Zegarki Bering: Minimalizm zainspirowany arktycznym pięknem

Zegarki Bering z dumą nawiązują do swojego słynnego pochodzenia
Facebook
LinkedIn

Połączenie minimalistycznego duńskiego designu z maksymalną trwałością. Ponadczasowe zegarki Bering w ciągu 15 lat, tzn. od swojego pojawienia się na rynku, zdobyły niezwykłą przychylność klientów. Zawdzięczają to modnemu eleganckiemu designowi z wyrafinowanymi detalami, materiałom o najwyższej jakości i dobrym cenom. Jeśli szukasz wysokiej jakości i dobrze wyglądającego zegarka, który nie zrujnuje Twojego budżetu, zwróć razem z nami uwagę na markę Bering.

Treść artykułu

Ciekawa historia marki Bering

Można powiedzieć, że historia młodej duńskiej marki ma dwa początki. Pierwszy to rok 1728. Wówczas duński nawigator w służbach Rosji, Vitus Bering, wyruszył na ryzykowną eksplorację Oceanu Arktycznego. Oprócz odkrywania i opisywania nieznanych wcześniej części Arktyki, jako pierwszy na świecie przepłynął przez Cieśninę Beringa, która do dziś nosi jego nazwisko. Zegarki Bering również noszą jego nazwisko. Dlaczego?

Pomnik poświęcony Vitusowi Beringowi
Źródło: Wikipedia

Narodziny marki Bering

Dokładnie 280 lat po tym, jak Bering, wylądował na lodowej powierzchni Arktyki, powtórzył to inny duński poszukiwacz przygód Rene Kaersków. Oczarowany czystością i prostotą nieskończonej się białej przestrzeni wrócił do Danii z nową wizją biznesową: produkować wysokiej jakości zegarki, które byłyby tak piękne, jak sama lodowata Arktyka. Wraz ze swoimi partnerami biznesowymi założył w 2008 roku nową markę zegarkową. Nazwisko Bering idealnie pasowało do koncepcji filozoficznej i designerskiej.

Jakie są zegarki Bering?

Duńską markę Bering można zaliczyć do najbardziej luksusowych modnych firm zegarmistrzowskich. Głównym znakiem rozpoznawczym producenta jest prosty i jednocześnie oryginalny design, który przyciąga uwagę. To jest oczywiście uzupełnione o wysokiej jakości materiały i precyzyjne wykonanie.

Koncepcja designerska zegarków Bering

Kluczową cechą zegarków Bering jest ich minimalistyczny ponadczasowy design. Nieskomplikowane jednokolorowe tarcze są zwykle wyposażone tylko w proste cyfry lub indeksy i sygnaturę producenta. Wybrane modele mają wyjątkowo cienkie koperty, których grubość nie przekracza 5,5 lub 6 mm. Niektóre damskie zegarki Bering wyróżniają się czystą tarczą bez indeksów. Wśród zegarków Bering można znaleźć modele z eleganckim zdobieniem, ogromną popularnością cieszą się kryształy Swarovskiego lub cyrkonie.

Wśród kolorów dominują podstawowe i naturalne odcienie, takie jak niebieski, zielony, biały i czarny. Męskie zegarki Bering mogą być nieco bardziej skomplikowane. W ofercie można znaleźć również modele z kilka subtarczami lub obrotową lunetą, które jednak zawsze zachowują elegancki minimalistyczny design. Większość zegarków jest wyposażona w stalową bransoletkę, ale pojawiają się też modele z klasycznym paskiem skórzanym. Szczególnie popularna jest również stalowa bransoletka mediolańska.

Zegarek Bering 14539-363

Parametry techniczne zegarków Bering

Bering kładzie duży nacisk na dobór materiałów najwyższej klasy. Stosuje nierdzewną stał chirurgiczną, tytan i ceramikę. Swoje tarcze chroni szkiełkami szafirowymi. Zegarki Bering mogą więc pochwalić się wysoką wytrzymałością

i długą żywotnością. Większość zegarków w katalogach marki jest napędzana mechanizmem kwarcowym Miyota, ale w ofercie można znaleźć również zegarki solarne Bering wyposażone w mechanizm Seiko.

Wodoodporność jest na poziomie 30, 50 lub 100 m, co w zupełności wystarcza w przypadku eleganckich i modnych zegarków. Wskazówki i indeksy posiadają luminescencję. Zegarki Bering są funkcjonalnie proste – najczęściej spotykaną cechą jest wyświetlanie daty, ew. dnia w tygodniu.  

Gdzie są produkowane zegarki Bering?

Marka Bering ma swoją siedzibę w Danii, mianowicie w portowym mieście Abenra. Zegarki są dla niej produkowane w Chinach. Marka wyposaża je w japońskie mechanizmy.

Ile kosztują zegarki Bering?

Zegarki Bering należą do mniej drogich. Najtańsze modele damskie można kupić od 450 – 550 zł, natomiast ceny w katalogach osiągają maksimum na poziomie około 1 350 zł.

Jaki jest styl zegarków Bering?

Zegarki Bering należą do kategorii modowych i eleganckich. Możesz je nosić zarówno na co dzień do pracy, jak i na formalne okazje i towarzyskie spotkania. Świetnie pasują do mniej formalnych strojów i wyróżniają się w połączeniu z koszulą lub marynarką.

Inne produkty z katalogu marki Bering

Choć zegarki są w centrum uwagi producenta, w jego katalogach znajdziesz również gustowną stalową biżuterię w dobrych cenach, którą charakteryzuje duński minimalistyczny design z prostymi liniami i szerokimi możliwościami kombinowania. -Damskie kolekcje zawierają pierścionki, bransoletki i koraliki oraz minimalistyczne kolczyki sztyfty lub kolczyki kółka. W ofercie biżuterii męskiej znajdziesz pierścionki i bransoletki. Biżuterię i zegarki Bering można łatwo wzajemnie łączyć i z gustem dopasować do siebie.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​