6 TOP marek: Szwajcarski zegarek

Przyjrzeliśmy się ikonom szwajcarskich zegarków
Facebook
LinkedIn

Oznaczenie „Swiss Made”, wzgl. made in Switzerland to w świecie zegarków nie tylko mało znacząca fraza. Wręcz przeciwnie – taka „naklejka” na zegarku to wyraźna gwarancja jakości. Te słowa potwierdzają przedstawiciele takich marek jak IWC, Breitling, Omega, Rolex czy bardziej przystępny cenowo zegarek Tissot. Krótko mówiąc, szwajcarskie zegarki mają długą tradycję i często są uważane za synonim luksusu.

Treść artykułu

TOP szwajcarskie zegarki

Historia szwajcarskich zegarków jest tak bogata, że wybranie tylko kilku marek, które ją tworzą, wydaje się zadaniem niemożliwym. Jednak wybraliśmy 6 marek, które na pewno zasługują na Twoje zainteresowanie. Wśród headlinerów znajdziecie Państwo nie tylko jakość i luksus, ale także wspomnianą wyżej bardziej przystępną kategorię. To są TOP szwajcarskie zegarki.

Zegarek IWC

Historia zegarka IWC zaczęła się już w 1868 roku. Od tego czasu marka IWC rozwinęła się na oczach opinii publicznej w renomowaną firmę, która produkuje wysokiej jakości zegarki z naciskiem na najwyższe możliwe standardy techniczne. Ciekawostką jest fakt, że w 1993 roku do jej portfolio dołączył jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków na rękę w całej historii. Oznaczony jest napisem „Destriero Scafusia”. Obecnie marka IWC oferuje eleganckie zegarki nurkowe i lotnicze, które są integralną częścią firmy od lat 30-tych XX wieku.

Wysokiej jakości szwajcarski zegarek marki IWC - Schaffhausen
Źródło: iwc.com

Szwajcarski zegarek Tissot

Pierwsze zegarki Tissot, a konkretnie zegarki kieszonkowe, ujrzały światło dzienne już w 1853 roku. Właściwie był to ten sam rok, w którym została założona firma w Le Locle w Szwajcarii. Z biegiem czasu marka Tissot zyskała miano jednego z największych pionierów zegarmistrzostwa na świecie. Obecnie słynie z wysokiej jakości i jednocześnie niedrogich zegarków, które w wielu przypadkach są dostrojone do eleganckich sportowych tonów. W końcu zegarki Tissot są również znane na całym świecie ze sponsorowania wielu wydarzeń sportowych.

Nasza wskazówka: Przeczytaj więcej o zegarkach Swiss Tissot, które zasługują na Twoją uwagę.

Szwajcarskie zegarki Tissot to światowej sławy producent zegarków naręcznych

Szwajcarski zegarek Breitling

W połączeniu z TOP szwajcarskimi zegarkami nie sposób nie zauważyć legendarnej marki Breitling, która została założona w 1884 roku, a jej portfolio wypełnione jest najlepszymi pilotami z chronografem, które szczególnie docenią prawdziwi koneserzy zegarków. Zegarki Breitling wyróżniają się nie tylko doskonałymi i topowymi funkcjami, ale także wyjątkowym sportowym wyglądem.

Szwajcarski zegarek inspirowany lotnictwem - marka Breitling
Źródło: authenticwatches.com

Zegarki Omega

Sam fakt, że jest to oficjalny partner NASA, sugeruje pewną wyjątkowość. I tak jest naprawdę. Zegarki Omega należą do najbardziej luksusowych, jakie można znaleźć w świecie zegarków. Mówimy przecież o zegarku na rękę, który pierwszy “spojrzał “na Księżyc. Ogólnie można powiedzieć, że markę Omega cechuje produkcja wysokiej jakości, luksusowych i sportowo-eleganckich zegarków, które spełniają najsurowsze parametry techniczne.
Topowe zegarki marki Omega z kolekcji Seamaster
Źródło: omegawatches.com

