Zegarki Vostok Europe i ich najsłynniejsze wydania

Najsłynniejsze edycje męskich zegarków Vostok Europe
Facebook
LinkedIn

O tym, że zegarki Vostok Europe dorównują tym szwajcarskim mówiliśmy dawno temu w jednym z naszych poprzednich artykułów. Nawiązując do poprzedniego artykułu poszerzamy temat. Nie będziemy skupiać się na historii i faktach, ale przyjrzymy się indywidualnie niektórym z najsłynniejszych edycji zegarków Vostok Europe.

Treść artykułu

Najsłynniejsze edycje zegarków Vostok Europe

W artykule, o którym wspominamy wcześniej, przyjrzeliśmy się bliżej linii modelowej Gaz-14 dedykowanej legendarnej rosyjskiej limuzynie oraz zegarkowi Vostok Europe z edycji Rocket N1. Aby się nie powtarzać, nie będziemy ich dalej omawiać. Jednakże musimy tu wspomnieć o jednym z modeli – a mianowicie o zegarku Vostok Europe Rocket N1 z oznaczeniem 6S30-2255177. Standardowa solidna wodoodporność, wytrzymałą obudowa oraz praktyczne luminescencyjne wskazówki i indeksy zrobiły na nas dobre wrażenie.

Jakie następne edycje zegarków Vostok Europe należą do najbardziej znanych i jednocześnie najpopularniejszych wśród klientów?

Zegarek Vostok Europe Lunokhod-2

Jeśli chodzi o najsłynniejsze edycje zegarków Vostok Europe, na uwagę zasługuje również linia modeli Lunokhod-2. Zegarek z tej edycji jest bezpośrednim nawiązaniem do topowego łazika Lunokhod-2, który wylądował na Księżycu w ramach radzieckiego programu 15 stycznia 1973 roku. Lunokhod-2 działał przez około 4 miesiące, pokonując rekordowe 37 kilometrów. Podczas nich zarejestrował 86 zdjęć panoramicznych i ponad 80 000 ujęć telewizyjnych. Ponadto brał udział w kilku testach i eksperymentach.

Zegarek Vostok Europe Lunokhod-2

Zegarek Vostok Europe Anchar

Z kosmosu przenosimy się w głąb oceanu, który kiedyś przemierzał słynny radziecki okręt podwodny K-162 „Anchar”. Przeszedł on do historii jako najszybszy okręt podwodny na świecie. W latach 70-tych ubiegłego wieku podczas testów osiągał prędkość do 82,8 km / h. Nawiązując do tego „tytanowego potwora” nie sposób nie wspomnieć o zegarku Vostok Europe Anchar, a mianowicie modelu NH35-510C530, który posiada automatyczny napęd i wysoką wodoszczelność dochodzącą do 300 m.

Zegarek Vostok Europe Almaz

Linia modeli Almaz ma na celu upamiętnienie słynnej radzieckiej stacji kosmicznej utworzonej na początku lat 60. Ta edycja jest pełna oryginalnie wyglądających zegarków, w których dominują modele ze skórzanymi paskami. Znajdziesz wśród nich zarówno egzemplarze z napędem automatycznym, jak i zegarki w doskonałych kolorach i materiałach. Przykładem jest model w kolorze różowego złota z oznaczeniem produktu 6S11-320B262.

Zegarek Vostok Europe z wydania Almaz Space Edition

Zegarek Vostok Europe Expedition

Także zegarek Vostok Europe Expedition zasługuje na szczególną uwagę. Wysokiej jakości egzemplarze z tej edycji nawiązują do radzieckiego lodołamacza, który w okresie od 6 czerwca 1937 r. do 19 lutego 1938 r. przetransportował czterech polarników w ramach wyprawy The North Pole-1.

Czarny zegarek Vostok Europe ze skórzanym paskiem

Inne znane edycje zegarków Vostok Europe

Portfolio litewskiej marki Vostok Europe to nie tylko edycje Gaz-14, Rocket N1, Lunokhod-2, Anchar, Almaz i Expedition. Dowodem na to są też inne znane zegarki Vostok Europe, takie jak Expedition Everest Underground, Energia, Ekranoplan czy Undiné. Ale o tych może następnym razem.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​