Zegarki solarne: Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Zapoznaj się ze wszystkimi faktami dotyczącymi zegarków solarnych
Facebook
LinkedIn

Jedną z ich zalet jest to, że ich bateria nigdy nie może zostać rozładowana ani zepsuta. Jakie funkcje i właściwości mają zegarki solarne i dlaczego warto je kupić?

Treść artykułu

Zegarki solarne

Jak sama nazwa wskazuje, zegarki solarne uzyskują energię ze światła słonecznego. Mogą być zasilane również za pomocą światła sztucznego, więc nie musisz się obawiać, że zegarek nie będzie działał w ciemnym pomieszczeniu.

Historia zegarków solarnych

Jeśli spojrzysz na historię zegarków solarnych, przekonasz się, że dyskusje o pierwszych zegarkach solarnych rozpoczęto w 1976 roku. Wówczas firma Citizen wyprodukowała pierwszy napęd solarny Citizen Eco-Drive, który napędza zegarki solarne do dziś. Ta nazwa wywodzi się od słów Ecology Drive, charakteryzujących właśnie wyjątkowe zalety zegarków solarnych – mianowicie:

  •       mają mniejsze zużycie energii  
  •       charakteryzują się długą żywotnością
  •       są przyjazne dla ludzi, społeczeństwa a zwłaszcza dla środowiska.

Oprócz marki Citizen musimy w związku z tym tematem wspomnieć również o firmie Seiko, która od 1978 produkuje przepiękne zegarki solarne. Na taką samą uwagę zasługują również popularne zegarki solarne Casio.

Zegarek solarny Casio GX-56BB-1ER

Wszystko, co musisz wiedzieć o zegarkach solarnych  

W następującej części zwrócimy uwagę na najważniejsze rzeczy, o których warto wiedzieć przed zakupem zegarka solarnego.

Jak działają zegarki solarne?

Zegarki solarne są zasilane energią słoneczną, która oddziaływa na panel słoneczny – najczęściej umieszczony na przedniej stronie zegarka. Panel ten pochłania zarówno słoneczne jak i sztuczne światło, które następnie zamienia w energię. Dzięki magazynowaniu energii w akumulatorze zegarek działa również w ciemności.

Jak długo trwa ładowanie zegarków solarnych?

Na ładowanie zegarków solarnych oddziaływają głównie trzy czynniki, a mianowicie:

  •       rodzaj światła – światło słoneczne ładuje zegarek szybciej niż światło sztuczne,
  •       intensywność światła – jasne światło słoneczne ładuje zegarek szybciej niż światło wychodzące spoza chmury,
  •       pochłanianie energii solarnej zegarka – ponieważ zegarki solarne o wyższej jakości wykorzystują lepszą technologię i szkło solarne, wytrzymają załadowane dłużej.

Jakie właściwości i zalety mają zegarki solarne?

Zegarki solarne są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Często mają bardzo ładny współczesny design, są łatwe w obsłudze i wygodne w ładowaniu. W konkurencji z innymi zegarkami charakteryzują się niezawodnością i dokładnością.

Jakie funkcje mają zegarki solarne?

Wyjątkowość zegarków solarnych polega również na ich funkcjonalności. Na rynku można znaleźć różne zegarki solarne posiadające stoper, funkcje wyświetlania kilka stref czasowych, ew. są wodoszczelne do 200 metrów. Można znaleźć również zegarki solarne, wyposażone w kompas, GPS, termometr, barometr, wysokościomierz lub nawet ekran LCD. Oczywiście, ilość funkcji ma również odzwierciedlenie w cenie zegarka.

Jakie są najlepsze zegarki solarne?

Jeśli szukasz naprawdę wysokiej jakości zegarków ekologicznych o pięknym designie, zdecydowanie nie przegap damskich lub męskich zegarków solarnych Seiko, modele Citizen Eco-Drive, modele solarne Casio, ewentualnie wybrane modele od firmy Pulsar lub Tissot.

Nasza wskazówka: Citizen Radio Controlled zegarek solarny sterowany radiowo z kodem produktu CA0690-88L.

Zegarek solarny Citizen CA0690-88L

Z zegarkiem solarnym nie popełnisz błąd  

Technologia i design zegarków solarnych stale się rozwijają. Niezależnie od tego, czy wybierzesz męskie lub damskie zegarki solarne, zdecydowanie nie popełnisz błąd!

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​