Szwajcarski zegarek Rolex

Podobnie jak Omega, marka Rolex oferuje światu jedne z najwyższej jakości i jednocześnie najbardziej luksusowe zegarki na rękę. Za światowym sukcesem tej genewskiej firmy stoi nie tylko produkcja niezwykle wyszukanych egzemplarzy, ale także fantastyczny marketing. Jego przykładem są niezliczone wzmianki o zegarkach Rolex w różnych filmach i serialach. Zresztą świetny PR nie jest w tym przypadku przykrywką dla jakościowego szwajcarskiego zegarka.
Jeden z najbardziej luksusowych zegarków na świecie - szwajcarski zegarek Rolex
Źródło: diamondsourcenyc.com

Szwajcarski zegarek TAG Heuer

Na liście TOP szwajcarskich zegarków nie możemy pominąć marki TAG Heuer. Ma ona siedzibę w mieście La Chaux-de-Fonds, gdzie rozpoczęła się również podróż zegarków Festina. Chociaż TAG Heuer produkuje świetnie wyglądające eleganckie zegarki, to jednak główną domeną jest produkcja artykułów sportowych. Potwierdzają to powiązane ścieżki sportów motorowych, jak ma to miejsce w przypadku zegarka Tissot. W przypadku marki TAG Heuer jest to jednak partnerstwo z królową sportów motorowych – F1.


Podsumowując
: Spójrz też na inne marki produkujące najlepsze szwajcarskie zegarki.

Źródło: tagheuer.com

+ BONUS: Kolejne popularne szwajcarskie zegarki

O 6-ciu TOP markach szwajcarskich zegarków mówiliśmy już w poprzednich liniach, ale poza nimi „kraj Krzyża Helweckiego” ma jeszcze wiele do zaoferowania. Zegarmistrzowska moc przyniosła światu kolejne popularne zegarki, które oprócz wspomnianych sześciu zasługują na dużą uwagę. Świetnym przykładem jest legendarna grupa The Holy Trinity. Oto kilka szwajcarskich marek, o których zdecydowanie warto wspomnieć:

Zegarek Vacheron Constantin

Być może największym atutem, który towarzyszy temu członkowi „ Świętej Trójcy Zegarków” jest fakt, że jest to najstarszy na świecie producent zegarków. Vacheron Constantin powstał w 1755 roku, ale jego początki sięgają XVI wieku, kiedy to w Genewie pojawił się wykwalifikowany rzemieślnik Jean-Marc Vacheron. Jego innowacyjna praca została podjęta wiele lat później przez jego wnuka Jaquesa-Barthelemy’ego, który we współpracy ze swoim partnerem biznesowym François Constantinem przeniósł szwajcarski zegarek Vacheron Constantin, w nową, jasną erę.

Luksusowy szwajcarski zegarek firmy Vacheron Constantin

Zegarek Patek Philippe

Swoistym prekursorem kolejnego kultowego członka „The Holy Trinity“, szwajcarskiego zegarka Patek Philippe, był Patek, Czapek et Cie. Firma została założona w 1839 roku przez Antoine Norbert de Patek i Francois Czapek. Jednak po około 5 latach pierwszy z nich natknął się na pioniera technologicznego Jeana Adriena Philippe, z którym zaczął oferować światu unikalny szwajcarski zegarek Patek Philippe.

Jak powstają luksusowe szwajcarskie zegarki Patek Philippe? Opowie Ci o tym ten film:

Zegarek Audemars Piguet

Tak zwaną „Wielką Trójkę Zegarków” zamyka szwajcarski zegarek Audemars Piguet. Ta renomowana firma od początku swojego istnienia stawiała bardziej na jakość niż ilość. Została założona w 1875 roku, a swoje narodziny zawdzięcza Julesowi Louisowi Audemarsowi i Edwardowi Augustowi Piguet. Należy zauważyć, że jednym z głównych celów Audemars Piguet było projektowanie skomplikowanych mechanizmów zegarkowych z dużym naciskiem na finalizację.

