Zegarki Citizen Promaster: Sportowe zegarki dla fachowców

Zegarki Citizen Promaster należą do najlepszych zegarków, jakie marka ma do zaoferowania
Facebook
LinkedIn

Zegarki dla światowych fachowców. Uosabiają ducha przygody w powietrzu, na lądzie i na morzu. Spełniają parametry innowacyjnej funkcjonalności, ekstremalnej wytrzymałości i jednocześnie szanują planetę. Zegarki Citizen Promaster są obecne na rynku ponad 30 lat i ich popularność wśród klientów nie maleje. Nas czym polega sekret sukcesu tych profesjonalnych chronometrów sportowych? Zapoznaj się z jednym z najciekawszych rozdziałów w historii znanej na całym świecie marki Citizen.

Treść artykułu

Z historii Citizen Promaster

Edycja Promaster zdmuchnęła swoich 30 urodzinowych świeczek na torcie w 2019 roku. Jednak same narodziny popularnego zegarka były poprzedzone wieloma latami prac rozwojowych.  

Poprzednicy nowoczesnej kolekcji Promaster

Droga marki Citizen do rewolucyjnego sukcesu prowadziła przez pierwszy wytrzymały zegarek Citizen Parashock, który producent wprowadził na rynek w 1956 roku. Trzy lata później światło dzienne ujrzał również pierwszy zegarek nurkowy z produkcji Citizena nazwany Parawater.

Jakość tych modeli producent zademonstrował poprzez kilka publicznych eksperymentów. Citizen Parashock zrzucił z helikoptera w różnych miejscach w Japonii. Zegarki oparły się we wszystkich próbach i zachowały odpowiednią funkcjonalność nawet po uderzeniu. Modele Parawater zostały zakotwiczone do boi i spuszczone z pokładu statku na Ocean Spokojny. Ich podróż trwała około roku, a wszystkie zegarki działały, gdy zostały znalezione.  

Narodziny kolekcji Citizen Promaster

Kolekcja Citizen Promaster została wprowadzona na rynek w 1989 roku poprzez kilka modeli: Citizen Aqualand, Citizen Altichron i Citizen cal. C080. Co ciekawe, jeden z nich – model Aqualand – zadebiutował jeszcze przed powstaniem kolekcji, w 1985 roku. Był to pierwszy zegarek nurkowy ze wskaźnikiem głębokości. Kolejne Promastery zostały wyposażone w wysokościomierz i funkcję czasu światowego. Kolekcja jest obecnie podzielona do trzech kategorii:

  •     Promaster Sky,
  •     Promaster Marine,
  •     Promaster Land.
Citizen Promaster Marine – zegarek przeznaczony głównie dla nurków

Zegarki Citizen Promaster w czasach obecnych

Zegarki Citizen Promaster są obecnie wyposażone w nowoczesny napęd solarny Eco-Drive z produkcji Citizena. Są na bieżąco ładowane z jakiekolwiek źródła świetlnego – naturalnego i sztucznego. Podczas normalnego użytkowania działają praktycznie bez przerwy i bez wymiany baterii. W zależności od modelu rezerwa chodu wynosi do 500 dni. Trwałość zapewniają tytanowe koperty i koperty ze stali nierdzewnej, ew. paski kauczukowe. Wszystkie modele charakteryzują się nowoczesnym designem sportowym. Podstawowa funkcjonalność różni się w zależności od kategorii.

Promaster Marine

Edycja specjalnie zaprojektowana dla miłośników sportów wodnych. Zegarki nurkowewodoodporne na poziomie do 200 m, jednocześnie są wyposażone w alarm dekompresyjny, głębokościomierz lub pasek przedłużający, który można dopasować do skafandra nurkowego.

Promaster Land

Zegarki kategorii Promaster są przeznaczone dla poszukiwaczy przygód na ładzie. Poszczególne modele sprzedawane są z różnymi praktycznymi funkcjami, takimi jak wysokościomierz, chronograf lub kalendarz wieczny. Większość z nich charakteryzuje się wodoodpornością na poziomie co najmniej 100 m.

Promaster Sky

Zegarki Citizen Promaster dla pilotów charakteryzują się głównie najwyższą precyzją. Wiele modeli jest sterowanych radiowo lub za pomocą sygnału satelitarnego GPS. Niektóre charakteryzują się maksymalnym odchyleniem 1 sekundę na 1 milion lat. Wyposażone są również w chronograf lub wskaźnik czasu w różnych strefach czasowych.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​