Zegarek Orient i jego historia

Zegarek Orient Automatic Diver FAA02001B9
Facebook
LinkedIn

Czytaliście nasz poprzedni artykuł o najlepszych japońskich zegarkach? Rzuciliśmy  w nim światło na zegarek Orient, który będzie centralną postacią kolejnych wierszy. Skoncentrujemy się głównie na historii wspomnianej japońskiej marki. Jak informuje firma Orient , jej misja jest prosta: oferować wysokiej jakości i jednocześnie niedrogie zegarki o trwałym, ponadczasowym stylu.

Historyczne modele zegarków Orient
Źródło: http://orientplace.blogspot.com/

Treść artykułu

Zegarek Orient - historia

Rok 1950 jest uważany za początek firmy Orient, jednak korzenie tej tradycyjnej japońskiej marki sięgają znacznie głębiej – konkretnie do 1901 roku.

Więcej informacji o marce: męski zegarek Orient

1901 - sklep z zegarkami

To Shogoro Yoshida założył swój sklep z zegarkami w japońskim Tokio w 1901 roku, a w 1912 roku zaczął produkcję złotych kopert. Ponadto 8 lat później, a konkretnie w 1920 roku, udało mu się założyć fabrykę zegarków o nazwie Toyo Tokei Manufacturing. Firma, która w niej pracowała, rozpoczęła swoją działalność w 1934 roku od produkcji zegarków na rękę. Następnie powstała fabryka w Hinie, a pierwotna fabryka została zamknięta po II wojnie światowej i powróciła w 1950 roku pod nazwą Tama Keiki Co. Sp. z o.o. Były to kluczowe momenty dla powstania zegarka Orient.

1951 - zegarek Orient Star

To właśnie Tama Keiki w 1951 roku zmieniła nazwę na Orient Watch Company i zaczęła sprzedawać zegarki Orient, względnie Orient Star, z oryginalnym napędem mechanicznym. W tym czasie zegarki Orient Star były prezentowane jako „prawdziwe gwiazdy” we wszystkich swoich aspektach. Charakteryzowały się mniejszą kopertą i prostą, ale jednocześnie atrakcyjną i ponadczasową tarczą. Można powiedzieć, że niebieska wskazówka z rzymskimi cyframi dodała temu zegarkowi niepowtarzalnego wymiaru. I oczywiście nie można zapomnieć o wyjątkowym „spojrzeniu w serce zegarka” przez tarczę.

1967 - Zegarek Orient Fineness

W związku z historią firmy Orient warto również wspomnieć o zegarku Orient Fineness, który pojawił się na rynku w 1967 roku. Był to ultracienki model, którego kontury były w 100 procentach oddane minimalizmowi.

Zegarek Orient - historyczny model z Orient Fineness
Źródło: https://1.bp.blogspot.com/

Lata 70-te - okres zegarków mechanicznych

W latach 70. Orient skupił się przede wszystkim na produkcji zegarków mechanicznych, ale nie wykazywał zainteresowania konkurowaniem z pozostałymi trzema gigantycznymi japońskimi markami – Seiko, Citizen i Casio.

Lata 90-te - czas innowacji

„Czas innowacji” to dla marki Orient lata 90-te ubiegłego wieku. W tym czasie, a konkretnie w 1997 i 2000 roku, Orient chwalił się innowacyjnymi automatycznymi mechanizmami.

Zegarek Orient w nowym tysiącleciu

W nowym tysiącleciu, a konkretnie od 2001 roku, Seiko Epson stała się głównym udziałowcem Orient. Pełne przejęcie firmy pod skrzydłami Seiko Epson zostało zakończone w 2009 roku. Obecnie Orient działa jako niezależna, ale w 100% należąca do spółki Seiko Epson, która sama jest producentem wielu zegarków Seiko. Ciekawe jest jednak, że Orient produkuje większość swoich komponentów we własnym zakresie w Japonii, a nie w fabrykach za granicą.

Na zakończenie: Patrząc na aktualną ofertę rynkową marki Orient, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na zegarek Orient Mako oraz zegarek męski Orient Automatic.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​