Synonim luksusu - zegarek Audemars Piguet

Zegarek Zenith

Szwajcarskie zegarki Zenith, które należą do Watches & Jewelry, ujrzały światło dzienne w 1865 roku. Za ich narodzinami stał zegarmistrz wizjoner Georges Favre-Jacot. Położył podwaliny pod firmę z Le Locle – miejsca, w którym do dziś mieści się cała firma. Zegarki Zenith od samego początku były niezwykle dokładne. Dziś są to jedne z najbardziej cenionych egzemplarzy na świecie ,spotykane w ponad 50 krajach. Do ich popularności dodatkowo przyczynia się fakt posiadania własnych, oryginalnych maszyn, które firma Zenith produkuje samodzielnie.

Ciekawostka: O wyjątkowości i renomie zegarka Zenith świadczy również wydarzenie z 2012 roku. W tym czasie zegarek Zenith towarzyszył Felixowi Baumgartnerowi w jego historycznym skoku

Szwajcarski zegarek marki Zenith o typowo kwadratowym designie
Źródło: https://www.thewatchcompany.com/

Zegarek Jaeger-LeCoultre

Inną popularną marką szwajcarskich zegarków jest Jaeger-LeCoultre, która została założona w 1833 roku. Dziś jest spółką całkowicie zależną szwajcarskiej luksusowej grupy Richemont. Ogólnie uważana jest za wyjątkowo topową markę, o czym świadczą jej unikalne technologiczne nowinki. Świetnym przykładem jest najmniejszy mechanizm zegarowy na świecie. Warto wspomnieć również o jednym z najbardziej skomplikowanych zegarków na świecie – Grande Complication.

Jedna z najbardziej luksusowych marek zegarków – szwajcarski zegarek Jaeger-LeCoultre
Źródło: https://www.thewatchcompany.com/

Szwajcarski zegarek Breguet

Listę TOP marek szwajcarskich zegarków wspaniale uzupełnia szwajcarski zegarek Breguet. Dlaczego wspaniale? Breguet, z siedzibą w L’Abbaye w Szwajcarii, jest jedną z najstarszych marek zegarków na świecie. Jej narodziny sięgają 1775 roku, kiedy to założył ją w Paryżu Abraham-Louis Breguet. Obecnie jest spółką zależną od 1999 roku, od szwajcarskiej grupy Swatch. Szwajcarski zegarek Breguet posiada wiele rekordów i przyczynił się do kilku innowacji technologicznych. Nic więc dziwnego, że w przeszłości nosiły je również takie postacie historyczne jak król Jerzy III. czy królowa Wiktoria.

Ciekawostka: Swoją drogą szwajcarski zegarek Breguet znalazł się wśród najdroższych zegarków na świecie, których rankingi przedstawiliśmy w osobnym artykule.

Źródło: Marka Breguet i jej zegarki należą do najdroższych na świecie
Źródło: https://www.thewatchcompany.com/

Dlaczego warto wybrać szwajcarski zegarek?

Być może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto wybrać szwajcarski zegarek. W końcu na rynku jest wiele marek, oferujących znacznie tańsze modele. Jednak to historia, sztuka rzemieślnicza, jakość, luksus i wartość sprawiają, że szwajcarskie zegarki są wyjątkowe. Dlaczego więc warto wybrać szwajcarski zegarek?

  • Zegarki mają bogatą historię
  • Reprezentują wyjątkową sztukę rzemieślniczą
  • Są gwarancją jakości
  • Charakteryzują się luksusowymi elementami
  • Charakteryzują się wysoką wartością

Zegarki mają bogatą historię

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać szwajcarskie zegarki, jest ich bogata historia. Nosząc na nadgarstku szwajcarski zegarek, nosisz ze sobą również setki lat wspaniałej zegarmistrzowskiej tradycji.

