SERIA o największych na świecie domach zegarmistrzowskich: Szwajcarskie zegarki Omega

Co kryje się za historią zegarków Omega? Poznaj z nami historię tej słynnej marki
Facebook
LinkedIn

To, co zaczęło się od niewinnego artykułu o tzw. grupie The Holy Trinity, obecnie kontynuujemy 3. częścią. Tym razem w głównej roli występuje szwajcarski zegarek Omega. Po przyjrzeniu się historii tego zegarka, będzie jasne, dlaczego właśnie tak zadecydowaliśmy się w ramach naszej serii o największych domach zegarmistrzowskich na świecie.

Treść artykułu

Zegarki Omega – wgląd w historię

Historia zegarków Omega rozpoczęła się w 1848 r., kiedy Louis Brandt założył mały warsztat w Le Chaux de Fonds w Szwajcarii. Po jego śmierci w 1879 r. kontynuowali tradycję rodzinną jego synowie. Warsztat został przeniesiony do Biel/Bienne i zaczęto produkować własne części zapasowe, ew. stopniowo również zegarki.

Zegarek Omega Seamaster
Źródło: depositphotos.com

Znaleźliśmy takie luksusowe damskie zegarki

Aby jednak niepotrzebnie tego nie przeciągać, przejdźmy od razu do sedna. Znaleźliśmy dla Ciebie kilka luksusowych zegarków damskich. Konkretnie jest to 5 modeli od 5 różnych producentów. Oprócz tego, że na pierwszy rzut oka są spektakularne, potwierdzają jeden ważny fakt – luksusowe zegarki damskie nie muszą automatycznie zrujnować Twojego budżetu. Świadczy o tym chociażby  model, od którego rozpoczynamy naszą listę.

Zegarki Omega i sport

Po pierwszych masowo produkowanych egzemplarzach, które pojawiły się na rynku już w XIX.  wieku, zegarki Omega powoli zaczęły pojawiać się na imprezach sportowych. Od 1905 r. OMEGA jest oficjalnym chronometrażystą różnych wydarzeń sportowych w Szwajcarii. To odzwierciadliło się w wieloletniej współpracy marki z różnymi drużynami sportowymi i zawodnikami. W końcu doprowadziło to do partnerstwa „pod pięcioma kręgami“. W 1932 r. zegarek Omega został chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich w v Los Angeles. Warto podkreślić, iż od 2009 r. do czasów obecnych jest wyłącznym chronometrażystom Igrzysk Olimpijskich.

Zegarek Omega Speedmaster
Źródło: depositphotos.com

Pierwszy zegarek w kosmosie i na Księżycu

Fakt, że wysłała pierwszy zegarek w kosmos, również przyczynił się do reputacji i oryginalności marki Omega. Stało się to w 1962 r., kiedy męski zegarek Omega Speedmaster wyruszył w pełną przygód podróż na nadgarstku astronauta Walliego Schirru. To zwróciło uwagę NASA, która zaczęła szukać oficjalnego zegarka dla swojej marki. I żaden inny zegarek nie mógł wygrać – tylko zegarek Omega. W rezultacie był to pierwszy zegarek, który patrzył na Księżyc. Właśnie wtedy w 1969 r.  chodziło o zegarek męski Omega Speedmaster Professional Buzziego Aldrina.

Polecamy artykuł: SERIA o największych domach zegarmistrzowskich na świecie: Pod dachem Fossil Group

Oficjalny zegarek Jamesa Bonda

Kiedy wspominamy o „najlepszych“ zagarkach Omega, nie możemy ominąć ich partnerstwa z Jamesem Bondem. Po raz pierwszy pojawiły się na jego nadgarstku już w 1995 r., kiedy tę legendarną postać zagrał Pierce Brosnan w filmie GoldenEye. Oczywiście, zegarek Omega był i jednocześnie jest dalej związany również z następcą Pierca Brosnana – z Danielem Craigiem.

Słynny zegarek męski Omega znalazł się również w filmach o agentowi Jamesie Bondzie

Najlepsze szwajcarskie zegarki

Zegarki Omega zdecydowanie przynależą do TOP szwajcarskich zegarków y. Chociaż nie można je kupić w tak przystępnej cenie, jak inne szwajcarskie zegarki, np. zegarki Tissot, nie zmienia to faktu, że reprezentują wyborową jakość. Obecnie Omega słusznie należy do elity zegarmistrzowskiej – nie tylko w Szwajcarii, ale na całym świecie. Generalnie charakteryzuje się jakością, luksusem i sportową elegancją. Oczywiście wszystko z mocnym naciskiem i mocnymi wymaganiami, aby spełnić nawet najsurowsze parametry techniczne.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Wybierz zegarek w zależności od okazji

Naucz się dobierać zegarek do okazji

Zegarek odpowiednio dobrany do okazji będzie harmonijnie współgrał ze strojem. Zegarki na formalne spotkania powinny być delikatne, minimalistyczne i wysokiej jakości. Na czas wolny i