Serial pierwsze zegarki: Wskazówki dotyczące zakupu pierwszego szwajcarskiego zegarka

Wskazówka dotycząca pierwszego szwajcarskiego zegarka
Facebook
LinkedIn

Szwajcarskie zegarki mają swój magiczny urok, który motywuje doświadczonych konsumentów do wydania setek, a nawet tysięcy złotych na coś, co na rynku japońskim kupiliby wielokrotnie taniej. Czy płaci się tylko za uznawany na całym świecie standard „Swiss made”? Albo co sprawia, że ​​te ikony zegarków są tak wyjątkowe? Czy warto w nie inwestować? Jeśli tak, jak wybrać swój szwajcarski produkt spośród różnorodnej i bogatej cenowo oferty? W poniższych wierszach odpowiemy na te pytania i podamy kilka wskazówek dotyczących pierwszego szwajcarskiego zegarka w Twojej kolekcji.

Treść artykułu

Wyjątkowość szwajcarskich zegarków

Dzisiejsze zegarki są na ogół bardzo dokładne. Naprawdę nie musisz inwestować setek złotych, aby móc odczytać godzinę. W tym kierunku japoński zegarek za dziesiątki złotych również będzie Ci niezawodnie służył. Ale nie kupuje się szwajcarskiego zegarka tylko po to, żeby wiedzieć, która jest godzina.

Trwała wartość

Szwajcarskie zegarki są uważane za najwyższej jakości na całym świecie. Oznaczenie zegarka „Swiss made” to znak jakości, który automatycznie zwiększa jego wartość. Dzięki temu zegarki produkcji szwajcarskiej utrzymują swoją cenę na bardzo stabilnym poziomie przez długi czas.

Sztuka zegarmistrzowska

Jednym z powodów, dla których szwajcarskie zegarki są tak popularne, jest ich bogata historia. Każdy model wyprodukowany w Szwajcarii jest ucieleśnieniem lat rzemiosła, stuleci wiedzy i bogatego doświadczenia zbudowanego na sukcesach, porażkach i wytrwałości.

Wytrzymają próbę czasu

Szwajcarskie zegarki nie są produkowane na jeden sezon modowy ani na magiczne dwa lata. Producenci dbają zarówno o jakość materiałów, jak i obróbkę. Dzięki temu zegarki te mają potencjał przetrwania kilku pokoleń. Jeśli planujesz zostawić potomkom coś cennego, może to być szwajcarski zegarek.

Reprezentacyjny wygląd

Szwajcarski zegarek to dodatek, który prezentuje Cię w najlepszym świetle. Jest ponadczasowy i jednocześnie innowacyjny, wygląda luksusowo, ale jednocześnie bardzo poważnie i jest dopracowany w każdym szczególe. Mówiąc najprościej, wygląda dobrze.

Jak wybrać pierwszy szwajcarski zegarek

Jeśli już zdecydowałeś się założyć na nadgarstek zegarek ze znaczkiem „Swiss made”, istnieje kilka kryteriów, które powinieneś dokładnie rozważyć przed zakupem.

Przystępność cenowa

W przypadku szwajcarskich zegarków płacisz nie tylko za wysokiej jakości materiały i precyzyjne wykonanie, ale także za bogate dziedzictwo i silną markę. Dlatego ceny na rynku wahają się od setek złotych do zapierających dech w piersiach liczb. Kupując pierwszy szwajcarski zegarek, mądrze jest zachować grunt pod nogami i dokładnie rozważyć inwestycję. W naszym wyborze skupiliśmy się zatem na zegarkach wysokiej jakości, których ceny sięgają setek złotych.

Rozmiar zegarka

Nawet najlepiej wyglądający zegarek straci swój urok, jeśli założysz go na niewłaściwy nadgarstek. Dlatego przy wyborze należy dokładnie rozważyć wielkość koperty i ogólną konstrukcję zegarka. Solidniejszy nadgarstek wymaga również bardziej charakterystycznego zegarka. Wręcz przeciwnie, subtelniejsza męska dłoń przyciągnie uwagę bardziej dyskretnym modelem o węższym profilu.

Wszechstronność

Wybierz ponadczasowy, klasyczny zegarek do noszenia na co dzień. Jeśli nosisz tylko dżinsy i trampki, możesz zainwestować także w zegarki sportowe. Pamiętaj jednak, że nie będziesz je nosić do marynarki. Wręcz przeciwnie, jeśli koszule i garnitury to Twój codzienny strój, postaw na elegancki model.

Nasze wskazówki dotyczące pierwszego szwajcarskiego zegarka

Oferujemy wybór niedrogich szwajcarskich zegarków niektórych z najpopularniejszych marek na świecie.

Bulova 96B332 – edycja limitowana Joseph Bulova

Szwajcarski zegarek automatyczny z nietypową prostokątną kopertą wchodzi w skład limitowanej edycji z 2019 roku, którą producent nazwał imieniem swojego założyciela. Zegarek wyposażony jest w mechanizm Sellita SW200, który widać przez tylną część koperty. To elegancki model w stylu Art Deco, będący hołdem dla dziedzictwa marki z lat 20. i 30. XX wieku.

Certina DS Super PH500M

Szwajcarski zegarek do nurkowania, który pod względem wzornictwa jest wierną kopią zabytkowego modelu producenta z lat 60-tych. Wyposażony został w automatyczny napęd z warsztatu ETA z 80-godzinną rezerwą chodu i wodoodpornością na poziomie 500 m. W stosunku do wersji oryginalnej wzbogacono go także o szafirowe szkło i świetlne elementy.

Tissot Seastar 2000 Professional Powermatic 80

Kolejny szwajcarski zegarek nurkowy, tym razem z warsztatu Tissot. Stalowa koperta o średnicy 46 mm zapewnia wodoszczelność na poziomie 600 m oraz piękną tarczę z wygrawerowanym motywem fali pokrytą szafirowym szkiełkiem. Zegarek wyposażony jest w automatyczny mechanizm Powermatic 80 Swatch Group, oparty na standardzie ETA 2824 o zwiększonej rezerwie chodu wynoszącej 80 godzin.

Alpina Startimer Pilot Automatic

Szwajcarscy zegarek dla pilotów z automatycznym mechanizmem in-house opartym na napędzie Sellita z rezerwą chodu 38 godzin, tarczą z charakterystycznymi indeksami cyfr arabskich i szafirowym szkiełkiem. W klasycznym designie dominuje odważna koronka charakterystyczna dla współczesnych zegarków dla pilotów.

Tissot Le Locle Powermatic 80

Piękny elegancki szwajcarski zegarek nazwany na cześć miasta, w którym powstała marka Tissot. Okrągłą kopertę o polerowanej powierzchni i tarczy z rzymskimi indeksami uzupełnia stalowa bransoleta. Zegarek tyka na automatycznym mechanizmie Powermatic 80 Swatch Group, opartym na normie ETA 2824 o zwiększonej rezerwie chodu wynoszącej 80 godzin.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​