Popularne marki zegarków męskich średniej klasy

Najpopularniejsze marki zegarków średniej klasy
Facebook
LinkedIn

Nowoczesne zegarmistrzostwo to niezwykle szeroki segment, a orientacja w aktualnej ofercie nie jest łatwa nawet dla pasjonatów zegarmistrzostwa. Prawdziwym wyzwaniem jest sytuacja, gdy przeciętny użytkownik zdecyduje się na inwestycję w wyższą jakość i szuka jej w (stosunkowo) przystępnej cenie. Dlatego postanowiliśmy podsumować przegląd marek oferujących zegarki średniej klasy. Producentom tym udało się zoptymalizować stosunek jakości do ceny na korzyść udanego zegarka i satysfakcji jego użytkownika.

Treść artykułu

Które zegarki (nie) są zegarkami średniej klasy

Naszą intencją jest przedstawienie najlepszych marek branży zegarkowej, biorąc pod uwagę stosunkowo dobrą przystępność cenową. Choć zegarek ten nie będzie posiadał tourbillonu i innych luksusowych komplikacji, można liczyć na jego dokładność, trwałość i dobrą żywotność. Kolejnym parametrem jest przyjazny design, który jest zawsze szczegółowo dopracowany. Ale nie mamy na myśli tanich, modnych zegarków. Koncentrujemy się na markach posiadających szeroki wybór modeli mieszczących się w granicach 4500 zł, z naciskiem na producentów posiadających silną ofertę zegarków do 2250 zł.

Najlepsze zegarki średniej klasy

Pięć następujących marek znalazło się na naszej krótkiej liście ze względu na zrównoważony stosunek jakości do ceny w klasie średniej.

Tissot

Marka Tissot przoduje w segmencie szwajcarskich zegarków mechanicznych. Istnieje na rynku od 1853 roku, a jej historia jest ściśle związana z luksusową Omegą. Obecnie zarówno Tissot, jak i Omega, wraz z innymi markami, są częścią Swatch Group.

Tissot w ciągu swojego istnienia zbudował silną pozycję w dziedzinie zegarków sportowych. Kolekcja Seastar cieszy się ogromną popularnością. Producent ma jednak w swojej ofercie także szereg udanych i bardzo atrakcyjnych modeli społecznościowych. Popularne linie z tej sekcji to Tissot Gentleman i Tissot PRX. Można powiedzieć, że każdy zegarek Tissot łączy w sobie formę i funkcjonalność z maksymalną precyzją.

Hamilton

Marka Hamilton powstała w USA w 1892 roku. Podczas I wojny światowej skupiała się przede wszystkim na rozwoju i produkcji wysokiej jakości zegarków wojskowych i zegarków dla pilotów. Niedługo potem, w latach 50. i 60. XX wieku, wprowadziła na rynek kilka kultowych modeli, które stanowią inspirację dla obecnych kolekcji. Hamilton jest szwajcarską własnością od lat 60. XX wieku, a obecnie jest częścią rodziny Swatch Group.

Zegarki średniej klasy Hamilton łączą w sobie to, co najlepsze w dwóch potęgach zegarmistrzowskich: Ameryce i Szwajcarii. Amerykańskie modele pod względem designu kryją w sobie wysokiej jakości szwajcarską mechanikę. Zegarki Hamilton są również popularne ze względu na swój charakterystyczny styl vintage, ponieważ w dużej mierze czerpią inspirację z własnej historii.

Seiko

Japońska marka założona w Tokio w 1881 roku jest jednym z najsilniejszych graczy na rynku zegarmistrzowskim. Oprócz tego, że spędziła dziesięciolecia na produkcji modeli sportowych, w tym zegarków do nurkowania, w 1969 roku udało jej się napisać na nowo historię zegarmistrzostwa w ciągu jednej nocy. Podarowała światu pierwszy zegarek kwarcowy.

Obecnie Seiko jest jednym z największych producentów zegarków na świecie. W swoim portfolio posiada bogatą ofertę zegarków klasy średniej, o odpowiednio podwyższonym stopniu komplikacji i jakości zastosowanych materiałów. Wiele popularnych modeli z kolekcji Seiko 5 Sports zaczyna się od bardzo korzystnych przedziałów cenowych. Oprócz modeli kwarcowych producent oferuje także zegarki męskie automatyczne i solarne.

Zegarek męski Seiko

Casio

Historia firmy  Casio rozpoczęła się w latach 40. XX wieku w Tokio. Marka, która początkowo weszła na rynek jako producent kalkulatorów, zaczęła wykorzystywać swoją technologię cyfrową i kwarcową w branży zegarków w 1974 roku.

Obecnie Casio to jeden z najbardziej znanych graczy na rynku. Szczególną popularnością cieszą się wytrzymałe zegarki z serii G-Shock. Wysokiej jakości koperta odporna na wstrząsy, bransoletki ze stali nierdzewnej i trwałe paski z litej żywicy, ale także nowoczesny, masywny design. To wszystko możesz kupić u marki Casio w naprawdę bezkonkurencyjnych cenach. Ich zegarki są tak trwałe, jak tylko mogą być zegarki średniej klasy.

Victorinox

Victorinox to szwajcarska marka, która pojawiła się na rynku w 1884 roku. Zasłynęła głównie z produkcji wysokiej jakości noży wojskowych, których atrybuty kontynuowała przy produkcji swoich zegarków.

Zegarki średniej klasy Victorinox są absolutnie niezawodne, dokładne, trwałe i atrakcyjne wizualnie. Producent przewiduje ich zastosowanie w każdym terenie. Kładzie nacisk na jakość materiałów i obróbki mechanicznej. Dużą popularnością cieszy się zegarek Victorinox INOX Titanium z wieloma komplikacjami i lekką, wytrzymałą tytanową kopertą.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​