Police kontra Diesel – jaki duży męski zegarek wybrać?

Duże męskie zegarki Police i Diesel
Zegarek męski Police i Diesel mają podobną historię.
W portfolio marek Police i Diesel znajdziesz duże zegarki z tarczą powyżej 50 mm.
Który duży męski zegarek wybierzesz?
Facebook
LinkedIn

Pamiętacie jeszcze nasz wspaniały pojedynek zegarków damskich, w którym główne role holenderskich zagrały marki Rosefield i Cluse? Tę fascynujący pojedynek wyciągamy z powrotem na światło dzienne, ponieważ z czasem zdecydowaliśmy się przeprowadzić kolejny podobny. Tym razem głównymi bohaterami będą przedstawiciele dużych męskich zegarków – włoskich firm Police i Diesel.

Treść artykułu

Rzuć okiem na męskie zegarki Police i Diesel

Patrząc na historię marki Police i historię marki Diesel, można zauważyć pewne podobieństwa. Na przykład, podczas gdy Diesel został założony w 1978 roku przez młodego Renza Rossa, oficjalne początki marki Police sięgają 1983 roku. Co ciekawe, założyciele dzisiejszej znanej na całym świecie marki Police, bracia De Rigo, rozpoczęli własną działalność w zakresie okularów przeciwsłonecznych już w 1978 roku, czyli dokładnie wtedy, gdy Renzo Rosso zaczął wyznaczać nowy wymiar mody dżinsowej.

Ale gdzie mamy słynny duży męski zegarek, tak charakterystyczny dla obu włoskich marek?

Choć sam zegarek nie rozpoczął kariery tych ambitnych przedsiębiorców, to niewątpliwie poszerzył horyzonty tych „wielkich graczy” i pomógł im dotrzeć do czołówki branży modowej. Marka Diesel wprowadziła do swojej oferty nowe akcesoria modowe około 2000 roku, a firma Police poszerzyła swoje portfolio o wyjątkowe zegarki około 3 lata później.

Wskazówka dotycząca artykułu:

TOP 3 edycje męskich zegarków MVMT

Co łączy duże męskie zegarki Diesel i Police?

Marka MVMT, której powstaniu i funkcjonowaniu towarzyszy przekonanie, że styl nie powinien rujnować budżetu finansowego klienta, oprócz świetnych męskich zegarków ma w swoim portfolio równie udane damskie modele. Na razie jednak zdecydowaliśmy się przedstawić Wam modele dla Panów. Naszym zdaniem są to 3 TOP edycje męskich zegarków MVMT.

  • Marki z bogatą historią – Diesel (1978) i Police (1983)
  • Obie firmy mają włoskie korzenie
  • Żadna z tych marek nie rozpoczęła swojej udanej podróży od branży modowych zegarków
  • Police i Diesel wprowadziły swoje zegarki dopiero po 2000 roku
  • Dziś w ofercie marek Diesel i Police znajdują się nie tylko duże zegarki (tarcza nawet powyżej 50 mm) o solidnych, masywnych i agresywnych kształtach, ale także modele bardziej dyskretne i eleganckie.
  • Duże męskie zegarki Diesel i Police znane są z ekstrawaganckiego designu z wyszukanymi detalam
  • Obie marki znane są zarówno z jakości, jak i przystępnych cen akcesoriów modowych
Duży męski zegarek Diesel

Który duży zegarek wygra to starcie Police kontra Diesel?

Jakiś czas temu ogłosiliśmy, że wśród wielkich zegarków królują męskie zegarki Diesel, ale dziś znaleźliśmy więcej niż dostojnego przeciwnika dla tego pozornie nieustraszonego i jednoznacznego zwycięzcy – kolejny duży zegarek Police. Aby jednak ta walka była jak najbardziej realistyczna, a nie tylko porównywaniem poszczególnych marek, wybraliśmy jeden konkretny model z obu marek.

W przypadku marki Diesel jest to męski zegarek Baby Daddy DZ7256, a z serii Police wybraliśmy ten sam rozmiar Vigor PL15381JSTB/04A. Z ręką na sercu, czy byłbyś w stanie poprawnie przypisać te modele do producenta, gdyby ich logo nie było widoczne? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Diesel Baby Daddy DZ7256

Tarcza: 51 mm
Napęd: Quartz (bateria)
Wodoszczelność: 30 m
Szkiełko: mineralne
Pasek: szlachetna skóra
Datownik: tak
Chronograf: tak

Police Vigor PL15381JSTB/04A

Tarcza: 51 mm
Napęd: Quartz (bateria)
Wodoszczelność: 50 m
Szkiełko: mineralne
Pasek: sztuczna skóra
Datownik: tak
Chronograf: tak

Ekstrawagancki duży męski zegarek Police

Wyrównane starcie, prawda? Różnice są minimalne – widać je patrząc na wodoodporność i materiał paska. Nawet wskazówka chronografu są ustawione identycznie. Z wizualnego punktu widzenia warto również wspomnieć o tym, że oba modele mają charakterystyczne pokrętła i designerskie śruby. Różni się jedynie umiejscowienie loga  i datownika.

Więc jaki duży męski zegarek wybierzesz? Będzie to model z oferty Diesel czy z portfolia Police?

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​