Reprezentują wyjątkową sztukę rzemieślniczą

Wykonanie szwajcarskich zegarków różni się w zależności od konkretnej marki. Generalnie szwajcarskie zegarki to wyjątkowe arcydzieło. Producenci tych zegarków są znani ze swojej filozofii ciągłego udoskonalania.

Są gwarancją jakości

Zegarki z metką „Swiss made“ są odbierane w świecie jako gwarancja jakości. Szwajcarski przemysł zegarmistrzowski kilka lat temu bardzo wysoko postawił wymagania dotyczące jakości zegarków. A producenci zegarków wciąż starają się je przestrzegać.

Charakteryzują się luksusowymi elementami

Oprócz wyrafinowania i elegancji szwajcarskie zegarki charakteryzują się również luksusowymi elementami. W końcu zegarki te są prezentowane przez różne światowe gwiazdy. Ludzie na całym świecie chętnie dodatkowo płacą za taki status luksusu.

Charakteryzują się wysoką wartością

Jeśli spojrzysz na 4 poprzednie powody, od razu zrozumiesz, że szwajcarskie zegarki charakteryzują się wysoką wartością. Zachowują swoją wartość przez długi czas.  

Wskazówka na zakończenie: Niedrogie szwajcarskie zegarki dla każdego

W związku z tym, że w poprzedniej części skupiliśmy naszą uwagę głównie na luksusowe szwajcarskie zegarki, w dalszej części przyjrzymy się niedrogim modelom ze szwajcarską naklejką. Chociaż na wstępie artykułu wspomnieliśmy również o zegarkach Tissot, które z pewnością należą do mniej drogich, ale był by to raczej wyjątek potwierdzający regułę. Nasze wskazówki na zakończenie to:

  • szwajcarski zegarek Victorinox
  • szwajcarski zegarek Swiss Military Hanowa
  • szwajcarski zegarek Certina
Szwajcarski zegarek Victorinox 241695

Szwajcarski zegarek Victorinox

Firma Victorinox jest postrzegana przez szeroką publiczność głównie jako marka produkująca szwajcarskie noże. W końcu to największy producent scyzoryków. Ponadto jest jedynym dostawcą wielofunkcyjnych noży dla armii szwajcarskiej. Jednak w swoim portfolio ukrywa również inne ciekawe produkty, takie jak szwajcarskie zegarki Victorinox. Wyróżniają się nie tylko standardową szwajcarską jakością, ale także trwałością i wytrzymałością nawet w wymagających warunkach.

Zegarek męski Swiss Military Hanowa

Szwajcarski zegarek Swiss Military Hanowa

Szwajcarski zegarek Swiss Military Hanowa charakteryzuje się sportowym i eleganckim duchem. Marka o tej samej nazwie została założona w 1963 roku przez Hansa Nolla. Dziś zegarki na rękę tej firmy są popularne również wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. W większości przypadków zachowują wojskowy design.  

Certina C032.407.11.051.10

Szwajcarski zegarek Certina

Zegarki Certina utrzymują światową popularność głównie dzięki swojej precyzji i niezawodności. Na pewno jednak warto wspomnieć o sportowym charakterze zegarków, który doceniają szczególnie zwolennicy aktywnego trybu życia. W swojej długiej, ponad 130-letniej historii, firma Certina zapewniła sobie znaczącą pozycję na rynku międzynarodowym.

Jak więc zdecydujesz się? Dasz szansę niektórym markom, które dla Ciebie wybraliśmy? Czy zdecydujesz się na niedrogi szwajcarski zegarek? Jeśli to zrobisz, na pewno będziesz zadowolony. Szwajcarski zegarek jest zawsze gwarancją jakości i długowieczności. Życzymy szczęśliwej ręki w wyborze!

Zdjęcie tytułowe: pixabay.com

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do