Najlepsze europejskie marki zegarków – część 1

Vostok Europe to jedna z najlepszych europejskich marek zegarków
Facebook
LinkedIn

Europejskie marki zegarków wyróżniają się modelami o delikatnej jakości i tradycyjnym rzemiosłem. Choć status mekki zegarmistrzostwa posiada Szwajcaria, branża zegarmistrzowska ma swoje ikony również w wielu krajach europejskich. Przykładowo Niemcy zasłynęły z doskonałego zegarmistrzostwa. A co ciekawe, jedna renomowana firma europejska, ma swoje korzenie w Rosji. W pierwszej części naszego serialu o najlepszych markach europejskich zwrócimy uwagę nie tylko na Szwajcarię i Niemcy.  

Treść artykułu

Europejskie marki zegarków: Szwajcaria

Kojarzenie Szwajcarii z wysokiej jakości zegarkami posiada również laik. Centrum szwajcarskiego zegarmistrzostwa jest Genewa, w szerszym znaczeniu część między Genewą i Bazylejem. W tych miastach odbywają się także najważniejsze wystawy zegarków.

Zenith

Zacznijmy od szwajcarskiego luksusu. Firma Zenith została założona w 1865 roku w Le Locle i obecnie szczyci się statusem jednego z najstarszych nieprzerwanie działających zegarmistrzów na świecie. W 1999 roku ją pod swoje skrzydła wziął koncern LVMH. Zegarki Zenith są znane z jakości i wysokiej dokładności. Są idealnym wyborem dla wymagających użytkowników, którzy chcą wyróżnić się w tłumie. Cena za szwajcarską jakość w tym przypadku osiąga tysięcy euro.

Omega

Na rynku szwajcarskim zostaniemy jeszcze przez chwilę. Marka Omega zaczęła sprzedawać swoje chronometry w 1848 roku jako mały warsztat zegarmistrzowski w Le Chaux de Fonds. O jakości zegarków Omega świadczy również fakt, że marka jest oficjalnym chronometrażystą różnych imprez sportowych, w tym igrzysk olimpijskich i współpracuje z NASA. Pracownia projektantów Omegi produkuje w większości luksusowe i sportowe modele wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Ceny są w tysiącach euro.  

Zegarki Omega należą do najlepszych europejskich marek zegarkowych

Mido

Luksusowa, ale jednocześnie niedroga marka szwajcarska. Zegarki Mido pojawiły się na rynku tuż po zakończeniu lat wojennych. Markę założył w 1918 roku Georges G. Schaeren w słynnej Le Locle. Producent zachowuje typową jakość szwajcarską, którą umiejętnie łączy z innowacjami i gustownym designem. Inspiracją dla kolekcji są często ważne dzieła architektoniczne, takie jak rzymskie Koloseum, Royal Albert Hall lub budynek Muzeum nauki i sztuki w Singapurze. W ofercie można znaleźć przede wszystkim zegarki mechaniczne z ręcznym lub automatycznym napędem. Ceny wahają się na poziomie od setek do tysięcy euro.  

Europejskie marki zegarków: Niemcy i Łotwa

Jeśli chodzi o sztukę zegarmistrzowską, Niemcy pojawiają się tuż za Szwajcarią. Można powiedzieć, że czym Genewa jest dla Szwajcarów, tym jest Glashütte dla Niemców. To właśnie w tym mieście narodziło się tradycyjne zegarmistrzostwo i obecnie swoje siedziby mają tu największe saskie marki.

NOMOS Glashütte

NOMOS Glashütte to perła niemieckiego rynku zegarmistrzowskiego. Marka powstała w 1990 roku i w swojej krótkiej historii zdobyła dziesiątki nagród za design i jakość zegarków. Design zainspirowany szkołą Bauhaus wyróżnia zegarki NOMOS. Od 2014 roku marka produkuje wszystkie komponenty mechanizmów w swoich warsztatach i wyposaża nimi większość linii modelowych. Oprócz eleganckich modeli, w portfolio można znaleźć również sportowe zegarki o wysokiej jakości.  Ceny wahają się od tysięcy euro.

Vostok Europe

Popularne zegarki Vostok Europe są produkowane w litewskim mieście Wilnie, ale charakteryzują się silnymi rosyjskimi korzeniami. Oryginalna firma Vostok powstała w 1942 roku w Czystopolu. Po rozpadzie byłego Związku Radzieckiego zrodziła się inicjatywa zaoferowania zachodniemu światu niezwykle popularnych chronometrów. Stało się tak dzięki połączeniu Vostoku z fabryką Koliz w 2003 roku. Powstały zegarki Vostok Europe, które stały się silnym konkurentem dla renomowanych europejskich marek zegarkowych. Na korzyść Vostok-u działa dobra cena, a ponadto chronometry były w stanie zachować dobrą jakość. Skierowane są do bardziej wymagających użytkowników, nie boją się odważniejszych kolorów i designów i stawiają na wytrzymałości i precyzji. Zegarki Vostok Europe można kupić już za kilkaset euro.

Zegarek Vostok Europe w czarnym kolorze

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​