Top edycje zegarków Festina, które podbiły serca klientów

Przedstawiamy Ci najlepsze edycje zegarków Festina
Facebook
LinkedIn

Marka, która przekracza modę i wyznacza trendy, za którymi podążają inni. Festina jest synonimem elegancji, funkcjonalności, stylu i sportowego ducha w świecie zegarmistrzostwa. Niesie ze sobą wartości wspólne dla wszystkich bez względu na płeć, pochodzenie lub kulturę. Zegarki Festina są przeznaczone użytkownikom, szukającym jakość w rozsądnej cenie. Które z kolekcji tego popularnego producenta zyskały najwięcej fanów? Przedstawiamy przegląd top edycji od marki Festina.

Treść artykułu

Krótko o marce Festina

Festina jest częścią grupy Festina Group, która obejmuje również inne odnoszące sukces marki, takie jak Lotus, Calypso lub Jaguar. Siedziba spółki znajduje się w Barcelonie, ale Festina ma swoje fabryki również w Szwajcarii i w Azji. W świecie zegarmistrzostwa była odpowiedzialna za kilka innowacji. Przypisuje sobie popularyzację chromu, tytanu oraz pokazywania fazy księżycowej. Jej nazwa kojarzy się ze światem kolarstwa oraz twarzą słynnego Gerarda Butlera, który jest obecnie jej głównym ambasadorem.

Festina to jedna z najszybciej się rozwijających marek we współczesnej branży zegarmistrzowskiej. Posiada swoje przedstawicielstwa w 90 krajach świata. Jej obecne statystyki kształtują się na poziomie 5 milionów sprzedanych zegarków rocznie. Ponad 13 000 klientów codziennie kupuje męskie i damskie zegarki Festina. Z których edycji wybierają najczęściej?

Top edycje marki Festina

Ambicją Festiny jest, aby swoimi zegarkami przemawiała do całego spektrum klientów od fanów sportu, nowoczesnych miejskich ludzi po mężczyzn i kobiety z zamiłowaniem do mody i aktualnych trendów. Obecnie robi to w 14 edycjach. Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych.

Festina Chrono Bike

Marka Festina połączyła swoją imię ze światem kolarstwa w 1992 roku, kiedy została oficjalnym chronometrażystą Tour de France. Pierwsze modele kultowej edycji Festina Chrono Bike zostały wprowadzone na rynek 2003. Od tego czasu Festina regularne co roku wypuszcza nowe gamy zegarków kolarskich. Kolekcja chronografów jest jednocześnie najlepiej sprzedającą się edycją marki. Charakteryzuje się wysoką jakością i odważnym sportowym designem. Festina stara się wprowadzić do poszczególnych zegarków ciekawe detale zainspirowane elementami roweru.

Jedna z najsłynniejszych edycji zegarków od Festina - Chrono Bike

Festina The Originals

Wraz z edycją The Originals Festina zapowiada powrót do swoich korzeni, którymi jest silny sportowy duch. Pierwsze modele tej kolekcji wprowadził producent na rynek tylko w 2017 roku. Charakteryzują się odważnymi paskami w żywych kolorach ze skóry lub gumy, które doskonałe pasują do detali tarczy. Chronograf, kilka subtarcz czy luneta pełniąca funkcję tachymetru to oczywistość w modelach sportowych. Co ciekawe, producent wprowadził na rynek pod nazwą Festina The Originals Diver w ramach tej kolekcji również szereg wysokiej jakości zegarków nurkowych. Wodoodporność tego zegarka jest na poziomie 20m.

Elegancki zegarek z edycji Festina Titanium

Festina Titanium

Zegarki w klasycznym eleganckim designie i w niezwykle wytrzymałym wykonaniu wprowadziła Festina na rynek w ramach kolekcji Titanium. Jeśli szukasz model, który przetrwa mimo trendów modowych i codziennemu użytkowaniu, zajrzyj do tej wyjątkowo udanej edycji. Cechą charakterystyczną tego zegarka jest tytan, ekstremalnie odporny metal o niskiej wadze. Popularność tytanu opiera się również na jego hipoalergicznych właściwościach i niskiej przewodności cieplnej, która zapewnia komfort podczas noszenia. Koperty tytanowe modeli z tej edycji są uzupełnione o paski skórzane lub bransoletki tytanowe.

Festina Classic

Kolejna niezwykle popularna edycją marki Festina charakteryzuje się klasycznym, czasem nawet retro lub vintage designem. Klasyka w rozumieniu Festiny to elegancja, prosta praktyczność, podstawowe kolory, metalowe detale i wysokiej jakości skóra. Na zegarkach z edycji Festina Classic nie znajdziesz żadnych funkcjonalnych gadżetów ani designerskich ozdób. Tarcze nie są przeładowane, jak to zwykle bywa w przypadku współczesnych zegarków. Dzięki temu zapewniają dobrą czytelność i proste odczytanie godziny. Wielkim plusem modeli z tej edycji jest również dobra cena.

Jeśli nie zidentyfikowałeś się z żadną z wyżej opisanych top edycji Festina, polecamy zapoznać się z innymi udanymi kolekcjami z produkcji tej popularnej marki. Fani sportowych chronografów również znajdą coś dla siebie w edycji Festina Chrono Sport. Miłośników luksusu zwrócą uwagę na wyjątkowość edycji Festina Prestige. I wreszcie, istnieje zróżnicowana edycja Festina Multifunction z ambicją zaspokojenia potrzeb różnych użytkowników.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​