Zegarki, które pobiły rekordy świata

Najcieńsze zegarki na świecie - Bvlgari Octo Finissimo Ultra
Facebook
LinkedIn

Dlaczego mielibyśmy o nich zapomnieć, skoro zostały stworzone, by się wyróżniać? Niektóre zegarki to prawdziwe dzieła sztuki, inne są wyjątkowe pod względem technicznym lub użytkowym. A inne wyróżniają sią ceną lub miejscami, w których towarzyszyły użytkownikowi.

Treść artykułu

Siedem cudów zegarmistrzowskiego świata

Odkryj z nami siedem cudów zegarmistrzowskiego świata. Poznaj zegarki, które pobiły rekordy świata.

Bvlgari Octo Finissimo Ultra: Najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie

Seria Octo Finissimo od Bvlgari zaprezentowała światu pod względem designu najciekawsze zegarki ostatniej dekady. Wyróżnia się model Ultra z profilem o grubości 1,8 mm, uznawany za najcieńszy zegarek mechaniczny na świecie. Posiada 40-milimetrową kopertę i zintegrowaną bransoletkę z „niewidoczną“ klamrą składaną, która doskonale uzupełnia  wyjątkowo cienką konstrukcję. Zegarki są sprzedawane w metaliczno-szarym kolorze, dzięki czemu idealnie pasują do całej kolekcji.  

Citizen Caliber 0100: Najdokładniejszy zegarek solarny na świecie

Model Caliber 0100 od Citizen jest wyposażony w najdokładniejszy na świecie mechanizm napędzany światłem. Maksymalne roczne odchylenie tego rekordzisty zegarmistrzowskiego wynosi 1 sekundę. Na pierwszy rzut oka niepozorny zegarek o klasycznym designie jest olśniewającym przykładem błyskotliwości i skromności japońskiego zegarmistrzostwa.

Citizen Caliber 0100

Patek Philippe Grandmaster: Najdroższy zegarek na świecie

Marka Patek Philippe podbiła wszystkie rekordy, sprzedając na aukcji charytatywnej w Genewie swój model Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A za niewiarygodne 31 milionów franków. W ten sposób pokonała obecnego rekordzistę, zegarek Rolex Daytona, który w 2017 roku został sprzedany za 17,7 miliona dolarów.

Vacheron Constantin: Najbardziej skomplikowany zegarek na świecie

Marka Vacheron Constantin jest częścią szwajcarskiego zegarmistrzostwa od XVIII. wieku. Właśnie jej manufaktura zachwyciła świat zegarkami kieszonkowymi z 18-karatowego białego złota, które mają 57 funkcji. Ten wyjątkowy model kolekcjonerski zawiera między innymi wyświetlanie roku przestępnego, wschodu i zachodu słońca lub wiecznego kalendarza gregoriańskiego i hebrajskiego. Szczęśliwy właściciel zapłacił za ten model ponad 10 milionów dolarów.

Casio G-Shock DW-5600: Najodporniejszy zegarek na świecie

Nie kosztuje nawet 450 złotych i jest wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Zegarki Casio G-Shock są ogólnie znane ze swojej niezwykle wysokiej trwałości. Model DW-5600 trafił do rekordzistów po tym, jak przejechała po nim 25-tonowa ciężarówka i zegarek przetrwał bez uszkodzenia. Ten z pozoru prosty chronometr jest obecnie ikoną marki Casio, która oferuje go w kilku wariantach kolorystycznych.

Najodporniejszy zegarek na świecie - Casio G-Shock DW-5600

Omega Seamaster: Najgłębiej w oceanie

Korzystając z najnowocześniejszych technologii, amerykański poszukiwacz przygód   Victor Vescovo udał się ze swoim zespołem na dno Rowu Mariańskiego. Zanurkował na głębokość 10 928 m, towarzyszył mu zegarek Omega Seamaster przeznaczony do głębokiego nurkowania. Zegarek przetrwał nurkowanie bez uszkodzenia i marka Omega została tym samym oficjalnym rekordzistą w eksploatacji największych głębin Ziemi.  

Omega Speedmaster: Pierwszy zegarek na Księżycu

Omega idzie dalej w swoich misjach zegarmistrzowskich niż tylko na dno oceanów ziemskich. Jej model Speedmaster nosił na nadgarstku Neil Armstrong, kiedy jako pierwszy człowiek w 1969 roku wylądował na Księżycu. Zegarek Omega z kalibrem mechanicznym jako jedyny przeszedł testy inżynierów z NASA. Mówi się jednak, że Armstrong zostawił niezawodne urządzenie zdolne wytrzymać ekstremalne warunki w module ładowania podczas spacerowania po powierzchni Księżyca. Nie zmienia to jednak faktu, że marka Omega może pochwalić się zegarkami, które NASA wybrała do swoich załogowych misji kosmicznych.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​