Zegarki we współpracy z innymi markami? To są najbardziej znane współprace!

Współpraca marki Casio z zespołem muzycznym Gorillaz
Facebook
LinkedIn

Obecnie dobrze ukierunkowana współpraca jest mocnym atutem nie tylko samej marki, ale także partnera. Po prostu korzyść dla obu stron. Wiele zegarków na rękę, które powstały we współpracy ze znaną na całym świecie marką lub osobowością, należą do edycji limitowanych. Oto najbardziej znane współprace zegarków ze znanymi markami. Czy chciałbyś posiadać niektóre z nich? 

Treść artykułu

Zegarki na rękę i najbardziej znane współprace

Często spotykamy się ze słowem współpraca w połączeniu ze znaną osobowością. Jednak współpraca znanej na świecie marki zegarków nie musi odbywać się wyłącznie za pośrednictwem jednej osoby. Specjalnie zegarki na rękę mogą powstać również we współpracy z marką przemysłu modowego, rozrywkowego lub samochodowego. Przykładowo, czy słyszałeś o współpracy G-Shock z zespołem Gorillaz lub Bvlgari i Steve Aoki?

Zegarki Casio G-Shock x Gorillaz

Kto by nie znał wysokiej jakości zegarka sportowego Casio G-Shock? Jednak we współpracy z Gorillaz powstał 2018 roku specjalny zegarek, który łączy w sobie dwa światowe, innowacyjne i renomowane podmioty. Ten ekskluzywny zegarek był zainspirowany kolorami z okładek albumów Gorillaz. Model zegarka cyfrowego GW-B5600GZ o kwadratowym kształcie jest wyposażony w Bluetooth, sterowanie radiowe zasilane solarnie, podświetlenie LED i czarną tarczę. Z kolei, podstawowy model GA-2000GZ to zegarek cyfrowo-analogowy, wykorzystujący nową konstrukcję węglową z możliwością przełączania stref.  

Ciekawostka: Cały pasek do zegarka jest zainspirowany okładką pierwszego albumu Gorillaz.

Zegarki na rękę Audemars Piguet x Marvel

Ciekawą i jednocześnie niezwykłą współpracą może pochwalić się prestiżowa marka szwajcarska Audemars Piguet, która połączyła się z firmą Marvel. Ta współpraca zaowocowała w postaci designerskiego zegarka na rękę Audemars Piguet Royal Oak Concept Black Panther Flying Tourbillon, który swoim designem wpisuje się w koncepcję filmowej postaci Black Panther. Jednak wielu krytyków uważa ten zegarek za nieestetyczny – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to luksusowa marka szwajcarska.

Zegarki Bvlgari & Steve Aoki

Miłośnicy muzyki docenią współpracę Bvlgari z Stevem Aoki-m, który należy do znanych na świecie DJ-ów. Ta specjalna edycja zegarka od Bvlgari łączy w sobie świeżość i życie nocne. Zegarek na rękę Bvlgari Aluminium Steve Aoki Special Edition jest dedykowany miłośnikom życia, optymizmu i ruchu.

Znany na świecie DJ Steve Aoki i zegarek ze współpracy z marką Bvlgari
Źródło: https://www.gq-magazine.co.uk/

Wiedziałeś, że v roku 2022 rozpoczęła się ciekawa współpraca Bvlgari z Ducati? Ta współpraca przybrała formę jednego z najbardziej sportowych i najbardziej ekstrawaganckich zegarków – Aluminium Chronograph.

Limitowany zegarek Patek Philippe x Virgil Abloh

Jaka była nasza lista, jeśliby w niej zabrakło marki produkującej jeden z najdroższych zegarków na świecie. Mianowicie mamy na myśli współpracę Patek Philippe z Virgil Abloh. Ta współpraca zaowocowała tylko w postaci 2 sztuk zegarków. Podczas gdy jedną sztukę zostawił dla siebie na świecie szanowany designer Virgil Abloh, drugą kupił Drake, który bardzo podziwia twórczość Virgil-a.

Kolaboracje zegarków, które mają sens

W wielu innych przypadkach można mówić głównie o zegarkach designerskich, które powstały dzięki współpracy z znaną osobowością lub marką. Jednak niektóre zegarki męskie i damskie powstają we współpracy z globalnymi markami, aby pomóc szerzyć pewne pomysły, oddać hołd ważnej osobie lub dać kreatywnym twórcom przestrzeń do pokazania, co się w nich ukrywa. 

Podobał Ci się artykuł? Nie zapomnij go udostępnić.

Facebook

NAJNOWSZE ARTYKUŁY​

Czy wiesz, że możesz używać zegarka analogowego jako kompasu?

Jak używać zegarka analogowego jako kompasu?

Do orientacji w terenie i prawidłowego określenia kierunków świata można wykorzystać dowolny zegarek analogowy. Północ można znaleźć za pomocą zegarka, wykonując prostą 5-etapową procedurę. Możesz

Poznaj różnicę między zegarkami analogowymi i cyfrowymi

Analogowe kontra cyfrowe zegarki: Zalety i wady

Zegarki cyfrowe napędzane są wyłącznie mechanizmami kwarcowymi i wyróżniają się wyrafinowaną funkcjonalnością. Zegarki analogowe mają wyższą wartość inwestycyjną i działają bezobsługowo w przypadku mechanizmów mechanicznych.