TOP 10: Najdroższe zegarki świata

Jeden z najdroższych zegarków świata wart 25 mln euro - Breguet Grande Complication Marie-Antoinette
Facebook
LinkedIn

Czy znasz najdroższe zegarki świata? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę, dzięki której znajdziesz je w jednym miejscu.

W czasach, gdy tempo dyktuje minimalizmem, drogie zegarki w wielu przypadkach są spychane na dalszy plan. Paradoksalnie, prosty styl ubierania się czy akcesoria modowe są zwierciadłem przyspieszonej doby konsumpcyjnej.

W rezultacie często widzimy zegarki Michael Kors na nadgarstkach kobiet i zegarki  MVMT na nadgarstkach mężczyzn, czyli produkty marek, które nie ukrywają swojej przystępności. Choć wspieramy minimalistyczne modele pod kilkoma względami, uważamy, że nawet najdroższe zegarki na świecie zasługują na uwagę fanów.

Treść artykułu

To są najdroższe zegarki na świecie

Natrafiliśmy na ciekawą listę najdroższych zegarków świata, którą wraz z przybliżonymi cenami znajdziecie na stronie internetowej wealthygorilla.com. Jeden z artykułów wymienia następujących dziesięć zegarków:

10. Patek Philippe Ref. 1527

Orientacyjna cena: 4,7 mln EUR

Ciekawostka: Ten model to jeden z najdroższych zegarków na świecie, składa się z ponad 20 różnych kamieni szlachetnych, a wykonany jest z 20-karatowego różowego złota.

Najtańszy egzemplarz najdroższego zegarka świata - zegarek Patek Philippe wykonany z różowego złota
Źródło: http://miyajitech.com/

9. Patek Philippe Nr ref. 1518 ze stali nierdzewnej

Orientacyjna cena: 9,1 mln EUR

Ciekawostka: Ten zegarek, który należy do limitowanej czteroczęściowej edycji jednej serii, jest wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej.

8. Paul Newman Rolex Daytona

Orientacyjna cena: 14,7 mln euro

Ciekawostka: Wyjątkowy „Rolex” z imieniem legendarnego aktora Paula Newmana, który kochał sporty motorowe (stąd Daytona). Jego żona dała mu go, doceniając tym jego pasję.
Hollywoodzki aktor Paul Newman był jednym z fanów zegarka. Unikalny zegarek Rolex Daytona z jego imieniem jest jednym z najdroższych zegarków na świecie

7. Jacob & Co. Billionaire Watch

Orientacyjna cena: 15 mln EUR

Ciekawostka: Jeden z najdroższych zegarków na świecie, Jacob & Co. Zegarki miliarderów są wykonane z 260-karatowego diamentu ze szmaragdem.

6. Patek Philippe Henry Graves Supercomplication

Orientacyjna cena: 20 mln EUR

Ciekawostka: Zegarki Patek Philippe Henry Graves zostały zaprojektowane dla bogatego amerykańskiego bankiera Henry’ego Gravesa. Znajdujący się na nich niebiański wykres jest odzwierciedleniem nocnego nieba nad domem Henry’ego w Nowym Jorku.

5. Chopard 201-Carat Watch

Orientacyjna cena: 20,8 mln euro

Ciekawostka: Nie tylko 163-karatowe białe i żółte diamenty, ale także 15-karatowy różowy diament, 12-karatowy niebieski diament i 11-karatowy biały diament zdobią zegarek Chopard 201-karatowe.

4. Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette

Orientacyjna cena: 21,7 mln EUR

Ciekawostka: Jaeger-LeCoultre Joaillerie 101 Manchette z 576 diamentami został podarowany królowej Elżbiecie II. na jej 60. urodziny.

3. Breguet Grande Complication Marie-Antoinette

Orientacyjna cena: 25 mln EUR

Ciekawostka: Ten piękny zegarek kieszonkowy został rzekomo zamówiony przez francuską królową Marię Antoinette „z miłości”. Jego produkcja zajęła podobno niesamowitych 40 lat.

2. Graff Diamonds The Fascination

Orientacyjna cena: 33,4 mln EUR

Ciekawostka: Wyjątkowe diamenty Graffa. Zegarek Fascination przyciąga białymi diamentami o masie 152,96 karata i zdejmowanym pierścieniem z diamentem o masie 38,13 karata.
Drugi najdroższy zegarek świata - Graff Diamonds The Fascination
Źródło: https://www.forbes.com/

1. Najdroższy zegarek świata - Graff Diamonds Hallucination

Orientacyjna cena: 45,9 mln euro

Ciekawostka: Zegarek Graff Diamonds Hallucination szczyci się tytułem „najdroższego zegarka świata”. W związku z nimi warto wspomnieć zwłaszcza o 110 karatach rzadkich kolorowych diamentów o różnych szlifach i wykończeniach, a także o wyjątkowej platynowej bransoletce.
Wyjątkowy zegarek z szaloną ceną. To najdroższy zegarek na świecie dla Graff Diamonds Hallucination
Źródło: https://www.hushhush.com/

Wniosek

Który z dziesięciu najdroższych zegarków świata najbardziej zwrócił Twoją uwagę? Trudno to ocenić? W każdym razie  nie są to niedrogie zegarki z aktualnej oferty rynkowej. Z drugiej strony musimy przyznać, że tarcza Patek Philippe Ref. 1527, odp. Nr ref. 1518 w pewnym stopniu przypomina nam zegarek z edycji Luna marki Zeppelin.  Może właśnie z nim poczujesz się jakbyś nosił najdroższy zegarek świata  tyle, że w przystępnej cenie.

Podsumowanie: Obejrzyj też inne najdroższe zegarki świata, drugą dziesiątkę.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​