Te nietypowe zegarki przyciągną Twoją uwagę funkcjami i designem

Jakie nietypowe zegarki znajdziemy obecnie na rynku?
Facebook
LinkedIn

Przyciągnąć uwagę w branży zegarmistrzowskiej, w której już zostało wynaleziono prawie wszystko, to niewątpliwie trudne zadanie. Ponadto zegarmistrzowie skupiają większość swoich wysiłków na praktycznych projektach, które mają na celu zadowolenie dużego procenta użytkowników i w ostateczności maksymalizacji sprzedaży. Jednak nawet w tej branży można znaleźć pewne modele, które mogą swojego użytkownika wyróżnić z tłumu. Jeśli lubisz schodzić z utartych szlaków, z pewnością zainteresują Cię nietypowe zegarki z naszego artykułu. Przedstawiamy Ci wskazówki dotyczące modeli, które w ostatnich dziesięcioleciach przyciągnęły uwagę na rynku z zegarkami.

Treść artykułu

Nietypowe zegarki: Przyciągną Twoją uwagę funkcjami i designem

Designerze szukający nietypowe rozwiązania dla światu zegarków mają w zasadzie tylko dwie możliwości. Przyciągnąć uwagę oryginalnymi funkcjami lub nietypowym designem. Prawda jest jednak taka, że w czasach zegarków inteligentnych, które potrafią już niemal wszystko, jest niezwykle trudno wymyślić nową funkcję i umieścić ją w tradycyjnym mechanizmie zegarka. Dlatego wysiłki zegarmistrzów na rzecz oryginalności koncentrują się przede wszystkim na designie, w tym na nietradycyjnym wyświetlaniu czasu.

Zegarki dla wędkarzy Casio Fishing Gear

Zegarki wędkarskie nie do końca są tradycyjną kategorią. Firma Casio stworzyła oryginalną kolekcję, zaprojektowaną na miarę dla miłośników wędkarstwa. Zegarki dla wędkarzy charakteryzują się trybem wędkarskim, który służy do oceny, czy konkretny dzień i czas jest odpowiedni do połowu ryb. Zegarki również udzielają informacje na temat faz księżyca. Na obecnym rynku trudniej je znaleźć, ale Casio nimi zapunktował, jeśli chodzi o oryginalne funkcje.

Nietypowy zegarek Casio z edycji Fishing Gear docenią głównie wędkarzy
Źródło: hodinkee.com

Oryginalny design z produkcji Storm

Storm to londyńska marka modowa, która oprócz zegarków oferuje również biżuterię i akcesoria modowe. Jednak szczególnie na rynku zegarmistrzowskim zdobywa punkty swoimi oryginalnymi, niekonwencjonalnymi modelami. Nietypowe zegarki z produkcji firmy Storm są nowoczesne, futurystyczne i innowacyjne. Wyróżniają się nietypowymi połączeniami kształtów, kolorów i sposobów pokazywania czasu.

Pomysłowość projektantów doskonale pokazują zegarki Fibon-X z rewolucyjnym designem. Zakrzywiona wskazówka pokazuje czas bardzo dokładnie, ale odczytanie go z tarczy będzie wymagało trochę treningu. Na szczęście wskazówka godzinowa jest tradycyjnie równa.

Przezroczyste zegarki Fossil Townsman

Amerykański producent Fossil oprócz zegarków stawia również na akcesoria modowe. W zegarmistrzostwie ma reputację marki, produkującej zegarki modowe przy zachowaniu dobrej jakości zegarmistrzowskiej. Edycją Townsman designerzy oddali hołd precyzyjnemu rzemiosłu zegarmistrzowskiemu. Znajdziesz w niej nietypowe zegarki z przezroczystą tarczą, która pozwala zajrzeć w skomplikowaną i precyzyjnie przetworzoną mechanikę mechanizmu. Zegarki posiadają napęd automatyczny.

Zegarki Mr Jones Watches z poczuciem humoru

Kolebką ekstrawagancji zegarmistrzowskiej wydaje się Londyn. Właśnie tutaj ma swoją siedzibę również oryginalny producent Mr Jones Watches, którego modele na pewno zauważysz. Filozofia marki opiera się na przekonaniu, że zegarki potrafią znacznie więcej niż tylko pokazywać czas. Designerze starają się bawić i inspirować użytkowników. Wykorzystują do tego kreatywność i typowy humor brytyjski. Ich zegarki wyróżniają się oryginalnymi tarczami, które mają często ciekawą kolorystykę i sposób pokazywania czasu.

Wspomnimy głównie o niezwykle popularnym nietypowym zegarku Cyclops, który zamiast wskazówek posiada czarny pierścień, który stopniowo porusza się pomiędzy kolorowymi kołami reprezentującymi poszczególne godziny. Producent mówi o tzw. „luźnym pomiarze czasu“, który nie będzie ograniczał Cię cyframi. Z tym zegarkiem trudno jest odczytać dokładny czas.

Zegarki marki Mr. Jones z oryginalnymi tarczami

Zegarki designerskie Philippe Starck

Być może słyszałeś o słynnym francuskim architekcie i projektantowi, który oprócz projektowania budynków i wnętrz, zasłynął również oryginalnymi przedmiotami codziennego użytku. Philippe Starck jest autorem krzeseł, szczoteczek do zębów i nietypowych zegarków.

Prawdopodobnie najbardziej znanym modelem jest nietypowy zegarek Philippe Starck O Ring Digi, który nawet nie wygląda jak zegarek. Jest to zegarek cyfrowy, pokazujący czas na wyświetlaczu w kształcie pierścienia. Podczas gdy godzina jest wyświetlana jako liczba, minuty są wyświetlane w segmentach. Podczas upływu czasu, segmenty tworzą pełne koło. Środek zegarka jest przezroczysty.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​