Zegarki Bulova: Marka z długoletnią historią i czeskimi korzeniami

Zegarki Bulova należą do marek zegarków o wysokiej jakości
Facebook
LinkedIn

W 1926 roku miliony Amerykanów usłyszały pierwszą na świecie reklamę radiową: „Jest ósma rano czasu Bulova”. Był to tylko jeden z wielu kamieni milowych, które wyznaczyły wejście Bulovy na amerykański i światowy rynek zegarmistrzowski. Jedna z najdłużej działających marek ma na swoim koncie chronometr, który był jednocześnie pierwszym na świecie w pełni elektronicznym zegarkiem, który poleciał w kosmos. Obecnie zegarki Bulova mogą pochwalić się połączeniem doskonałej jakości i przystępnej ceny. W kolejnych wierszach przedstawimy Ci je bardziej szczegółowo.

Treść artykułu

Fascynująca historia marki Bulova

Za historią marki stoi czeski emigrant Josef Bulova. Jako zręczny złotnik i zegarmistrz otworzył w 1875 roku własną firmę J. Bulova Company w Nowym Jorku. W ciągu kilku lat jego firma ugruntowała swoją pozycję jako firma oferująca wysokiej jakości zegarki kieszonkowe produkcji amerykańskiej. Podczas I wojny światowej trendy w zegarmistrzostwie przesunęły się w stronę bransoletek. Ponieważ Bulova nigdy nie bała się innowacji i zmian, szybko wskoczyła na nową falę i w 1919 roku zaprezentowała swoją pierwszą linię męskich zegarków naręcznych.

Pierwszeństwa i innowacje marki Bulova

  • W 1926 roku wyprodukowała firma Bulova pierwszą reklamę dla radia.
  • W 1941 roku wyprodukowała firma Bulova pierwszą reklamę dla telewizji. Została wyemitowana podczas meczu pomiędzy Brooklyn Dodgers i Philadelphia Phillies.
  • W 1945 roku syn założyciela otworzył szkołę zegarmistrzowską Josefa Bulova, która wspierała osoby niepełnosprawne na całym świecie.
  • W latach 50-tych marka Bulova zaprojektowała zegarek Accutron. Był to pierwszy zegarek na świecie, w którym zastosowano tuner zamiast oscylatora, uważany jest także za pierwszy w pełni elektroniczny zegarek.
  • W 1971 roku, podczas misji Apollo 15, dowódca David Scott założył na nadgarstek własny zegarek Bulova Chronograph. Miało to nastąpić po tym, jak stłukło się szkiełko w jego zegarku Omega. W ten sposób Bulova stał się pierwszym prywatnym zegarkiem, który poleciał na Księżyc.

Ciekawostka: Zegarek Bulova Davida Scotta, który poleciał na Księżyc, został sprzedany za 1,625 miliona dolarów.

Zegarki Bulova odwiedziły również Księżyc.

Teraźniejszość marki Bulova

W 2008 roku kupiła markę Bulova firma Citizen. Obecnie siedziba marki nadal mieści się w Nowym Jorku, jednak procesy produkcyjne odbywają się w Japonii, Chinach i Szwajcarii.

Jakie są zegarki Bulova?

Zegarki Bulova są uważane za wysokiej jakości i dostępne pod względem ceny na obecnym rynku z zegarkami. Firma oferuje mechanizmy kwarcowe i automatyczne oraz kolekcje w różnych designach, mając ambicję służyć każdemu użytkownikowi. Pod względem jakości zegarmistrzowie stawiają zegarki Bulova na podobnym poziomie jak Tissot czy Fossil.

Mechanizmy zegarków Bulova

Zegarki męskie Bulova wyposażane są głównie w szwajcarskie mechanizmy ETA, RONDA i SELLITA lub japońskie mechanizmy Miyota. Wielu kolekcjonerów polubiło tę markę przede wszystkim za innowacyjne technologie. Jako przykład możemy przytoczyć niezwykle precyzyjny mechanizm kwarcowy Precisionist, który trafił na rynek w 2010 roku.

Design zegarków Bulova

Bulova opiera się na solidnej tarczy, która w większości męskich zegarków przekracza 44 mm, uzupełnionej zazwyczaj metalową bransoletą lub skórzanym paskiem. Design tarczy jest charakterystyczny, a nawet nieco ekstrawagancki. Prawda jest taka, że ​​design zegarków Bulova uważa się za ich lekką słabość. Marka jednak słucha krytyki i w jej kolekcjach znajdziemy także kilka bardzo atrakcyjnych modeli w bardziej rozsądnych rozmiarach. Przede wszystkim wspomnijmy chociażby o Bulova A-15 Pilot Watch, zegarku wydanym jako nawiązanie do współpracy z wojskiem oraz do historycznego modelu zegarka lotniczego Bulova A-15. Bardziej eleganckim modelem jest zegarek Bulova Fly Me To The Moon, który został wydany w kolekcji wydanej na cześć Franka Sinatry.

Cena zegarków Bulova

Biorąc pod uwagę historię marki Bulova, ceny w jej katalogach przyjemnie orzeźwiają. Prawda jest taka, że ​​producent zawsze utrzymywał niskie ceny. Choć w ofercie Bulova znajdują się także zegarki za 4000 – 12 000 złotych, to zazwyczaj średnio zegarki Bulova można znaleźć w cenach od 1 100 do 2 860 złotych. Niektóre marki oferują ten sam stopień dokładności i jakości za kwotę od dwóch do trzech razy wyższą.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​