Najlepszy japoński zegarek? Oto 4 TOP marki!

Japoński zegarek? Zdecydowanie marka Casio!
Facebook
LinkedIn

Kiedy myślimy o „jakości”, od razu przychodzi nam do głowy szwajcarski zegarek. Ale kiedy mówimy „historia”, to mamy na myśli japoński zegarek. Nie żeby firmom zegarmistrzowskim z innych krajów nie towarzyszyła ciekawa i bogata historia, ale te japońskie marki mają specyficzny akcent. Przynajmniej z naszego punktu widzenia. Dlaczego? Pod względem technologii stworzyli wiele nowości, którym towarzyszy charakterystyczna japońska tradycja.

Treść artykułu

TOP japońskich zegarków marek z bogatą historią

Można powiedzieć, że historycznie marka Seiko króluje nad japońskimi firmami zegarmistrzowskimi. Podążają za nią inni mistrzowie zegarków, których początki sięgają nie tylko głęboko w zeszły wiek, ale nawet głębiej. Dlatego wybraliśmy 4 japońskie marki, które naszym zdaniem tworzą najlepsze japońskie zegarki.

Japoński zegarek Seiko

Początki japońskiej marki Seiko: 1881/1924

Początek
japońskiej marki Seiko sięga 1881 roku. Wtedy jednak firma była znana pod nazwą Seikōsha. Działo się tak do 1923 roku, kiedy to duże trzęsienie ziemi w Kanto zniszczyło jej fabrykę. Młody biznesmen Kintaro Hattori, który stał za stworzeniem firmy, nie poddał się i rok później powrócił do spełniania swojego marzenia. Jednak tym razem już pod nazwą Seiko. Od wtedy sukces gonił sukces. Na szczególną uwagę zasługuje rok 1969, kiedy to powstała pierwsza bateria, względnie pierwszy zegarek kwarcowy na świecie. Jeśli jesteś zainteresowany innymi ich sukcesami, przeczytaj więcej o tej  japońskiej marce zegarków. 

Legendarna marka japońskich zegarków - Seiko

Japoński zegarek Citizen

Początki japońskiej marki Citizen: 1918

Kiedy mówimy o  najlepszych japońskich zegarkach, nie może zabraknąć marki Citizen, której portfolio jest pełne wysokiej jakości egzemplarzy – zarówno dla pań, jak i dla panów. O Citizenie można powiedzieć w skrócie, że produkuje eleganckie zegarki sportowe. Oczywiście zależy to od konkretnego modelu. W każdym razie marka Citizen jest niezwykle popularna dzięki autoryzowanemu napędowi słonecznemu Eco-Drive. A kiedy dodamy do tego wytrzymałe szkiełko szafirowe i różne dodatkowe funkcje, otrzymamy naprawdę świetny zegarek.

Do pionierów zegarków zasilanych energią słoneczną należy japoński zegarek Citizen

Japoński zegarek Casio

Początki japońskiej marki Casio: 1946

Kolejny japoński gigant – nic dodać nic ująć. Japońskie zegarki Casio są fantastyczne pod wieloma względami. Większość z nich jest niezwykle wytrzymała, a kilka charakteryzuje się przyjazną ceną, która nie musiałaby Cię zrujnować. W ofercie marki Casio znajdziecie Państwo głównie modele bardziej sportowe, ale można też spotkać niezwykle poszukiwane modele retro. Mówiąc o firmie Casio nie sposób nie wspomnieć o roku 1974, kiedy to ta japońska marka wprowadziła na rynek pierwsze na świecie aparaty cyfrowe (Casiotron).

Najbardziej znany japoński zegarek? Zdecydowanie Casio!

Japoński zegarek Orient

Początki japońskiej marki Orient: 1901/1950

Marka Orient jest również częścią wielkiej czwórki japońskich zegarków. Chociaż została założona „dopiero” w 1950 roku, jej początki związane ze sklepem Tokyo Yoshida Watch Shop i sięgają 1901 roku. Obecnie jest własnością Seiko Group.

Którą markę wybrać?

To zależy od tego, czego faktycznie szukasz. Jeśli interesują Cię wytrzymałe modele ze sportowym akcentem, marka Casio z pewnością będzie właściwym wyborem. Jeśli szukasz wysokiej jakości zegarka nurkowego lub eleganckiego zegarka sportowego, zapoznaj się z ofertą Citizen. A jeśli szukasz czegoś, co wygląda nietuzinkowo sięgnij  po zegarek Orient. I nie zapominajmy, że jeśli interesuje Cię zegarek z naprawdę bogatą historią, to japońska marka zegarków Seiko z pewnością spełni Twoje wymagania. Podsumowując trzeba jednak dodać, że wszystkie wymienione przez nas firmy produkują japoński zegarek, spełniający wszelkie wymagania ku zadowoleniu klienta.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​