Najbardziej znane edycje Seiko: Zegarki od mistrza innowacji

Przyjrzeliśmy się najbardziej znanym edycjom marki Seiko
Facebook
LinkedIn

Pod nazwą Seiko kryje się japoński zegarmistrz z niezwykle bogatym portfolio pierwszeństw i innowacji. Jedna z najstarszych marek zegarkowych na aktualnym rynku może pochwalić się pierwszym zegarkiem kwarcowym, pierwszym zegarkiem cyfrowym i pierwszym zegarkiem analogowym z kwarcowym mechanizmem i chronografem lub pierwszym chronografem nurkowym w tytanowej i ceramicznej kopercie. Dziś jednak przyjrzymy się bliżej współczesnym zegarkom tej wyjątkowej marki zegarkowej. Przedstawimy najpopularniejsze edycje Seiko, do których producent również w XXI. wieku projektuje swoje dążenie do perfekcji i ponad 140-letnią tradycję zegarmistrzowską.

Treść artykułu

Firma Seiko w dzisiejszych czasach

Seiko Group Corporation, powszechnie znana jako Seiko, jest jedyną firmą zegarmistrzowską poza Rolexem, która projektuje i produkuje wszystkie komponenty sama we własnym zakresie. We własnym zakresie również montuje, kontroluje i wysyła wysokiej jakości zegarki. Stosuje własne kwarcowe, kinetyczne, solarne i mechaniczne mechanizmy. Swoje obecne produkty oferuje w wielkich edycjach:  

 •     Seiko Prospex
 •     Seiko Presage
 •     Seiko Astron
 •     King Seiko
 •     Seiko 5 Sports
 •     Seiko Coutura
 •     Seiko Diamond Collection

Najpopularniejsze edycje Seiko

Japońska marka Seiko ma obecnie na rynku mnóstwo produktów, wśród których oprócz zegarków naręcznych można znaleźć przykładowo również elektroniczne   metronomy i urządzenia do strojenia instrumentów muzycznych. Dziś jednak przyjrzymy się bliżej najpopularniejszym na obecnym rynku edycjom Seiko.

Edycja zegarków Seiko Prospex jest szczególnie ceniona przez zwolenników outdooru

Seiko Prospex

Edycja Seiko Prospex jest przeznaczona do miłośników sportu i przygód w wodzie, na niebie i lądzie. Zegarki sportowe z tej kolekcji są wysoko odporne, niezawodne i bezpieczne, co czyni je idealnymi dla fachowców przekraczających swoje granice. Oprócz wysokiej jakości zegarków nurkowych i outdoorowych chronometrów znajdziesz wśród nich także zegarki dla miłośników miejskiego życia. Czyli modele zainspirowane zegarkami nurkowymi Seiko z lat 70-tych lub serię zegarków zainspirowaną speedtimerem z 1969 roku. Seiko wyposaża modele Prospex w mechanizmy mechaniczne Caliber 8L35 lub Chronograph Caliber 8R.

Seiko Presage

Presage reprezentuje połączenie japońskiej estetycznej wrażliwości i tradycyjnego rzemiosła z mechanicznymi umiejętnościami zegarmistrzowskimi. Zegarki Seiko z tej kolekcji charakteryzują się wyrafinowanym designem, najlepszą jakością i długą żywotnością. Producent wyposaża je w mechaniczne i automatyczne mechanizmy kalibru 4R i 6R z technologią Spring Drive, zapewniającą wysoką precyzję. Cechą wyróżniającą edycję Seiko Presage są eleganckie emaliowane tarcze chronione za pomocą zakrzywionego szkiełka szafirowego gwarantującego doskonałą czytelność bez optycznych deformacji. Zdecydowana większość zegarków z tej kolekcji jest wyposażona w pasek skórzany lub bransoletkę stalową, co im dodaje klasyczny, czasem nawet odrobinę vintage wygląd.

Edycja Seiko 5 jest jedną z najpopularniejszych

Seiko 5 Sports

Edycja Seiko 5 Sports została wprowadzona na rynek w latach 60-tych XX. wieku. Niemiał od razu zdobyła serca miłośników zegarków mechanicznych. Zawdzięczała to połączeniu wysokiej niezawodności, wytrzymałości i wydajności. Aktualna oferta  Seiko 5 Sports kontynuowała tę dobrą tradycję zegarmistrzowską i zaprezentowała ją w nowym designie. Popularna edycja je obecnie dedykowana młodszemu pokoleniu i głównie tym, którzy szukają pierwszego „prawdziwego“ zegarka. Sam pomysł sugeruje połączenie jakości zegarmistrzowskiej i dobrej ceny. Aby przyjrzeć się bliżej zegarkowi Seiko 5 Sports, musimy przeprowadzić analizę cyfry 5 w nazwie. Nie jest ona przypadkowa. Cyfra 5 gwarantuje pięć parametrów, które spełnia każdy zegarek z tej edycji Seiko:

 •     Napęd automatyczny
 •     Wyświetlanie dnia i daty
 •     Akceptowalna wodoodporność
 •     Koronka na godzinie czwartej
 •     Wytrzymała koperta i bransoletka

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​