Najlepsze europejskie marki zegarków – część 2

Najwyższej jakości europejskie marki zegarków pochodzą ze Szwajcarii
Facebook
LinkedIn

Myśląc o europejskich markach zegarków, większość łudzi automatycznie kojarzy zegarki szwajcarskie. Nic dziwnego. W końcu Szwajcaria jest dosłownie zegarmistrzowskim supermocarstwem. Oprócz szwajcarskich zegarków na uwagę w Europie zasługują również inne marki – przykładowo z Wielkiej Brytanii i Francji.

Treść artykułu

Europejskie marki zegarków: Szwajcaria

Oczywiście nie pominęliśmy szwajcarskich zegarków w pierwszej części naszego opowiadania o Najlepszych europejskich markach zegarków. Podczas gdy wspomnieliśmy firmy takie jak Zenith, Omega lub Mido, teraz damy miejsce markom Patek Philippe, TAG Heuer i Tudor.

Zegarek Patek Philippe z edycji Nautilus

Patek Philippe

Te europejskie zegarki stały się symbolem prestiżu. Wiedziałeś, że pojawiły się na rynku już w 1839 roku? Jakość zegarków Patek Philippe przekłada się na cenę i modele tej marki uznawane są za najdroższe na świecie. Sukces chronometrów opiera się na długiej historii, wysokiej jakości wykonaniu, luksusowych materiałach i ponadczasowych designach. Zegarki Patek Philippe są produkowane i montowane ręcznie w ograniczonych ilościach, ich cena jest zwykle obliczana od granicy dziesięć tysięcy.

TAG Heuer

Firma TAG Heuer powstała w 1860 roku w szwajcarskim mieście Saint-Imier, ale swoją obecną nazwę przyjęła dopiero w 1985 roku. Obecnie jest marka, tak samo jak i inne czołowe europejskie marki zegarków, pod patronatem koncernu LVMH, Zegarki TAG Heuer zasłynęły głównie dzięki partnerstwu z zespołem F1. W ofercie marki dominują sportowe modele wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Producent jest znany z dążenia do przesuwania granic dokładności pomiaru i zegarmistrzowskiej mechaniki. Rynek zaskakuje innowacjami i wyróżnia się połączeniem luksusu i technicznej perfekcji. Była to pierwsza marka luksusowych zegarków, która weszła w segment zegarków smart. Ceny w katalogach wahają się na poziomie tysięcy euro.

Tudor

Prawdopodobnie słyszałeś o ikonie zegarków Rolex, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Tańsze zegarki Tudor są również z produkcji tego samego producenta. Filia marki Rolex przyciągnęła uwagę rynku zegarmistrzowskiego swoją bezkompromisową jakością i odważnym designem z elementami retro. Zegarki Tudor służyły niegdyś marynarce, dzięki czemu charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Firma Tudor bazuje na wodoodporności na poziomie minimalnie 100m. Zegarki są również wysoce odporne na wstrząsy i pył. Ceny wahają się w tysiącach euro.  

Europejskie marki zegarków: Wielka Brytania i Francja

Wielka Brytania czerpie korzyści głównie ze swojego zegarmistrzowskiego dziedzictwa. Można powiedzieć, że jest raczej we współczesnym zegarmistrzostwie pechowcem, a kilka marek zegarków, które powstały na jego terenie, przeniosło swoją produkcję do wspomnianej Szwajcarii. W podobnej sytuacji jest Francja, choć w przeszłości to francuscy zegarmistrzowie znacząco przyczynili się do rozwoju szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Mimo to Francuzi wciąż mają kilka ważnych żelazek w ogniu.

Marka Cartier należy do luksusowych europejskich marek zegarków

Cartier

Francuska marka Cartier powstała w 1847 roku pod przewodnictwem jubilera Louisa-Francoisa Cartiera. Chociaż początkowo produkcja koncentrowała się wyłącznie na luksusowej biżuterii, w której Cartier stanął w czołówce, przełom nastąpił na początku XX wieku. Louis Cartier, wnuk założyciela, podjął wyzwanie Albersta Santosa-Dumtona i wyprodukował pierwszy zegarek lotniczy i jednocześnie pierwszy zegarek dla mężczyzn. Słynne modele Cartier Santos stały się ikoną marki oraz całego francuskiej branży zegarmistrzowskiej i są na rynku do dziś. Ponadczasowość połączona z elegancją i hojną dawką designu w stylu retro wyróżnia te zegarki z Europy. Ceny wahają się w tysiącach euro.  

Bremont

Chociaż brytyjskie zegarki nie są w centrum zainteresowania współczesnej europejskiej branży zegarmistrzowskiej, kraj ten szczyci się niezwykłym dziedzictwem zegarmistrzowskim i kilkoma przyszłościowymi innowacjami. Na tych fundamentach stoi również marka Bremont, która skupią się przede wszystkim na zegarkach lotniczych. Firma ta, jedna z bardzo ciekawych europejskich marek zegarków powstała w 2002 roku w Henley-On-Thames. Swoją pierwszą kolekcję wprowadziła na rynek dopiero 5 lat później. W katalogu Bremont można znaleźć wyjątkowo trwałe zegarki w ponadczasowych designach odpowiednich dla lotnictwa wojskowego. Ceny wahają się od tysięcy do dziesięciu tysięcy euro.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​