Najbardziej znane amerykańskie zegarki, które powinieneś znać 

Najbardziej znani przedstawiciele amerykańskich zegarków - Timex, Hamilton, Bulova.
Facebook
LinkedIn

O amerykańskich zegarkach nie mówi się tak często, jak przykładowo o zegarkach szwajcarskich. I to pomimo tego, że ich produkcja była od samego początku zaawansowana. Oto najbardziej prestiżowe amerykańskie zegarki, które warto znać.

Treść artykułu

Różnicę między amerykańskimi i szwajcarskimi zegarkami należy szukać w historii

Pod koniec XIX wieku Amerykanie były w czołówce światowego zegarmistrzostwa. Produkowali tak rewolucyjne zegarki, że w 1870 roku został szwajcarski inżynier Jacques David wysłany do Ameryki, aby szpiegować przemysł zegarmistrzowski. Odkrył, że w przypadku masowej produkcji, amerykańskie zegarki znacznie go wyprzedziły. Jednak, podczas drugiej wojny światowej amerykańskie zegarmistrzostwo doznało gwałtownego upadku i zniknęło. Szwajcaria była neutralna i nadal produkowała szwajcarskie zegarki.

Najlepsze amerykańskie zegarki

Amerykańskie zegarki mogą pochwalić się świetnymi funkcjami lub trendowym designem modowym. Wielu amerykańskich marek zegarków produkuje bardziej designerskie akcesoria modowe niż klasyczne zegarki. Oto lista najbardziej znanych amerykańskich zegarków.   

1. Weiss Watch Company

Historia i tradycja wciąż żyją w ręcznie produkowanych zegarkach firmy Weiss Watch Company. Do produkcji tych zegarków wykorzystywane są stare metody przemysłowe i materiały najwyższej jakości– stal 316L (koperty), mosiężne tarcze lub szafirowe szkiełka. Amerykańskie zegarki firmy Weiss Watch Company emanują kunsztem rzemieślniczym.

Amerykański zegarek Hamilton Ventura pojawił się również w słynnym filmie Men in Black

2. Hamilton

Chociaż zegarki Hamilton pochodzą z Ameryki, obecnie są własnością szwajcarskiej firmy Swatch. Firma Hamilton powstała w Pensylwanii w 1892 roku. Od początku produkcji zdobyła klientów dzięki precyzji i doskonałej jakości mechanizmów stosowanych w zegarkach kieszonkowych.

3. Bulova

Firma Bulova została założona w 1875 roku przez Josepha Bulova, który wyemigrował z Czech. Nie są to jednak klasyczne zegarki. Są znane ze swojej technologii, którą zaprojektował Max Hetzel. Była to technologia, w której zegarki mierzyły czas dokładniej niż jakiekolwiek inne w tym czasie. Obecnie jednak w zegarkach Bulova stosowane są szwajcarskie lub japońskie mechanizmy. Obecnie są zegarki Bulova montowane w Szwajcarii lub w Azji. Od 2008 roku zostały przejęte przez markę Citizen, chociaż firma Bulova nadal ma swoją siedzibę w Nowym Jorku.   

4. RGM

Firma RGM produkuje jedne z najlepszych amerykańskich zegarków automatycznych. Zegarki RGM zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek w 1992 roku. Założycielem firmy jest Roland G. Murphy, który do każdego modelu włożył swoją pasję. Są to zegarki o odważnym designie.

Timex to najbardziej znana amerykańska marka zegarków

5. Timex

Najbardziej znana amerykańska marka zegarków produkuje zegarki Timex. Co ciekawe, zegarki zostały pierwotnie zaprojektowane w firmie The Waterbury Clock Company. Firma ta została założona w Connecticut w 1857 roku. Jednak po drugiej wojnie światowej Thomas Olsen postanowił zaprojektować tani i prosty mechanizm zegarowy – Model 21 – który nie miał wykończenia powierzchni. Nie był nawet dokładny. Jednak był sprzedawany w tanich sklepach oraz kioskach i odniósł duży sukces. W taki sposób zegarki Timex trafiły do różnych zakładów w Ameryce, Europie lub Azji. Obecnie amerykańskie zegarki Timex mają reputację zegarków modowych, charakteryzujących się dokładnością i dobrą ceną. 

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​