Zegarek Orient i jego historia

Zegarek Orient Automatic Diver FAA02001B9
Facebook
LinkedIn

Czytaliście nasz poprzedni artykuł o najlepszych japońskich zegarkach? Rzuciliśmy  w nim światło na zegarek Orient, który będzie centralną postacią kolejnych wierszy. Skoncentrujemy się głównie na historii wspomnianej japońskiej marki. Jak informuje firma Orient , jej misja jest prosta: oferować wysokiej jakości i jednocześnie niedrogie zegarki o trwałym, ponadczasowym stylu.

Historyczne modele zegarków Orient
Źródło: http://orientplace.blogspot.com/

Treść artykułu

Zegarek Orient - historia

Rok 1950 jest uważany za początek firmy Orient, jednak korzenie tej tradycyjnej japońskiej marki sięgają znacznie głębiej – konkretnie do 1901 roku.

Więcej informacji o marce: męski zegarek Orient

1901 - sklep z zegarkami

To Shogoro Yoshida założył swój sklep z zegarkami w japońskim Tokio w 1901 roku, a w 1912 roku zaczął produkcję złotych kopert. Ponadto 8 lat później, a konkretnie w 1920 roku, udało mu się założyć fabrykę zegarków o nazwie Toyo Tokei Manufacturing. Firma, która w niej pracowała, rozpoczęła swoją działalność w 1934 roku od produkcji zegarków na rękę. Następnie powstała fabryka w Hinie, a pierwotna fabryka została zamknięta po II wojnie światowej i powróciła w 1950 roku pod nazwą Tama Keiki Co. Sp. z o.o. Były to kluczowe momenty dla powstania zegarka Orient.

1951 - zegarek Orient Star

To właśnie Tama Keiki w 1951 roku zmieniła nazwę na Orient Watch Company i zaczęła sprzedawać zegarki Orient, względnie Orient Star, z oryginalnym napędem mechanicznym. W tym czasie zegarki Orient Star były prezentowane jako „prawdziwe gwiazdy” we wszystkich swoich aspektach. Charakteryzowały się mniejszą kopertą i prostą, ale jednocześnie atrakcyjną i ponadczasową tarczą. Można powiedzieć, że niebieska wskazówka z rzymskimi cyframi dodała temu zegarkowi niepowtarzalnego wymiaru. I oczywiście nie można zapomnieć o wyjątkowym „spojrzeniu w serce zegarka” przez tarczę.

1967 - Zegarek Orient Fineness

W związku z historią firmy Orient warto również wspomnieć o zegarku Orient Fineness, który pojawił się na rynku w 1967 roku. Był to ultracienki model, którego kontury były w 100 procentach oddane minimalizmowi.

Zegarek Orient - historyczny model z Orient Fineness
Źródło: https://1.bp.blogspot.com/

Lata 70-te - okres zegarków mechanicznych

W latach 70. Orient skupił się przede wszystkim na produkcji zegarków mechanicznych, ale nie wykazywał zainteresowania konkurowaniem z pozostałymi trzema gigantycznymi japońskimi markami – Seiko, Citizen i Casio.

Lata 90-te - czas innowacji

„Czas innowacji” to dla marki Orient lata 90-te ubiegłego wieku. W tym czasie, a konkretnie w 1997 i 2000 roku, Orient chwalił się innowacyjnymi automatycznymi mechanizmami.

Zegarek Orient w nowym tysiącleciu

W nowym tysiącleciu, a konkretnie od 2001 roku, Seiko Epson stała się głównym udziałowcem Orient. Pełne przejęcie firmy pod skrzydłami Seiko Epson zostało zakończone w 2009 roku. Obecnie Orient działa jako niezależna, ale w 100% należąca do spółki Seiko Epson, która sama jest producentem wielu zegarków Seiko. Ciekawe jest jednak, że Orient produkuje większość swoich komponentów we własnym zakresie w Japonii, a nie w fabrykach za granicą.

Na zakończenie: Patrząc na aktualną ofertę rynkową marki Orient, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na zegarek Orient Mako oraz zegarek męski Orient Automatic.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Przewiń do góry