Zegarki Victorinox zaskoczą jakością, designem i ceną

Szwajcarskie zegarki Victorinox należą do tańszych szwajcarskich zegarków
Facebook
LinkedIn

Szwajcarska marka Victorinox zasłynęła głównie podczas drugiej wojny światowej z produkcji noży o wysokiej jakości. Z czasem jednak główni właściciele firmy postanowili wejść także w świat zegarków. Obecnie zegarki Victorinox to niezawodne zegarki o wysokiej jakości, które jednocześnie mają elegancko-luksusowy design.

Treść artykułu

Historia zegarków Victorinox

Firma Victorinox została założona w 1884 roku w Szwajcarii przez Karla Elsenera. Była to marka, która priorytetowo produkowała noże o wysokiej jakości dla szwajcarskiego wojska.

Ciekawostka: Nazwa firmy Victorinox powstała z połączenia dwóch słów Victoria i Inox. Karl Elsener nazwał firmę po swojej zmarłej matce Victorii. Z kolei słowo Inox charakteryzuje stal nierdzewną.

Historia zegarków Victorinox jest ściśle powiązana z produkcją scyzoryków

Zegarki Victorinox a ich cechy

Męskie i damskie zegarki Victorinox charakteryzują się jakością i elegancko-luksusowym wyglądem. Jednak wśród elegancko-luksusowych modeli można znaleźć przykładowo zegarki nurkowe o wysokiej wytrzymałości.  

Nasza wskazówka: Jeśli chodzi o bardzo wytrzymałe zegarki zwracamy uwagę na INOX Mechanical. Przeprowadzono na nich 130 testów, co świadczy o ich jakości i niezawodności.

Wytrzymałe zegarki Inox Mechanical

130 testów na zegarkach Victorinox symbolizowało 130. rocznicę powstania firmy.

  •     Zegarki Victorinox zostały zrzucone z trzypiętrowego budynku, rozpędzając się do prędkości 50 km/h. Po uderzeniu w ziemię, koperta zegarka nie pękła.
  •     Po zegarku przejechał czołg ważący 64 ton. Zegarki Victorinox przeszły również ten test.
  •     Zegarki Victorinox Inox są odporne również na duże różnice temperatur. Działają w temperaturach od -57 °C do +71 °C.
  • W jednym z testów przymocowali ratownika górskiego do helikoptera za pomocą bransoletki zegarka. Tak przeleciał ponad lodowiec.
Zegarek Victorinox 241695
Źródło: https://www.timestore.pl/

Funkcje kontra design zegarków Victorinox

Na podstawie ww. cech można śmiało zadeklarować, że zegarki Victorinox są wprawdzie wytrzymałe zegarki o wysokiej jakości.

Jednak ludzie kupują zegarki Victorinox również ze względu na ich design i styl. Dzięki luksusowo-eleganckiemu akcentowi nadają się nie tylko do aktywności outdoorowych, uprawiania sportu lub noszenia na co dzień, ale przykładowo również do eleganckich strojów.

Nasza wskazówka: Zegarki damskie Victorinox Maverick z kodem produktu 241612 mają ciekawy design, szkiełko szafirowe i wskazówki luminescencyjne.

Oprócz twardej koperty zegarki Victorinox charakteryzują się kompatybilnymi i wymiennymi paskami i bransoletkami – przykładowo ze stali nierdzewnej lub skóry, gumy, nylonu, tkaniny i silikonu. Dodatkowo, w ofercie można znaleźć również drewniane modele.  

3 wskazówki dotyczące zegarków Victorinox

Jeśli pragniesz zegarka Victorinox, polecamy jeden z 3 następujących modeli:

  •     zegarek męski Victorinox Swiss Army Maverick,
  •     zegarek Victorinox Swiss Army Men’s Alliance z chronografem,
  •   zegarek Victorinox Swiss Army INOX Naimakka.

Dlaczego warto wybrać zegarki Victorinox?

Wszystkie zegarki Victorinox zostały zaprojektowane i wyprodukowane w taki sposób, aby zapewnić idealną równowagę między wydajnością i ponadczasowym designem. Jeśli założysz je na nadgarstek, możesz być pewien, że są gotowe na każdą okazję. W końcu firma Victorinox projektuje i produkuje jedne z najbardziej imponujących i jednocześnie niedrogich szwajcarskich zegarków.

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​