Zegarek damski Gant, historia marki i nasze wskazówki

Zegarek damski Gant zachowuje swój niepowtarzalny styl i dyskretny wygląd
Facebook
LinkedIn

Kalendarz wskazywał 12 listopada 1907 r. – na oko zupełnie zwyczajny dzień. W tym czasie młody 17-letni imigrant z Ukrainy Berl Gantmacher, który później odważnie wkroczył do historii branży modowej  wylądował na Ellis Island w Nowym Jorku, Później wraz z synami założył kultową markę Gant, z która świętuje sukcesy na różnych kontynentach. Głównym produktem były legendarne koszule, do których w późniejszym etapie dodano różne akcesoria – na przykład męskie i damskie zegarki Gant. Ale nie wyprzedzajmy wydarzeń…

Treść artykułu

Człowiek, od którego wszystko się zaczęło - Berl Gantmacher

Początkowe poczynania Berla „za wielką wodą” nie wskazywały na to, że zostanie pionierem branży modowej. Po zamerykanizowaniu swojego nazwiska Bernard zapisał się na wieczorowe studia na Wydziale Farmacji, branża jakże daleka od koszul. Z drugiej strony prawdą jest, że znalazł pracę w branży odzieżowej. I właśnie ten fakt można uznać za punkt zwrotny w historii Berla, czyli Bernarda, Gantmachera.

W pracy na Lower East Side natknął się na młodą Rebeccę Rose, która tam pracowała. Jak można się domyślić, została później jego żoną. Wcześniej jednak Bernard musiał „przejść” pierwszą wojnę światową. Po jej zakończeniu ukończył też studia, ożenił się z Rebeccą i wraz ze swoim partnerem Morrisem Shapiro założył firmę Par-Ex Shirt Company. Firma z siedzibą w Brooklynie, a później w New Haven, produkowała koszule dla innych ekskluzywnych marek. I należy zaznaczyć, że była w tym naprawdę dobra.

Wpływ ambitnych synów

Biznes prosperował, a Gantmacherowie dobrze sobie radzili. Ponadto ich rodzina się powiększyła. I to ich synowie Marty i Elliot, urodzeni w 1921 i 1926 r. jeszcze bardziej wznieśli rodzinną firmę na górę sukcesu. Może zainspirowały ich początki pracy, kiedy zamiatali podłogę w fabryce Bernarda. Jednak studia, które ukończyli po „zakończeniu” II wojny światowej, również odegrały znaczącą rolę w ich dalszych planach. Podczas gdy Marty zajmował się administracją biznesową, Elliot specjalizował się w marketingu. Fantastyczne połączenie!

Gdy wojna zniszczyła wiele utrwalonych tradycji i zwyczajów, a nowe artystyczne i modne kierunki zaczęły rozprzestrzeniać się w całym kraju, Marty i Elliot poczuli nadarzającą się okazję. Ambitni synowie przekonali swojego ojca Bernarda, że nadszedł czas, aby zaczęli szyć koszule pod własną marką. I tak w kwietniu 1949 roku narodziła się firma GANT.

Główny myśl firmy GANT: „Nigdy nie przestawaj się uczyć”

Założyciele marki modowej Gant

O damskim zegarku Gant

Powiedzenie „za wszystkim stoi kobieta” widać także w historii marki Gant. Trudno powiedzieć, czy podróż Bernarda potoczyłaby się w podobnym kierunku, gdyby nie spotkał Rebeki. Gdybanie nic tu nie da bo oto dziś możemy się cieszyć nie tylko z kultowych koszul Gant, ale także innych modowych dodatków z portfolio wspomnianej marki. Świetnym przykładem jest męski i damski zegarek Gant. A kiedy już doceniliśmy w pewnym sensie Rebeccę za jej wkład w całe społeczeństwo,  poniższe wersety poświęcamy damskim zegarkom.

Jaki jest damski zegarek Gant?

Zegarek damski marki Gant jest piękny, ponieważ niczego nie kopiuje. Wręcz przeciwnie, toruje drogę własnym, charakterystycznym stylem, który jest niezwykle popularny wśród osób płci pięknej. Jego cechy to:

  • elegancki wygląd
  • proste i minimalistyczne funkcje
  • przyzwoity charakter
  • charakterystyczny styl, który nie podąża za najgorętszymi trendami
Wspaniały damski zegarek Gant z edycji Park Hill

Na koniec wskazówka - damskie białe, złote i srebrne zegarki Gant

Powszechnie wiadomo, że panie lubią nosić białe, złote lub srebrne zegarki. To samo jest w przypadku marki Gant. A jeśli nie wiesz, jak znaleźć damskie modele zegarków Gant we wspomnianych kolorach, na koniec dodajemy po jednej propozycji do koloru.

Biały zegarek damski Gant: Model W70442

Złoty zegarek damski Gant: Model GT032005

Srebrny zegarek damski Gant: Model W11403

Nasze trzy propozycje na zegarek damski Gant

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​