendarne szwajcarskie miasto La Chaux-de-Fonds, w którym powstało wielu znaczących marek produkujących zegarki, dziś zna prawie każdy entuzjasta zegarkowy. Jedną z firm, która zaczęła tam pisać swoją historię, jest marka TAG Heuer. Choć w swoich początkach nie nazywała się tak samo jak dziś, weszła na zawsze do historii. W następującej części przyjrzymy się razem zegarkowi TAG Heuer i temu jak wyglądała jego droga do sukcesu.

Treść artykułu

Historia marki TAG Heuer

Firma, która jest obecnie znana pod nazwą TAG Heuer, została założona w 1860 r. w szwajcarskim mieście La Chaux-de-Fonds przez założyciela Edouarda Heuera. Wtedy jednak nikt nie miał pojęcia, że kiedyś „TAG“ będzie częścią ówczesnej nazwy „Heuer“.

Ciekawostka: Zegarek TAG Heuer pojawił się również na nadgarstku Jamesa Bonda.

W każdym razie, firma Heuer podczas kolejnych lat osiągnęła kilku ważnych sukcesów. Warto wspomnieć chociażby o opatentowaniu wielu mechanizmów, które wciąż są stosowane w kilku zegarkach na rękę. Jednak marka Heuer najbardziej znana jest z produkcji chronografów i zegarków wykorzystywanych na deskach rozdzielczych samochodów i samolotów.

Wiedziałeś, że pierwszy zegarek na rękę z chronografem wprowadziła firma Heuer na rynek w 1914 r.?

Sklep z zegarkami Tag Heuer w Londynie

Połączenie ze sportem motorowym

W latach 60-tych minionego stulecia zegarek TAG Heuer był ścisłe związany ze sportem motorowym. Można powiedzieć, że obecnie dość trudno znaleźć zdjęcie z tego okresu, w którym logo Heuer nie byłoby widoczne. W tym czasie modele chronografów Heuer Autavia i Carrera cieszyły się ogromną popularnością wśród motocyklistów.

Kryzys w latach 70-tych

Podobnie jak wielu innych szwajcarskich producentów zegarków, firma Heuer została również dotknięta kryzysem w latach 70-tych. Sytuacja była na tyle poważna, że marka musiała trafić do sprzedaży. W 1985 r. ówczesna marka Heuer wpadła w ręce holdingu Techniques d’Avant Garde, przed nazwę Heuer dodane TAG. I tak powstała jedna z TOP marek szwajcarskich zegarków.

Zegarek TAG Heuer

Zegarek TAG Heuer jako sponsor imprez żeglarskich, golfowych, tenisowych i głównie motorowych, stał się symbolem luksusu i elegancji. Jego status można by porównać do takiego giganta, jak np. zegarek Rolex.

Zegarek Tag Heuer

Wybieramy: Zegarek TAG Heuer Carrera

Choć każdy ma swój gust, to jednak pozwolimy sobie na zakończenie podkreślić jedną linię modelową firmy TAG Heuer, która według nas wyróżnia się od innych linii. Mamy na myśli zegarek TAG Heuer Carrera.

Jeśli chodzi o jego historię, sięga ona do 1963 r., kiedy to został po raz pierwszy wprowadzony na rynek. Zaprojektował go Jack Heuer, prawnuk Edouarda Heuera. Charakteryzował się prostym designem i dwoma budzikami z chronografem, które obecnie charakteryzują linię Carrera. Był dostępny z różnymi wzorami tarcz. A w związku z historią zegarka TAG Heuer Carrera warto wspomnieć o tym, że około 1968 r. pojawiła się wersja z trzema budzikami z chronografem. 

Nasza wskazówka: Męski zegarek TAG Heuer Carrera Calibre 16

Projektanci w obecnym zegarku TAG Heuer Carrera skupili się na ogólnym uproszczeniu, czerpiąc z designów pierwotnych modeli. Poza klasycznymi liniami zachowują jednak nowoczesny, czasem nawet agresywny styl, popularny także wśród zegarków męskich od innych producentów.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​