Eleganckie i jednocześnie ponadczasowe – takie są zegarki Zeppelin

Eleganckie zegarki Zeppelin
Facebook
LinkedIn

Zegarki lotnicze mają ugruntowaną pozycję w branży modowej. W swoim portfolio promuje je wielu światowych marek. Niektóre z nich prezentują je jako dodatkowy asortyment, dla innych to najważniejsze produkty. Można stwierdzić, że do drugiej kategorii należy niemiecka firma Zeppelin. Jej modele, zegarki Zeppelin, należą do najbardziej przystępnych cenowo lotniczych zegarków na rynku. Towarzyszy im ciekawa historia, w której główną rolę odgrywają sterowce.

Treść artykułu

Historia firmy Zeppelin

W związku z historią firmy Zeppelin nie sposób nie wspomnieć firmę POINTtec, która jest jednym z największych niemieckich producentów zegarków. Została założona w 1987 r. głównie dzięki Wilhelmie Birku. Firma POINTtec następnie wprowadziła na rynek interesujące marki, które odniosły sukces – mianowicie Maximilian Munchen i Junkers. Później, konkretnie w 2002 r., wprowadziła na rynek zegarek Zeppelin.

Zegarki Zeppelin - modele

Od sterowców po zegarki Zeppelin

Czy wiedziałeś, że zegarki Zeppelin noszą imię niemieckiego hrabiego Ferdinanda von Zeppelina? Ten znany wynalazca był w XX wieku znanym pionierem sterowców. Właśnie dlatego mają zegarki Zeppelin w swoim logo sterowce. Nawiasem mówiąc, wspomniane sterowce były w czasach von Zeppelina ucieleśnieniem najbardziej eleganckiego i najważniejszego środka transportu.

Zapamiętaj: Oprócz logo w postaci sterowca, integralną częścią zegarków Zeppelin jest charakterystyczny slogan „Pioneers of the Sky“, w tłumaczeniu „Pionierzy nieba“.

Jakie są zegarki Zeppelin?

Zegarki Zeppelin są od niepamiętnych czasów kojarzone z lotnictwem. Ich design jest do tego naturalnie dostosowany. Charakteryzują się wielką tarczą analogową, wygodnym paskiem skórzanym, dobrze czytelnymi danymi oraz charakterystycznymi koronkami. Ogólnie zegarki Zeppelin wyglądają elegancko i jednocześnie ponadczasowo. W ofercie na rynku latają tak subtelnie jak sterowce na niebie.

Damski zegarek Zeppelin

Wyprodukowane w Niemczech?

Chociaż zegarki Zeppelin kojarzą się z oznaczeniem „Made in Germany“, więc  „Wyprodukowane w Niemczech“, wielu istotnych komponentów pochodzi od zewnętrznych dostawców z innych krajów, np. mechanizm ETA lub Ronda. Jednak to, co znacznie bardziej zainteresuje klientów końcowych, jest stosunek jakości do ceny. I właśnie pod tym względem zegarki Zeppelin są na bardzo wysokim poziomie. Po prostu, za przystępną cenę możesz mieć bardzo przyzwoity zegarek.

Które zegarki Zeppelin warto wybrać?

Następujący wybór na pewno zachwyci głównie przedstawicieli męskiego pokolenia, ew. panie szukające prezenty dla panów. Wybraliśmy dwa modele zegarków męskich Zeppelin, które zainteresują przede wszystkim eleganckim designem.

Nasz wybór rozpoczniemy od zegarka męskiego Zeppelin z kodem produktu 7680-1. Ten model z chronografem i tachymetrem posiada piękną tarczę w stylu retro. Dodatkowo przyciąga uwagę wyrazistą koronką, którą uzupełniają dwa przyciski, czysta koperta ze stali nierdzewnej i niesamowicie wygodny pasek skórzany brązowego koloru. 

Podobnie jak poprzedni model, polecamy również nieco prostszy zegarek Graf Zeppelin 7642-1. Ponieważ ich tarcza nie jest wyposażona w budzik z chronografem, obok jego koronki naturalnie brak przycisków. Warto jednak wspomnieć i zwrócić uwagę na jego wygodny pasek skórzany, tym razem czarnego koloru oraz dobrze czytelne liczby, charakterystyczne dla zegarków Zeppelin.

Zegarek Graf Zeppelin 7642-1

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​