SERIA o największych na świecie domach zegarmistrzowskich: Pod skrzydłami Fossil Group

Fossil Group to jedna z największych firm zegarmistrzowskich na świecie
Facebook
LinkedIn

Już w naszym ostatnim artykule, o The Holy Trinity pisaliśmy, że temat największych domów zegarmistrzowskich na świecie można rozumieć na różne sposoby. Poniżej przedstawiamy tego potwierdzenie, które będzie dedykowane Fossil Group. Pod jej skrzydłami znajduje się wiele znanych marek zegarków.

Treść artykułu

O Fossil Group

Choć Grupa Fossil nie ma pod sobą tak luksusowych marek jak Vacheron Constantin, Patek Philippe czy Audemars Piguet, to w pełni zasługuje na miano jednego z największych domów zegarmistrzowskich na świecie.

To globalna firma projektowa, marketingowa, dystrybucyjna i jednocześnie innowacyjna specjalizująca się w akcesoriach lifestylowych. Jako część zróżnicowanego portfolio marek posiadanych lub licencjonowanych, oferuje szerokiej rzeszy klientom na całym świecie modne zegarki, biżuterię, torebki, drobną galanterię skórzaną i inteligentne smart zegarki. 

Nawiasem mówiąc, firma Fossil  została założona w 1984 roku przez Toma Kartsotisa. Wtedy nie przypuszczał, że ​​kiedyś jego firma obejmie tak renomowane marki.

Fossil Group produkuje zegarki nie tylko pod marką Fossil, ale także dla innych marek modowych

Marki objęte Fossil Group

Czy wiesz, że Fossil Group obejmuje znane marki zegarków, takie jak Diesel, Emporio Armani, Michael Kors czy Skagen? To jednak tylko garstka z całkowitej ilości. Razem jest ich znacznie więcej, a wśród nich flagowiec w postaci, marki Fossil.

Zegarek Skagen

Ciekawostką jest, że w 2012 roku Grupa Fossil dokonała zakupu marki Skagen Designs, Ltd. i niektórych z jej partnerów za około 225 milionów dolarów w gotówce i 150.000 w akcjach Fossil. Zegarki Skagen swoje początki datują na 1989 rok. Po części cechuje je minimalistyczna, a jednocześnie różnorodna stylistyka, skierowana przede wszystkim do młodszego pokolenia. Generalnie są inspirowane kulturą Danii i nordycką.

Zegarek Diesel

Marki Diesel nie trzeba specjalnie przedstawiać, ale przynajmniej przez chwilę będziemy na niej obecni. Jest ona postrzegana głównie jako producent ekstrawaganckich zegarków męskich z dużymi tarczami. Niemniej jednak należy dodać, że zegarek Diesel nie zapomina także o płci pięknej.

Zegarek Diesel

Zegarek Emporio Armani

Także włoska elegancja ucieleśniona przez znaną na całym świecie markę Emporio Armani ma coś wspólnego z Grupą Fossil. Podobnie jak Diesel, Emporio Armani skierowana jest ku płci męskiej. Jednak zegarki męskie w tym przypadku nie charakteryzują się dużymi tarczami, ale eleganckim designem.

Męski zegarek Emporio Armani w eleganckiej czerni

Zegarek Michael Kors

Wśród marek należących lub współpracujących z Grupą Fossil nie można pominąć popularnej marki Michael Kors. Ta znana jest w świecie mody z akcesoriów damskich takich jak biżuteria, torebki i zegarki damskie Michael Kors. Uwagę kobiecej publiczności przykuwa przede wszystkim niepowtarzalny design i korzystna cena.

Popularna marka zegarków modowych Michael Kors jest częścią Grupy Fossil

Kiedy ponadczasowy design spotyka się z siłą innowacji

Jak prezentuje sama Grupa Fossil, kiedy ponadczasowy design spotyka się z siłą innowacji, wszystko jest możliwe. A jeśli planujesz kupić zegarek, zróżnicowane portfolio Grupy Fossil może być świetnym i niedrogim wyborem. Oprócz wyżej wymienionych marek w skład Fossil Group wchodzą takie marki jak Michele, Armani Exchange, DKNY, Kate Spade, Puma, Relic, Tory Burch, Watch Station czy Zodiac.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​