Trendy w branży zegarkowej 2022 pełne stylu i technologii

Jakie trendy będą obowiązywać w branży zegarkowej w 2022 roku?
Facebook
LinkedIn

Zegarki to ponadczasowe akcesoria modowe, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Wynika to właśnie z ciągłego rozwoju i zmieniających się trendów w tej branży. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem zegarków, czy zwykłym użytkownikiem, przedstawiamy trendy w branży zegarkowej 2022, które łączą technologię i modę.

Treść artykułu

Najlepsze trendy w branży zegarkowej 2022

Chociaż podstawową funkcją zegarka jest pokazywanie czasu, z biegiem lat z praktycznego akcesoria stał się również symbol statusu społecznego. Niezależnie od tego, czy używasz zegarka na rękę z powodów praktycznych lub uważasz, że za pośrednictwem zegarka pokazujesz swój styl i osobowość, przedstawiamy Ci trendy w branży zegarkowej obowiązujące w 2022 roku.

1. Minimalistyczne zegarki

W ostatnich latach na pierwszy plan wysunął się minimalizm, jest to widoczne również w branży zegarkowej. W przeciwieństwie do maksymalizmu, celem zegarków minimalistycznych jest skupienie się na tym, co najbardziej potrzebne. Ponadto minimalistyczne zegarki należą do podstawowych akcesoriów modowych, które można łatwo łączyć z różnymi strojami.

Minimalistyczne zegarki są nieśmiertelne, również marka Tommy Hilfiger świetne opanowała ten temat

2. Całkowicie czarne zegarki

Pozostaniemy przy minimalizmie, bo całkowicie czarne zegarki spełniają właśnie takie kryterium. W całkowicie czarne zegarki z czarną tarczą i czarnym paskiem, ew. bransoletką zakochają się zarówno panie jak i panowie. Dodatkowo, takie zegarki wyglądają perfekcyjnie w każdych okolicznościach.

Jednym z długoletnich trendów jest całkowicie czarny zegarek

3. Hybrydowe zegarki inteligentne

Inteligentne zegarki to trend głównie ostatnich lat. Obecnie jednak wielką atrakcją są hybrydowe smartwatches, które posiadają nie tylko wielu stylowych detali, ale również świetnych funkcji technologicznych.

4. Zegarki ze zrównoważonych materiałów

Ekologia i zrównoważony rozwój zostały przekształcone również do świata zegarków.  Zegarki ze zrównoważonych materiałów należą do ulubionych akcesoriów. Kupując je przyczynisz się przykładowo również do obniżenia śladu węglowego.  

5. Zegarki w stylu Vintage

Jeśli mówimy o zrównoważonym rozwoju i ekologii, to możemy wspomnieć o innym trendzie. Zegarki w stylu Vintage, które uważano za modne w latach 90-tych, znalazły się również wśród trendów z branży zegarkowej 2022.

Trendy w branży zegarkowej na 2022 rok? Zdecydowanie zegarki w stylu Vintage!

6. Luksusowe zegarki sportowe

Sportowo-elegancki wygląd należy do trendów w branży zegarkowej 2022. Dzięki wielkiej tarczy, wytrzymałej konstrukcji, wielofunkcyjnemu mechanizmu i świetnym funkcjom, będziesz mógł zegarek wykorzystywać podczas pracy, ćwiczeń lub nawet na eleganckich imprezach. Materiał nie stanowi problemu, ponieważ luksusowe zegarki sportowe, są w większości wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej. Zapobiega to również przedwczesnemu uszkodzeniu i zużyciu.

7. Zegarki z wielką tarczą kolorową   

Choć zegarki z wielką tarczą od dawna noszą znani ludzie, w 2022 roku będą trendowe kolorowe zegarki ze szmaragdową lub złotą tarczą. W kolekcji zegarków luksusowych marek takich jak Tiffany, Rolex lub Cartier znajdziesz błyszczące kolorowe tarcze.

8. Nowe kształty zegarków

W świecie zegarków damskich doszło do zmiany dotyczącej również kształtów tarcz. Wśród trendów w branży zegarkowej 2022 znajdziesz kwadratowe oraz prostokątne zegarki, ewentualnie zegarki w kształcie kwiatów. Nawet również w kształcie głowy węża, jak w przypadku zegarka marki Bvlgari Serpenti Seduttori.

Trendy w branży zegarkowej 2022, które już znamy

Jeśli masz zegarek ceramiczny, zegarek białego koloru lub minimalistyczny model różowego koloru z małą tarczą, nie bądź smutny. Wszystkie takie nowoczesne zegarki z 2021 roku nadal można nosić również jako trendy z branży zegarkowej 2022. Sam zegarek to właśnie ponadczasowe akcesorium modowe.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Czy wiesz, że możesz używać zegarka analogowego jako kompasu?

Jak używać zegarka analogowego jako kompasu?

Do orientacji w terenie i prawidłowego określenia kierunków świata można wykorzystać dowolny zegarek analogowy. Północ można znaleźć za pomocą zegarka, wykonując prostą 5-etapową procedurę. Możesz

Poznaj różnicę między zegarkami analogowymi i cyfrowymi

Analogowe kontra cyfrowe zegarki: Zalety i wady

Zegarki cyfrowe napędzane są wyłącznie mechanizmami kwarcowymi i wyróżniają się wyrafinowaną funkcjonalnością. Zegarki analogowe mają wyższą wartość inwestycyjną i działają bezobsługowo w przypadku mechanizmów mechanicznych.