Jak wybrać najlepszy zegarek do biegania?

Jaki jest najlepszy zegarek do biegania? Doradzimy w wyborze.
Facebook
LinkedIn

Zdecydowałeś się na zdrowy tryb życia? Szukasz narzędzi do oceny swoich działań  treningowych? A może po prostu brakuje Ci wiernego partnera do biegania lub innych zajęć sportowych? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, potrzebujesz wysokiej jakości zegarka sportowego. Czy wiesz, jak wybrać najlepszy zegarek do biegania?

Pamiętaj: wybór tzw. testera sportowego zależy głównie od tego, do jakich aktywności sportowych planujesz go używać i czego od niego oczekujesz. Jest to ściśle powiązane z oferowanymi funkcjami.

Treść artykułu

Jak wybrać zegarek do biegania?

Wyrażenie „zegarek do biegania” można określić jako powszechne określenie tak zwanych testerów sportowych. Ale za zegarkiem sportowym może kryć się znacznie więcej niż  tylko śledzenie czy ocena biegania. Jest to pomocnik w treningach.  Świetnym przykładem jest jazda na rowerze, pływanie, turystyka piesza lub po prostu spacer. Prawdą jest, że testerzy sportowi są najbardziej poszukiwani w związku z bieganiem.

Czy wiesz, że w przypadku niektórych TOP sportowych zegarków możesz wybierać z menu kilkudziesiąt dyscyplin sportowych w ramach monitorowania i oceny swoich działań treningowych, a tym samym uzyskać najdokładniejszy obraz swoich wyników?

W każdym razie, jeśli chcesz znaleźć najlepszy zegarek do biegania, zastanów się, czego od niego oczekujesz. Jakie funkcje powinien mieć Twój tester sportowy?

GPS, odp. pomiar odległości

Zakładamy, że Twoim najbardziej podstawowym wymaganiem w stosunku do zegarka do biegania będzie GPS, czy pomiar odległości. Jest bardziej niż zrozumiałe, że chcesz mieć dokładny przegląd tego, ile (i jak długo) biegałeś. Z własnego doświadczenia możemy potwierdzić, że porównywanie postępów biegowych może z czasem być niezwykle motywujące. Zwłaszcza jeśli stwierdzisz, że za kilka dni możesz przebiec większy dystans w tym samym czasie co na początku.

Najlepszy zegarek do biegania? Wybierz ten, który ma funkcję GPS

Pomiar tętna

Od najlepszych zegarków na bieganie można oczywiście oczekiwać funkcji pomiaru tętna. Co ciekawe, niektóre modele mogą również automatycznie ostrzegać o przekroczeniu określonego limitu. Takie urządzenie z pewnością przypadnie do gustu każdemu, komu nie jest obojętny stan jego zdrowie. Nawiasem mówiąc, zegarek sportowy może mierzyć tętno optycznie na nadgarstku lub za pomocą dodatkowego paska z czujnikiem, który należy przymocować do klatki piersiowej.

Pomiar tętna jest również nieocenioną pomocą w zegarkach do biegania

Inne ważne wymagania

Wybierając zegarek do biegania, inne ważne funkcje czy parametry mogą również decydować o wyborze. Warto wspomnieć o kompasie, obrotomierzu, akcelerometrze, barometrze, termometrze, żywotności baterii czy możliwości sparowania zegarka z telefonem lub komputerem. Dodatkowo nie można zapominać o materiałach i trwałości zegarka. Chociaż prawdopodobnie do biegania nie będziesz potrzebować najtrwalszego zegarka, z pewnością docenisz jego zwiększoną trwałość przy bardziej adrenalinowych  sportach.Silikonowe i plastikowe paski, które są idealne do uprawiania sportu, mogą być dobrym wyborem.

Wskazówka dotycząca artykułu: Wybraliśmy 5 stylowych inteligentnych zegarków dla kobiet

Który zegarek do biegania jest najlepszy?

Właśnie taki, który spełni Twoje oczekiwania. Przekonywanie Cię, że najlepszy sportowy zegarek musi mieć wybór spośród 50 zaprogramowanych sportów, podczas gdy szukasz wyłącznie niezawodnego zegarka do biegania jest zbyteczne.Jest dla nas całkiem jasne, że oczekujesz od nas wskazówek dotyczących określonych marek, i tak na przykład zegarek do biegania Suunto może być świetnym wyborem. Warte uwagi są również marki Garmin czy Sigma.


Ten film może również zainspirować Cię do wyboru najlepszego zegarka do biegania:

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​