Zegarki Casio Vintage: Powrót do historycznych ikon marki Casio

Kultowe zegarki z edycji Casio Vintage
Facebook
LinkedIn

Minęło dokładnie pół wieku, odkąd japońska firma Casio wypuściła swój pierwszy zegarek naręczny i w taki sposób pozostawiła niezatarty ślad w historii zegarmistrzostwa. Casiotron był jednym z pierwszych zegarków cyfrowych na świecie i pierwszym zegarkiem z funkcją automatycznego kalendarza. Kolekcja Casio Vintage świadczy o tym, że Japończycy są słusznie dumni ze swoich osiągnięć i szanują swoje korzenie. Upamiętnia ikony urodzone w latach 70-tych i kolejnych dekadach. W tym artykule omówimy to bardziej szczegółowo.

Treść artykułu

Historyczne momenty, którymi zostały zainspirowane zegarki Casio Vintage

Firma Casio powstała w połowie ubiegłego wieku, w 1946 roku w Tokio. Jej produkcja skupiała się przede wszystkim na elektronice. Na pewno znasz także kalkulatory Casio, aparaty cyfrowe czy klawiatury elektroniczne. Pierwsze zegarki z produkcji Casio pojawiły się na świecie dopiero po kilkudziesięciu latach obecności producenta na rynku i było to przedsięwzięcie naprawdę fundamentalne.

1974: Casiotron

Lata 70-te to czas wielkich buntów. W Ameryce protestowały Dzieci Kwiatów, w londyńskich pubach rozbrzmiewały rockowe hity Rolling Stones, a swoimi muralami Keith Haring szturmem podbił świat sztuki. W tym samym czasie, na drugim końcu świata, w Tokio, szykowała się kolejna wielka rewolucja. Wówczas Casio dokonało przełomu. W 1974 roku, wypuszczając na rynek pierwszy własny zegarek naręczny – Casiotron. Jeden z pierwszych zegarków cyfrowych wyposażony był w wyświetlacz LCD, automatyczny kalendarz, ponadczasowy design i jak na tamte czasy był prawdziwym ewenementem technologicznym.

Był to Casiotron, który niewątpliwie jest największym źródłem inspiracji dla zegarków retro z edycji Casio Vintage. Jego niepowtarzalny design można dziś spotkać w modelach Casio Vintage B640.

Lata 80-te: Technologie cyfrowe

W latach 80-tych Casio nieustannie kontynuowało swój poprzedni sukces zegarmistrzowski. Już w 1980 roku Casio wypuściło na rynek słynny model Casio C-80 Calculator, czyli cyfrowy zegarek ze zintegrowanym kalkulatorem i klawiaturą. Cztery lata później na rynek wszedł model Casio CD-40 DataBank oferujący pamięć na 10 numerów telefonicznych, a także Casio AQ-230 z połączeniem tarczy analogowej i cyfrowej.

Wspomniane wyżej ikony lat 80-tych można znaleźć w kolekcji Casio Vintage. Producent ożywił je w wersji Casio Vintage DBC.

Lata 90-te: Zegarki sterowane radiowo i kultowe kształty

W czasach, gdy światem rządził hip-hop, programiści Casio pracowali nad kolejnymi innowacjami w swoich zegarkach. Nowa seria Casio FKT-100, wydana w 1995 roku, dodała wyjątkową precyzję pomiaru czasu do kombinacji wyświetlacza analogowego i cyfrowego w modelach AQ-230. Zawdzięcza to odbiorowi sygnału radiowego. Jednak królem sceny stał się już odrodzony Casiotron, który po 20 latach nabrał swojego typowego kształtu koperty.

Męski kwarcowy zegarek w stylu retro Casio AQ-230 Vintage, inspirowany oryginalnym modelem Casio FKT-100, cieszy się obecnie ogromną popularnością ze względu na swój klasyczny design.

Zegarki uniseks Casio Vintage

Zegarki retro Casio Vintage: Więcej szczegółów na temat edycji

Jeśli jesteś fanem zegarków retro, kolekcja Casio Vintage jest dokładnie dla Ciebie. Charakteryzuje się ponadczasowym, klasycznym designem lat 70-tych, 80-tych i 90-tych, inspirującym stylem i doskonałością pod każdym względem. W zdecydowanej większości są to zegarki z metalowymi bransoletkami w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym. W ofercie znajdziesz również modele z osadzonymi kryształkami i specjalnie ukształtowanymi tarczami.

Pod względem designu zegarki Casio Vintage nadają się do stylu klasycznego i biznesowego, ale są też modele bardziej zwykłe, nadające się do noszenia na co dzień. Co ciekawe, wszystkie zegarki retro z tej edycji zaliczane są do kategorii uniseks.

Kolekcje Casio Vintage

Producent oferuje obecnie swoje zegarki retro w pięciu kolekcjach:

  •     Casio Vintage Iconic

To zegarki uważane za historyczne ikony designu z produkcji Casio. Producent zachował ich oryginalny wygląd, który został uzupełniony nowoczesnymi technologiami.

  •     Casio Vintage Mini

Klasyk Casio w zmniejszonym designie, taki jak zegarek Casio Vintage Mini, który szczególnie dobrze pasuje na kobiecy nadgarstek. Producent jednak również w tym przypadku kieruje się filozofią uniseks i oferuje zmniejszone koperty jako akcent męskiej elegancji.

  •     Casio Vintage Round

Dla wszystkich, którzy preferują klasyczne okrągłe koperty, przygotowaliśmy kolekcję Casio Vintage Round. Jej zegarki są proste, tradycyjne, doskonale nadają się na oficjalne okazje.

  •     Casio Vintage Edgy

Odpowiednikiem wspomnianej kolekcji są Casio Vintage Edgy w ostrych, kanciastych designach. Prezentują się bardzo odważnie, stylowo i wyjątkowo, czyli typowo dla historii marki Casio.

  •     Casio Vintage Premium

Premiowo, luksusowo wyglądające zegarki Casio Vintage wykonane z najwyższej jakości materiałów zachwycają połączeniem elegancji i funkcjonalności. Idealnie nadają się na specjalne okazje oraz jako wartościowy prezent.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​