Psychologia kolorów w zegarmistrzostwie: Co mówi o Tobie Twój zegarek?

Wpływ kolorów na dobór zegarków
Facebook
LinkedIn

Zegarki od lat są nie tylko niezawodnym narzędziem użytkowym do pomiaru czasu. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii coraz bardziej na pierwszy plan wysuwa się ich status modnego dodatku o wyrazistej wartości. Zegarek noszony na nadgarstku wiele mówi o guście, statusie i osobowości użytkownika. Oprócz designu, stylu i marki zegarka, ważną rolę odgrywa tutaj również kolor. Zobacz, jak działa psychologia kolorów w zegarmistrzostwie i co mówią o Tobie kolory na tarczy.

Treść artykułu

Przemysł zegarmistrzowski i psychologia kolorów

Naiwnością byłoby sądzić, że w dzisiejszych czasach wielkich marek zegarków coś działa na zasadzie przypadku. Specjaliści ds. marketingu wiedzą od dawna, że ​​kolory zegarków znacząco wpływają na segmentację spektrum ich klientów. Opierają się na ustaleniach neuropsychologów, które wskazują, że na nasze decyzje zakupowe wpływa nie tylko rozum, ale także na poziomie podświadomości układ limbiczny w naszym mózgu.

Ciekawostka: Jedna ze stosowanych strategii marketingowych dzieli użytkowników zegarków na siedem typów osobowości: poszukiwacz przygód, artysta, zdyscyplinowany, tradycjonalista, harmonijny, otwarty i hedonista. Każdemu z nich przypisano kilka cech i preferowanych kolorów zegarków.

Na przykład mówi się, że żądni przygód wolą kontrastujące czerwone i czarne zegarki. Osoby zdyscyplinowane preferują niebiesko i białe tarcze, harmonijne typy szukają brązu i zieleni, hedoniści odważnego pomarańczu i żółci, tradycjonaliści trzymają się podstawowych kolorów i metalicznych refleksów, a ludzie o otwartych umysłach skłaniają się ku wzorom i zestawieniom kolorów.

Zegarki przez pryzmat psychologii kolorów

Z poniższego zestawienia dowiesz się, co poszczególne kolory zegarków mówią o Tobie i Twojej osobowości. Jeśli otrzymałeś zegarek w prezencie, jego kolor może wskazywać, jak postrzegają Cię inni. Jeśli kupiłeś go sam, odzwierciedla Twoje cechy i preferencje, o których możesz nawet nie być świadomy. W każdym razie, nosząc zegarek w określonym kolorze, wywierasz określone wrażenie na otaczających Cię osobach.

Czarny zegarek Casio

Czarne zegarki

Czerń to kolor uznanej klasyki i minimalizmu. Jest również postrzegany jako mocny kolor w sensie spokojnej pewności siebie, wyrafinowania i elegancji. Jednak niesie ze sobą także pewną dozę mistycyzmu i tajemniczości. Czarny zegarek wskazuje, że nie chcesz zdradzać o sobie wszystkiego, jesteś raczej typem powściągliwym i nieco zamkniętym. Z drugiej strony można z nim wygłądać stabilnie, niezawodnie i zdecydowanie.

Niebieskie zegarki

Niebieski jest ogólnie bardzo popularnym kolorem. To kolor nieba i szerokich oceanów, ściśle związany z naturą, jej siłą i harmonią. Niebieski zegarek emanuje zewnętrznym spokojem, konwencjonalnością i stabilnością moralną. Jeśli wolisz kolor niebieski, prawdopodobnie kierujesz się zasadami, jesteś rzetelny, umiarkowany w swoich działaniach i mniej spontaniczny. Wydajesz się światu godny zaufania. Jest to również jeden z powodów, dla których często na nadgarstkach polityków i wysokich rangą mężczyzn można zobaczyć niebieskie zegarki – starają się one stworzyć wrażenie wiarygodności.

Białe zegarki

Biały to kolor delikatności, czystości i niewinności. Jest to jeden z najpopularniejszych kolorów w segmencie zegarków damskich, jednak białej tarczy nie lekceważą nawet mężczyźni. Białe zegarki budzą w ludziach życzliwość, bardziej wrażliwą, kobiecą postawę i altruizm. Kojarzą się także ze spokojem i dystansem zawodowym. Biały zegarek może również wyglądać bardzo elegancko i luksusowo, podobnie jak naszyjnik z pereł.

Zielone zegarki

Zielony to kolor pozytywny, kojarzony z naturą i życiem. Zielone zegarki wydają się nieco niekonwencjonalne, ale w ostatnich latach jest ich coraz więcej. Preferują je osoby mające blisko natury, ruchu, aktywności na świeżym powietrzu i przygody, ale także osoby harmonijne i wrażliwe, poszukujące spokoju i równowagi w naturze.

Brązowy zegarek Police

Brązowe zegarki

Brąz to kolor ziemisty. Zegarki w tym odcieniu preferują osoby twardo stąpające po ziemi lub praktyczni idealiści, którzy stawiają sobie realistyczne cele i starają się do nich krok po kroku dążyć. Często są to bardzo niezawodni, precyzyjni i inteligentni użytkownicy, którzy nie pozostawiają niczego przypadkowi. Lubią planowanie i systematyczność.

Złote zegarki

Złoto jest synonimem luksusu i ekskluzywności. Preferują go osoby ceniące w życiu to, co najdrobniejsze, często posiadające dobry gust i zmysł estetyczny. Złote zegarki częściej noszą ekstrawertycy, użytkownicy, którzy nie boją się wyróżniać i częściej porównują się z innymi.

Srebrne zegarki

Srebro i szarość to pewna klasyka w zegarmistrzostwie. Często noszone są zegarki z metalowymi bransoletkami ze stali szlachetnej w tych kolorach, które są szczególnie rozpowszechnione w segmencie męskim. Psychologia kolorów mówi, że preferują je osoby, poszukujące równowagi pomiędzy luksusem a użytecznością. Często są to osoby praktyczne, preferujące także równowagę w życiu. Mają podejście dyplomatyczne, lubią szukać kompromisów, są zrównoważeni i pracowici.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​