Trendy zegarkowe 2023: Inteligentne technologie będą na czele wraz z ekologią

Trendy zegarkowe na 2023 rok będą zdominowane przez zegarki smart
Facebook
LinkedIn

Podobnie jak wiele innych branż dotkniętych epidemią, również branża zegarmistrzowska w tym roku znowu ożyła. Ożywienie siły nabywczej i przesunięcie znacznej części zakupów na platformy e-shopów wskazuje na potencjalny wzrost rynków zegarkowych. Wizjonerzy przewidują nawet niezwykły boom w branży zegarków w 2023 roku. Producenci przygotowują się do tego i wprowadzają do swoich kolekcji najgorętsze nowości. Więc jakie będą trendy zegarkowe w 2023 roku? Na nadgarstki założymy klasyczne jak i eleganckie modele.

Treść artykułu

Minimalistyczny klasyk

Minimalizm kilka sezon temu przeszedł ze świata mody do branży zegarmistrzowskiej i trendy na 2023 rok mówią, że minimalnie utrzyma swoją popularność. Proste tarcze z okienkiem datownika bez zbędnych komplikacji, proste drobne koperty, metalowe bransoletki lub paski z prawdziwej skóry. Minimalistyczne zegarki 2023 roku będą przybierać formę klasycznych modeli, jakie może znasz z nadgarstków swoich rodziców lub dziadków. Będą praktyczne i jednocześnie eleganckie.

Minimalizm nie zniknie z zegarków nawet w 2023 roku

Sportowe zegarki

Zdrowy styl życia, fitness i aktywności sportowe poruszają światem. Dosłownie i metaforycznie. Tak jak społeczeństwo zaczyna wstawać z kanapy i poświęcać więcej czasu na ruch, tak samo rośnie popularność sportowych modeli. Zegarki sportowe si v roku 2023 zachowają swój obecny design w postaci masywnych kopert, skomplikowanych tarcz z subtarczami i luneta i odważnych koronek. Nacisk zostanie położony na ich praktyczne właściwości takie jak wysoka wodoodporność, trwałość, długa wytrzymałość i niska waga zapewniająca komfort podczas noszenia. Stwarza to dużo miejsca na zastosowanie tytanu.

W związku z popularnością zegarków sportowych można w przyszłym roku oczekiwać również masywniejszy rozwój kolekcji przeznaczonych do wypoczynku i aktywności outdoorowych. Zainteresowanie wzbudzą także zegarki nurkowe, zegarki dla myśliwych i rybaków lub zegarki taktyczne idealne dla zwolenników outdoorowych i ekstremalnych sportów.

Zegarki smart

Zegarki smart będą w 2023 roku pierwszym wyborem konsumentów. Oczekuje się, że ponad 60% wszystkich użytkowników, którzy w przyszłym roku dokonają zakupu zegarka, założy je na nadgarstek. Jednocześnie optymistyczne prognozy stawiają wysokie wymagania rozwojowi nowoczesnych technologii. W związku ze wspomnianą wyższą świadomością społeczeństwa na temat zdrowia, rozwój funkcji smart prowadzi do jeszcze lepszego monitorowania funkcji życiowych, aktywności, ruchu i temperatury ciała. Nowoczesne smartwatche powinny być w porównaniu do swoich poprzedników bardziej praktyczne. Nacisk zostanie położony głównie na wysoką wytrzymałość i długą żywotność.

Ekologiczne materiały i technologie

Wraz z rosnącą populacją świadomych ekologicznie konsumentów, rosną również wymagania dotyczące etycznej i odpowiedzialnej produkcji przemysłowej. Nie inaczej jest w branży zegarmistrzowskiej. Priorytetem są zrównoważone materiały z długą żywotnością. Ekologicznym wyborem są również zegarki ze solarnym lub kinetycznym napędem, które do działania nie potrzebują klasyczną baterię. W tym kontekście podkreśla się także wysoka żywotność zegarka i na pierwszy plan wysuwają się wysokiej jakości modele, nawet luksusowe modele.

Trendy zegarkowe w 2023 roku zdominują ekologiczne materiały

Damskie trendy zegarkowe 2023

Choć świat zegarmistrzostwa wciąż jest orientowany na męską klientelę, w ostatnich sezonach dynamicznie rozwijał się również segment damski. Zegarki damskie są obecnie na szczęście daleko w tyle za małymi tarczami z masy perłowej ozdobionymi błyszczącymi kamieniami oraz za masywnymi modelami zapożyczonymi z kolekcji męskich. Co przewidują dla pań trendy zegarkowe 2023?

Masywny rozwój funkcji

Branża zegarmistrzowska dostosowała się do tego, że kobiety obecnie interesują się zegarkami nie tylko z estetycznego punktu widzenia. 2023 rok przyniesie więcej automatycznych zegarków damskich i modeli z komplikacjami. Może to być cokolwiek od wyświetlania daty i dnia tygodnia po wskaźnik fazy księżyca.

Zegarki uniseks

Coraz więcej kobiet poszukuje zegarków do noszenia na co dzień, które niekoniecznie muszą być pokryte błyszczącymi aplikacjami. Producenci odpowiadają na ich wymagania także praktycznymi uniseks modelami, które pasują do drobnego nadgarstku kobiety, jak i do mocniejszej ręki. Trendy zegarkowe 2023 sprzyjają również uniwersalnym zegarkom.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​