Najlepiej sprzedające się zegarki na świecie: Którą markę większość użytkowników zakłada na nadgarstek?

Modele jakich marek należą do najlepiej sprzedających się zegarków na świecie?
Facebook
LinkedIn

Pomimo tego, że branża zegarmistrzowska działa w strefach wyznaczonych przez tradycyjne wartości lojalności, jakości i kunsztu, podobnie jak wiele innych branż, również przeżywa wstrząsy wywołane pandemią, inflacją i szybkim rozwojem nowoczesnych technologii. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że tradycyjnie najsilniejsze marki utrzymywały się na stosunkowo stabilnym poziomie w najbardziej krytycznych okresach i „zegarki Swiss Made“ utrzymały swoją dominację pod względem obrotów i udziałów na rynku światowym. Jednak pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy szwajcarskie marki od dawna są wyprzedzane innymi czołowymi firmami zegarmistrzowskimi. Więc jakie są najlepiej sprzedające się zegarki na świecie?

Treść artykułu

Szwajcarski branża zegarmistrzowska – jedynka na światowym rynku z luksusowymi zegarkami  

Swiss Made jest synonimem jakości w świecie zegarmistrzowskim. Roczne dane o eksporcie szwajcarskich zegarków publikuje Federacja szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej. Według statystyk eksport szwajcarskich zegarków naręcznych osiągnął w 2021 roku swój rekordowy poziom 21,2 miliard szwajcarskich franków. Jednak za wysokim obrotem w dużej mierze stoi inflacja i wzrost cen. Liczba sprzedanych egzemplarzy znacznie spadła. W 2021 roku sprzedano mniej niż 16 milionów szwajcarskich zegarków.

Najlepiej sprzedające się luksusowe zegarki na świecie: Rolex nadal nosi koronę

Rolex to jedna z najbardziej znanych na świecie firm produkujących luksusowe zegarki. Swój pierwszy produkt producent wprowadziła na rynek w 1908 roku i od tego czasu zyskuje zwolenników głównie ze względu na jakość i prestiż swoich produktów. Obecnie jest najbardziej znaną i najlepiej się sprzedającą marką luksusowych zegarków na świecie. Jeśli porównamy tylko szwajcarskie marki zegarmistrzowskie, Rolex pozostaje liderem z 29-procentowym udziałem na rynku. Producent obecnie sprzeda około 1 miliona zegarków naręcznych rocznie z obrotem około 8 miliard szwajcarskich franków. Najpopularniejsze modele na świecie to zegarki Rolex Submariner i Rolex Daytona .

Inne gwiazdy szwajcarskiego luksusowego zegarmistrzostwa

Federacja szwajcarskiej branży zegarmistrzowskiej tradycyjnie przygotowuje listę siedmiu wspaniałych szwajcarskich marek według szacunkowego udziału na rynku. Na pozycjach od drugiej do siódmej pod względem sprzedaży zajęli następujący producenci:

  •     Cartier
  •     Omega
  •     Audemars Piguet
  •     Longines
  •     Patek Phillippe
  •     Richard Mille

Najlepiej sprzedające się zegarki analogowe na świecie pochodzą z japońskiej produkcji firmy Casio

Gdyby miał Rolex przekazać komuś swoją koronę, z pewnością byłaby to firma Casio. Kolekcję Casio G-Shock możemy śmiało nazwać najlepiej sprzedającym się zegarkiem analogowym na świecie (choć pokazują czas na dwa sposoby – analogowo i cyfrowo). Marka wprowadziła swój pierwszy wytrzymały zegarek na rynek w 1983 roku. W sierpniu 2017 r. sprzedała swój 100-milionowy zegark G-Shock, co stanowi średnią roczną sprzedaż na poziomie prawie trzech milionów. Pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy Casio pokonało zegarki Rolex. Kolekcję G-Shock charakteryzuje głównie absolutna trwałość, która oprócz korzystnych cen niewątpliwie przyczyniła się do jej popularności wśród klientów. Inne zalety to bezkompromisowa wodoodporność na poziomie 200 m, żywotność baterii określa się na niewiarygodne 10 lat.

Marka Casio króluje w świecie cenowo dostępnych zegarków

Najlepiej sprzedające się zegarki na świecie: Apple Watch

Zegarki inteligentne z produkcji Apple zaczęły mieszać karty na rynku zegarmistrzowskim w 2015 roku. W pierwszym pełnym roku sprzedaży, w 2016 roku, zegarek Apple Watch kupiło ponad 22 milionów użytkowników. Do porównania w tym samym roku, sprzedało się około 25 milionów szwajcarskich zegarków. Obecnie roczna sprzedaż Apple Watch wynosi ponad 30 milionów, natomiast łączna sprzedaż zegarków szwajcarskich kształtuje się na poziomie 16 milionów sprzedanych sztuk rocznie. Zegarki inteligentne z produkcji nadgryzionego jabłka możemy bez przesady nazwać najlepiej się sprzedającym zegarkiem na świecie. Apple Watch od wielu lat jest liderem na rynku zegarków inteligentnych, ale dziś możemy go nazwać również liderem branży zegarmistrzostwem.  

Smartwatche marki Apple słusznie należą do najlepiej się sprzedających zegarków na świecie

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​