Zegarek Luminox kryje w sobie wiele ciekawostek, o których być może nie wiedziałeś

Szwajcarski zegarek Luminox o typowo militarnym wyglądzie
Facebook
LinkedIn

Czy wiesz, że nazwa Luminox pochodzi z połączenia łacińskich terminów „Lumi” i „Nox”, co w tłumaczeniach oznacza „światło” i „noc”? Zapewne już wiecie, co tym chcieli powiedzieć założyciele firmy. Wiedz jednak, że zegarek Luminox kryje w sobie wiele ciekawych rzeczy, o których być może nie wiedziałeś.

Treść artykułu

Zegarek Luminox – szwajcarski zegarek od 1989 r.

Nie ma wątpliwości, że szwajcarskie zegarki należą do tych najwyższej jakości. Z drugiej strony zegarek nierówny zegarkowi. Na szczęście zegarek Luminox spełnia nawet najbardziej rygorystyczne kryteria. Potwierdza to kilka ważnych faktów z historii marki Luminox. Zanim jednak do nich przejdziemy, musimy zaznaczyć, że zegarek Luminox pochodzi z 1989 roku.

Najwyższa luminescencja i czytelność

Fundamenty marki zostały położone na zobowiązaniu do oferowania końcowym użytkownikom doskonałej luminescencji i czytelności zegarków sportowych o wysokiej wydajności (wspomniane powyżej „Lumi” i „Nox”). Od tego czasu technologia oświetlenia zegarków Luminox jest określana jako Luminox Light Technology (LLT).

Znaczące kamienie milowe zegarka Luminox

  • 1992 – Nick North, jeden z głównych propagatorów firmy wraz z Barrmy Cohenem, założycielem Luminox, opracowali zegarki dla sił specjalnych Navy Seals. Właśnie taki jest początek dzisiejszej legendarnej linii wojskowych zegarków nurkowych Luminox Navy Seal.
Zegarki Luminox są również używane przez członków specjalnych jednostek wojskowych
  • 1994 – nie trwało to długo jak  i inne elitarne jednostki wykazały zainteresowanie zegarkiem Luminox. Po Navy Seals pojawiły się na przykład US Coast Guard, Departament Policji Nowego Jorku, Siły Powietrzne Singapuru i specjalne jednostki wojskowe w Izraelu.
  • 2008 – po wprowadzeniu na rynek wielu ciekawych zegarków, w 2008 roku firma Luminox mogła pochwalić się swoim zasięgiem w ponad 50 krajach na całym świecie.
  • 2020 – Luminox ogłosił swoje historyczne partnerstwo z brytyjskim podróżnikiem, alpinistą, popularyzatorem sztuki przetrwania, najbardziej rozpoznawalną twarzą na świecie w tej dziedzinie, i wprowadził na rynek całą kolekcję Luminox X Bear Grylls.

Wskazówka: Istnieje wiele innych interesujących funkcji, które kryje zegarek Luminox. Dlatego zalecamy zapoznanie się z historią marki Luminox. Nie wyjdziesz z podziwu, ile rozwiązań firmy Luminox zawierają  zegarki wojskowe i nurkowe.

Pojedynek zegarków Luminox

Biorąc pod uwagę, że główną domeną marki Luminox są zegarki sportowe, postanowiliśmy zakończyć ten artykuł, w tym samym sportowym duchu. Ogłaszamy pojedynek, do którego wybraliśmy 2 konkretne modele Luminox.

Wojskowy zegarek Luminox XS.0321.BO.L

Pierwszym modelem, który przykuł naszą uwagę jest ten z oznaczeniem produktu XS.0321.BO.L. Jest to zegarek wojskowy, który ma bardzo wytrzymałą obudowę z włókna węglowego i równie wysokiej jakości gumowy pasek. Ponadto może  pochwalić się zachwycającą luminescencją. Akurat tego można było się spodziewać w przypadku zegarka Luminox. W każdym razie wygląd, świecące wskazówki i indeksy zapierają dech w piersi. Sami osądźcie.

Zegarek Luminox i jego luminescencja

Zegarek nurkowy Luminox XS.3051.F

O wyrównanym pojedynku świadczy też fakt, że przeciwnik poprzedniego modelu, zegarek Luminox XS.3051.F ma podobne parametry. Są one szczególnie identyczne w przypadku wytrzymałych kopert i pasków. Jednakże model XS.3051.F raczej zakwalifikowalibyśmy do kategorii zegarków nurkowych. Posiada wodoodporność do 200 m. I oczywiście jego luminescencja jest na bardzo wysokim poziomie.

Jaki zegarek Luminox wybrać?

Podoba Ci się wspomniana kolekcja Navy Seal, czy wolisz zegarki z naszej rywalizującej pary? Bez względu na to, który zegarek Luminox wybierzesz, ta szwajcarska marka daje gwarancję wysokiej jakości.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do