Orient kontra Seiko: Jak wybrać pomiędzy dwoma japońskimi gigantami?

Japońskie zegarki Orient a Seiko
Facebook
LinkedIn

Chociaż Orient jest spółką zależną Seiko Epson od 2009 roku, te dwie wiodące ikony japońskiego zegarmistrzostwa nadal działają niezależnie i osobno. Obydwa reprezentują swego rodzaju skrzyżowanie tradycyjnego rzemiosła i innowacji. Cechuje je bogata historia, dążenie do doskonałej precyzji przy zachowaniu korzystnej ceny oraz nazwa daleko wykraczająca poza granice Japonii. Ale który z nich świeci jaśniej na wyimaginowanym, gwiaździstym zegarmistrzowskim niebie? W naszym porównaniu Orient vs. Seiko, dowiesz się, jakie unikalne cechy wyróżniają tych dwóch kultowych japońskich producentów zegarków.

Treść artykułu

Krótka historia marek Orient i Seiko

Obaj japońscy giganci mogą poszczycić się bogatym dziedzictwem sięgającym przełomu XIX i XX wieku. Każdy z nich zanotował na swojej drodze do teraźniejszości kilka ważnych kamieni milowych, które ukształtowały ich tożsamość i przeniosły ją do obecnego kształtu.

Z historii marki Orient

Japoński producent zegarków Orient został założony w 1901 roku w Tokio. Pierwotnie był to sklep z importowanymi zegarkami, który w kolejnej dekadzie rozszerzył swoją działalność o produkcję złotych kopert. Firma rozpoczęła produkcję zegarków naręcznych dopiero w 1936 roku.

Pierwszy kultowy zegarek Orient Star pojawił się na rynku w 1951 roku. Japoński zegarek szybko zyskał zasłużoną pozycję wśród luksusowych czasomierzy i zapewnił marce widoczność. W latach 80-tych Orient założył swoje centrum techniczne, które jest dowodem jego wysiłków na rzecz produkcji wysokiej jakości zegarków. Z takim nastawieniem producent działa na rynku do dziś.

Zegarek męski Seiko

Z historii marki Seiko

Marka Seiko powstała jako mały sklep z zegarkami i biżuterią w Tokio w 1881 roku. 11 lat później założyła fabrykę zegarków, a w 1913 roku wprowadziła na rynek swój pierwszy zegarek naręczny Laurel.

Do najważniejszych momentów w historii marki należy zaliczyć rok 1959, kiedy na rynek wprowadzono niezwykle popularną premium linię Grand Seiko, oraz koniec lat 60., kiedy marka zrewolucjonizowała cały sektor zegarków swoim Seiko Astron. Był to pierwszy na świecie zegarek kwarcowy.

Orient kontra Seiko: Porównanie

Chociaż cechy wyjątkowych japońskich zegarmistrzów pokrywają się pod wieloma względami, nadal istnieją pewne specyficzne cechy, w których każdy z nich wyróżnia się. Przedstawmy je więc bliżej.

Zegarek męski Orient

Zalety marki Orient

Orient stawia przede wszystkim na wyrafinowanie i precyzję kalibrów mechanicznych. Wiele mechanizmów średniej klasy z jego produkcji jest porównywalnych lub nawet bardziej skomplikowanych i precyzyjnych niż ich droższe odpowiedniki marki Seiko.

Kolejną wielką zaletą marki Orient jest design zegarka. Podczas gdy Seiko skupia się głównie na klasyce, Orient jest bardziej kreatywny, żywy i pełen temperamentu. Dzięki temu zachowuje się jak młodszy, bardziej kreatywny brat cenionej i starszej marki Seiko.

Marka Orient jest również powszechnie znana ze względu na przystępną cenę swoich zegarków, co sprawia, że ​​jest bardzo preferowana na niektórych specyficznych rynkach regionalnych.

Zalety marki Seiko

Na tle Orientu Seiko wyróżnia się nazwą. To marka rozpoznawalna na całym świecie i legenda zegarmistrzostwa. W latach 2015-2016 została nawet uznana za markę roku obok takich gigantów jak Apple, Louis Vuitton, Mercedes Benz czy Google. W obszarze świadomości marki Seiko ma absolutną przewagę.

Producent wyróżnia się także dojrzałością technologiczną. Seiko to znana innowator, który stara się przesuwać granice i wyznaczać kierunki. Od czasu rewolucji spowodowanej kwarcem nieustannie wprowadza na rynek nowe produkty i przełomowe technologie.

Różnorodność oferty to także zaleta Seiko. Marka skupiająca się na designie, przede wszystkim klasycznym i sportowym, stara się sięgać także po stylizacje awangardowe i bardziej kreatywne. Przede wszystkim jednak wyróżnia się szeroką gamą cenową swoich produktów, w ramach której każdy może wybierać. W katalogach znajdziesz wysokiej jakości zegarki w przystępnej cenie, a także produkty premium, takie jak kolekcja Grand Seiko.

Porównanie Orientu kontra Seiko odkrywa, że ​​każdy z zegarmistrzów ma swój indywidualny urok. Jeśli szukasz znanej na całym świecie marki i wyrafinowanego technologicznie zegarka, wybierz Seiko. Jeśli jednak wolisz przystępną cenę i interesuje Cię automat średniej klasy, Orient z pewnością będzie Ci odpowiadał.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​