Zegarki Certina: Szwajcarska jakość ze stosunkowo dobrą dostępnością

Zegarki Certina należą do najlepszych szwajcarskich marek zegarkowych
Facebook
LinkedIn

Wyglądają bezkompromisowo dobrze i tykają bezkompromisowo dokładnie. Zegarki Certina wyróżniają się połączeniem szwajcarskiej jakości i sportowego designu. Są wytrzymałe, niezawodne i innowacyjne. Marka Certina zajmuje się sztuką zegarmistrzowską ponad 130 lat. Kładzie duży nacisk na przestrzeganie surowych kryteriów jakościowych przy zachowaniu stosunkowo dobrej dostępności dla użytkowników.

Treść artykułu

Z dziejów marki Certina

Popularna na całym świecie marka zaczęła pisać swoją historię w 1888 roku, kiedy bracia Kurthowie otworzyli mały warsztat zegarmistrzowski w szwajcarskim mieście Grenchen. Minęło pełnych 18 lat, zanim wprowadzili na rynek pierwszy zegarek naręczny wówczas pod marką Grana.

Certina to pewność

W latach 30-tych XX. wieku firma częściej zaczęła do swoich zegarków używać marki Certina z czysto praktycznego powodu: jest łatwa do wymówienia we wszystkich językach i pochodzi od łacińskiego „certus“, co oznacza pewność. Kurthowie oficjalne zarejestrowali markę w 1939 roku, a dekadę później wszystkie swoje zegarki wprowadzali na rynek wyłącznie pod logo Certina.

Solidne i trwałe jak skorupa żółwia

W latach 60-tych XX. wieku marka Certina przyjęła jako swoje logo skorupę żółwia jako symbol solidności, trwałości i długiej żywotności – cech charakterystycznych zegarków Certina. Nadal można go znaleźć prawie na wszystkich modelach również na oficjalnym logo producenta.

Zegarek Certina z edycji DS Podium

Narodziny Konceptu DS

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Certiny był rok 1959, kiedy marka wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek z Konceptem DS (Double Security). Podwójna ochrona sprawia, że zegarki Certina są jeszcze bardziej odporne wpływy mechaniczne, w tym wodę. Certina DS charakteryzują się wodoodpornością na minimalnym poziomie 200 m. Marka wprowadziła nowe standardy dla wszystkich generacji swoich zegarków.

Certina jako część grupy Swatch Group

Rok 1968 zaczął pisać zupełnie nowy rozdział w historii zegarków Certina. Marka dołączyła do nowo powstałej grupy zegarmistrzowskiej SMH Group, która w 1999 roku zmieniła nazwę na Swatch Group. Zegarki Cerina należą do średniej kategorii cenowej koncernu podobnie jak i marka Tissot, Mido lub Calvin Klein.

Nowa Certina

Z okazji 125-lecia swojego istnienia, w 2013 roku, zaprezentowała Certina zegarmistrzowskiemu światu swoją nową tożsamość, która zawierała mechanizm automatyczny Powermatic 80 z rezerwą chodu sięgającą niewiarygodnych 80 godzin lub mechanizm kwarcowy Precidrive, którego dokładność 10-krotnie przekracza obecne standardy.

Zegarki Certina, które weszły w historię

Precyzja i wytrzymałość stoją za popularnością marki Certina w świecie ekstremalnych sportów. Dodatkowo zegarki męskie Certina noszą na nadgarstkach czołowi sportowcy, modele z produkcji tej marki szwajcarskiej weszły w szereg ważnych wydarzeń. Wymieńmy niektóre z nich:

  • Zegarek Certina DS towarzyszył międzynarodowej ekspedycji podczas pierwszego udanego wejścia na górę Dhaulagiri (8 167 m) v Himalajach, a także Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych podczas jej podwodnych badań w ramach projektu Sealab II.
  • Zegarek Certina Super PH 500M stał się częścią eksperymentu nurkowego, w ramach którego czterech naukowców mieszkało przez dwa miesiące w podwodnych zbiornikach pod nadzorem NASA.
  • Zegarek Certina Biostar był pierwszym zegarkiem na świecie, który wyświetlał codzienne rytmy swojego użytkownika.
  • Zegarek Certina DS Diamaster nosił na nadgarstku słynny amerykański bokser Muhammad Ali. Był to model niezwykle solidny i bardzo wytrzymały, odporny na zarysowania.

Zegarki Certina XXI. wieku

Marka Certina nie stała w miejscu i także w nowym tysiącleciu wprowadziła na rynek kilka innowacji, które spodobały się klientom.  

Zegarek Certina DS-3 1 000M

Zegarkiem Certina DS-3 1 000M marka potwierdziła swoje umiejętności w dziedzinie chronometrów nurkowych. Zegarek automatyczny jesz wodoodporny do niewiarygodnej głębokości 1 000 m.

Zegarek Certina DS Podium

Niezwykle udany i popularny model Certina DS Podium był pierwotnie celebracją sukcesu marki w świecie sportu automobilowego. Udany sportowy design i wysoka dokładność sprawiły, że zegarek ten to jeden z najpopularniejszych modeli z produkcji Certiny.

Marka kontynuowała ten sukces. W 2014 roku wprowadziła na rynek DS Podium Chronograph. Zegarek wykonany z ultralekkiego i wytrzymałego aluminium przyciągnął uwagę połączeniem stylowego designu i wysokiej jakości technicznej.

Zegarek Certina DS PH200M

Zegarek Certina DS PH200M to odrodzenie zegarka dla nurków z 1967 roku. Marka połączyła ponadczasowy design pierwotnego modelu z potężnym mechanizmem automatycznym najnowszej generacji i przyciągnęła uwagę zegarmistrzowskiego świata.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Zegarki Invicta zachwycają solidnym wyglądem

Zegarki Invicta: Najpopularniejsze edycje

Pierwotnie szwajcarska marka zegarków Invicta pojawiła się na rynku w 1837 roku. Oprócz ekstrawaganckiego designu, zegarki Invicta wyróżniają się połączeniem jakości i przystępnej ceny. Do